Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw passat b5 1.9tdi 90 km Wyłączanie turbiny przy 130km/h. Mocne dymienie

23 Cze 2019 19:09 207 5
  • Poziom 5  
    A mianowicie w moim passacie b5 1.9 tdi 90km 1998r , występuje problem z turbina , ogólnie auto się ładnie zbiera ale przy przyspieszeniu strasznie kopci na czarno i jak na 5 biegu chce6 jechać v-Max to auto jedzie do 130 i turbina się odlacza , ale gdy podczas jazdy przy tych 130 puszczę i nacisne ponownie padał gazu turbina znów się załącza i po chwili wyłącza . wymieniłem już czujnik doładowania turbiny n75 i to nic nie zmieniło.
    Co to może być? Pomożecie?
  • Poziom 10  
    Turbina do czyszczenia lub regeneracji. Prawdopodobnie przeładowuję ci turbo passerati i wchodzi w tryb awaryjny. Masz dostęp do VAG? jesli tak to wrzuć kody błędów. pozdro
  • Poziom 5  
    Jutro ma mi przyjść komputer ale zamówiłem jakiś za 70 zł to nie wiem czy mi pokaże, jutro zobaczymy . czyszczenie turbiny mogło by pomóc? Najwyżej podjadę do znajomego na kompa

Dodano po 2 [minuty]:

Zastanawiałem się czy to może przepływomierz albo jakaś mała nieszczelność w dolocie, ale sam nie wiem
  • Poziom 10  
    Przepływomierz możesz sprawdzić - odpalasz auto i odpinasz wtyczkę od przepływki , jak będzie reakcja tzn będzie wahniecie silnika to przepływka jest ok . Najlepiej VAG i logi dynamiczne wszytko będzie jasne:)
  • Poziom 5  
    Jutro dam znać dzięki ;)
  • Poziom 5  
    3 Faults Found:
    00550 - Start of Injection Regulation
    17-10 - Control Difference - Intermittent
    00575 - Shareware Version. To Decode all DTCs
    17-00 - Please Register/Activate
    00553 - Shareware Version. To Decode all DTCs
    31-10 - Please Register/Activate - Intermittent