Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Transformator do Pioneera XRP 440 M

14 Wrz 2005 20:31 983 4
  • Poziom 21  
    Podsiadam wieżę firmy PIONEER za zmieniarką na 6 płyt. Problem polega na tym, że uszkodzony jest w niej uzwojenie pierwotne głównego transformatora, posiada on oznaczenia lecz nie wiem, które z nich to jego symbol. Oznaczenia to:
    ATS7012
    TAM B
    THL C 94/44

Proszę o pomoc w tej sprawie oraz mam pytanie czy można ten transformator zamienić jakimś innym odpowiednikiem?.
    Może ktoś z kolegów wie jakie są jego wyprowadzenia i jakie mają napięcia, z podłączeń wynika, że tylko kilka z nich jest używanych inne są podłączone do płyty lecz nie są podłączone do elementów, czy można zastąpić jeden transformator dwoma mniejszymi?.
    Proszę o pomoc.
  • Poziom 34  
    daj ten transformator do przewinięcia jest to najlepszy sposób
  • Poziom 21  
    Dzięki za radę tak trzeba będzie zrobić. Pokusiłem się i rozebrałem ten transformator okazało się, że do uzwojenia pierwotnego dołączony był wewnątrz wyłącznik termiczny, który poprostu był uszkodzony. Niestety po rozebraniu uzwojeń część z nich uległa uszkodzeniu, a można było go poprostu pominąć i nie rozbierać całości.
    Może istniejej jakiś odpowiednik tego transformatora?.
    Proszę o pomoc.
  • Pomocny dla użytkowników
    Mądry polak po szkodzie. szkoda, że nie czytałem wcześniej tego postu. Każde trafo produkcji zachodniej a raczej japońskiej lub chińskiej, ma taki bezpiecznik termiczny.:|
  • Poziom 32  
    Witam
    Mozesz policzyc ile zwoi drutu jest na pierwotnym i sam je nawinac :D chociaz lepiej bedzie oddac komus do przewiniecia chyba ze czujesz sie na silach ale wczesniej poczytaj troche o tym