Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pionner A-602R z subwooferem blaupunkt 8200A podłączenie razem

Kacper_27 24 Jun 2019 10:14 441 12
    Kacper_27
    Level 4  
    Witam mam problem z wzmacniaczem Pionner A-602R lub z subwooferem blaupunkt 8200A jest to subwoofer aktywny (ma 4Ω) problem dotyczy tego iż podłączyłem subek do wzmacniacza wejściami High level i po prostu nie działa tylko szumi i to cicho poszedłem z nim do kolegi i wszystko grało normalnie. Proszę o waszą szybką pomoc dodaje że jestem początkujący w temacie audio więc prosze mi wybaczyć jeśli coś źle napisałem. Z góry dziękuje (:

Zdjęcia i link subwoofera i wzmacniacza
    Pionner A-602R z subwooferem blaupunkt 8200A podłączenie razem Pionner A-602R z subwooferem blaupunkt 8200A podłączenie razem

i link
    //www.blaupunkt.com/pl/nc/produkty/samochodowe-urzadzenia-audio-wideo/glosniki/products/single/11850/
    Kacper_27
    Level 4  
    tak włączyłem, ale nie wiem czy to przypadkiem nie jest wina ohmów bo wzmacniacz ma 8 a subek 4 tylko nie wiem czy to ma jakąś różnice jeśli subwoofer jest aktywny ale wydaje mi się że nie, więc już nie mam pomysłu w czym jest problem.
    Artur k.
    Admin of Audio group
    Powstaje pytanie po co w ogóle podłączasz subwoofer aktywny do wzmacniacza.
    Jakieś kolumny masz tam też podłączone, czy o co tu chodzi?
    Kacper_27
    Level 4  
    no chciałem tylko mieć więcej tonów niskich w pokoju podłączyłem ten sub wejściami high level bo wyczytałem w necie że to tylko przekaże sygnał z muzyką i nie obciąży wzmacniacza, tak mam jeszcze tam podłączone 2 stx 130f
    Kacper_27
    Level 4  
    Mogę ci tak pokazać w paincie bo akurat subwoofer oddałem do kolegi żeby sprawdził o co chodzi Pionner A-602R z subwooferem blaupunkt 8200A podłączenie razem

Dodano po 11 [godziny] 39 [minuty]:

Dobra dostałem go z powrotem kolega też nie wie o co chodzi, powiedz mi jak według ciebie by zagrał w pokoju 12m2 chociaż o opinie się zapytam hehe (: Z góry dziękuje za trud który włożyłeś na pomoc mi. Ostatni raz jakbyś mógł mi doradzić co mam zrobić żeby zagrał jak to nie pomoże to już nie wiem ):
  • Helpful post
    Artur k.
    Admin of Audio group
    Jeśli na pewno masz tak podłączone jak narysowałeś, to powinno działać prawidłowo. Podłącz to jeszcze razem z kolumnami pod wyjście A.
    Rozumiem, że przełącznik "Input" masz ustawiony na "high".

Kacper_27 wrote:
    jak według ciebie by zagrał w pokoju 12m2

Tak samo jak w samochodzie o takiej powierzchni (a raczej kubaturze).
    12m2 to jest pole powierzchni, a do tego masz jeszcze wysokość minimum 2.5m, czyli kubatura pomieszczenia to min. 30m3. Nie wiem czy jest samochód osobowy który ma taką kubaturę, raczej wątpię. Prędzej jakiś busik albo autobus.
    Subwoofer samochodowy przeznaczony jest do pracy w znacznie mniejszych "pomieszczeniach" niż typowy pokój w domu/mieszkaniu, dlatego w samochodzie taki subwoofer gra prawidłowo, zaś w pokoju najczęściej nie.
    Kacper_27
    Level 4  
    Dziękuję za pomoc (: problem był w stykami w wzmacniaczu. Powiem Ci ze według mnie gra nawet całkiem nieźle (:
  • Helpful post
    Artur k.
    Admin of Audio group
    Jakbyś postawił obok normalny subwoofer to można byłoby wyciągać wnioski co do tego jak to gra.
    Dopóki nie masz punktu odniesienia, to nie jesteś w stanie rzetelnie ocenić brzmienia.
    Kacper_27
    Level 4  
    Wielokrotnie spotykałem się ze zdaniem że subwoofer car audio źle zagra w domu nawet sam napisałeś że nie do końca się sprawdzi o co chodzi że będzie mało basu? Cicho zagra czy jak? Ja jako amator myślę że przecież aż tak wielkiej różnicy nie może być (ale to Tylko moje zdanie) a według ciebie faktycznie jest taka wielka przepaść pomiędzy subem car audio w domu a zwykłym domowym
    Artur k.
    Admin of Audio group
    Kacper_27 wrote:
    sam napisałeś że nie do końca się sprawdzi o co chodzi że będzie mało basu? Cicho zagra czy jak?

Po prostu zagra inaczej. Nie umiem Ci opisać jak, najlepiej byłoby jakbyś po prostu porównał i sam zobaczył czym się różni.
    W subwooferze nie chodzi tylko o to że ma za mało basu, czy jest za cichy. Chodzi też o to jak ten bas brzmi.
    Najłatwiej to wytłumaczyć poprzez analogię do anteny SAT, czy DVB-T. W tunerze masz dwa parametry sygnału - siła i jakość. Nie raz można zaobserwować sytuację w której jakość ma np. 90%, a siła 70% - jak widać siła nie świadczy o jakości.
    I tak samo jest wszędzie, standardowy już przykład - samochody. Żeby nie porównywać oklepanego już malucha do mercedesa, weźmy sobie takiego Nissana Micrę i Nissana Qashqai, w obu tych samochodach przewieziesz 5 osób, tyle że w tym drugim w 5 osób będzie znacznie wygodniej, większy komfort a więc lepsza jakość podróży.

Tak jak pisałem - głośniki samochodowe projektowane są do pracy w samochodzie, mają parametry dobrane do pracy w małych przestrzeniach i w takich grają dobrze.
    W domu też zagra, bo dlaczego miałby nie zagrać jeśli jest sprawny? Kwestia tylko jak.
    Kacper_27
    Level 4  
    Aha w tym aspekcie. Dzięki za pomoc temat można zamknąć bo już wszystko wiem naprawdę bardzo dziękuje