Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Drukarka do zdjęć Epson xp 950 - Używana czy warto kupić?

23 Cze 2019 11:53 171 6
  • Użytkownik obserwowany
    Witam. Chce kupić drukarkę z przeznaczeniem do drukowania zdjęć głównie 6x4”. Mam tu na oku epsony. Xp760 nowa i xp950 używana. Ta druga jest a3 co nie jest priorytetem. Czy warto kupić w dobrych pieniądzach to jest dwa razy taniej używana 950? Czy jest jakiś sposób żeby odczytać ilość kopii? Czy raczej kupić nowa 760 w cenie używanej 950? Czy może nowa 960 ale dwa razy droższa? Proszę o pomoc .
  • Poziom 21  
    Wszystko co drukarka zrobiła możesz sprawdzić w programie Wic Reset wywołując "Raport" . Jeżeli nie jest Ci potrzebne A3 to lepiej kupić XP-760(mniej do zepsucia) a z drugiej strony XP-950 to starszy model i więcej programów serwisowych jest za darmo. Reszta czyli tusze, pampers i funkcjonalności to samo.
  • Moderator
    Usunąłem posty, które były bez związku z tematem.
  • Użytkownik obserwowany
    Co myślicie o epson xp55 czy Canon ix6850?
  • Poziom 21  
    XP-55 to to samo co Xp-760 tylko że bez skanera i wyświetlacza.
  • Użytkownik obserwowany
    Tak wiem.skaner mam w swojej hp. Zreszta i tak nie używam. Kopie dokumentów wysyłam zdjęcia. Praca raczej tylko z PC wiec jako taki wyświetlacz mi niepotrzebny. Canon ma większa rozdzielczosc bo 9600x2400 jak się to ma w praktyce do epsona 5600x 1440? No i epson ma dwa kolory więcej. Ma to jakieś znaczenie przy druku zdjęć właśnie? No i jest a3. Pewnie żądło skorzystam zbitego formatu.
    Wiele złego słyszałem o głowicach w epsonach jak to zastyga tusz itd.
    O canonie tez negatywy ze psują się to znaczy głowica po kilku latach. Ale Canon ma krople 1ppi a epson 1.5. Czy to wszystko daje jakaś rażąca różnice w zdjęciach?
    Czy nie ma problemu z zastepczymi pojemnikami z tusze tzn kody, chipy?
  • Użytkownik obserwowany
    Drukarkę kupiłem.