Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosch SRV 45 T13 EU/44 - nie kończy programu zmywania

maestro.609 23 Jun 2019 22:11 2925 4
    maestro.609
    Level 6  
    Witajcie nieszczęśni posiadacze zepsutych zmywarek!

Motto: ”Naprawiaj, nie wyrzucaj” uważam za słuszne i dlatego tu jestem.
    Problem dotyczy zmywarki typu:
    Bosch SRV 45 T13 EU/44

Problem: zmywarka nie kończy programu, zegar zatrzymuje się na 1 min przed zakończeniem zmywania i na okrągło szumi coś tak, jak pompa wody w pralce.
    Dotyczy to wszystkich programów.

- Jak sobie radzę: na dno zmywarki wlewam 2 litry wody, po zamknięciu drzwiczek ta szumiąca wciąż pompa (?) zasysa wodę (zmienia ton), kontynuuje zmywanie i po kilkunastu minutach kończy z sukcesem.

Oddałem zmywarkę do serwisu AGD.Na warsztacie przeczyszczono wodny labirynt (płaszcz?) po lewej stronie, sprawdzono pod kątem przecieków, przetestowano, nie stwierdzono problemów. Po naprawie 2-3 razy zmywarka zadziałała ok. Potem to samo, podobnie na różnych programach. Porada serwisu - teraz to tylko hydrostat do wymiany.

Wstawiłem nowy hydrostat, 2-3 zmywania ok, teraz znowu to samo. Wygląda, jakby brakowało wody na ostatnim etapie zmywania. Żadne kontrolki alarmowe nie świecą. Dzwoniłem do innego serwisu AGD, ale nie chcieli się podjąć naprawy.
    Zmywarka optycznie wygląda jak nowa, szkoda wyrzucać. Poniesione koszty naprawy to razem 450zł. Czy warto jeszcze inwestować?

Pytanie: czy ktoś miał podobnie i wie co to może być? Będę wdzięczny za podpowiedzi...
    Pozdrawiam,
    Jan
    UczenEl
    Level 17  
    Typowe dla zmywarki Bosch, możliwe że elektrozawór się zacina.
    maestro.609
    Level 6  
    Dzięki za poradę. Jak mogę odnalezć ten elektrozawór? Może uda mi się go wymienić. Proszę o wskazówkę
    pozdr
    Jan
    UczenEl
    Level 17  
    Nie jestem pewien czy ten model posiada ten akurat elektrozawór , on znajduje się przy zbiorniku soli
    maestro.609
    Level 6  
    dzięki za info,
    wg NORTH do tego modelu są następujące elektrozawory:
    https://north.pl/czesci-do-zmywarek/czesci-bo...zmywarki-bosch,376,SRV45T13EU44,m1709119.html

który z nich może być odpowiedzialny za podawanie wody w trakcie trwania programu (bo na początku woda zawsze jest podawana bez problemu),
    pozdrawiam
    Jan

UWAGA:
    ostatnio zapalił się alarm KRANIK,którego nie było poprzednio.
    Może to ułatwi diagnozę... ???