Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nvidia Jetson AGX Xavier - analiza do 30 niezależnych strumieni wideo naraz

ghost666 24 Cze 2019 13:53 264 0
 • Nvidia Jetson AGX Xavier - analiza do 30 niezależnych strumieni wideo naraz
  Dzięki Jetson AGX Xavier firmy NVIDIA teraz możliwe jest wdrażanie wnioskowania klasy serwerowej jak i algorytmów sztucznej inteligencji na krawędzi - wszystko to w małej obudowie, dzięki energooszczędnej i ekonomicznej platformie.

  Na rynku analiz wideo pojawiły się nowe czujniki, o wyższej rozdzielczości i z dłuższym czasem retencji danych. Są to systemy generujące ogromne strumienie danych, które wymagają analizy. Około 94% filmów wideo nie jest w żaden sposób sprawdzanych, a firmy cały czas walczą o wsparcie i skalowanie obecnej infrastruktury, aby utrzymać podstawowy poziom usług. Inteligentna analityka strumieni wideo jest kluczem do przekształcenia tych danych w wartościowe informacje. Rozwiązania do analizy wideo to połączenie sprzętu do przetwarzania danych i aplikacji do analizy wideo od niezależnych dostawców oprogramowania. Rozwiązania te muszą być zaprojektowane, zintegrowane i skonfigurowane w odpowiedni sposób. Jest to często bardzo złożone wyzwanie, które powoduje wzrost kosztów kapitałowych i operacyjnych związanych z implementacją tego typu rozwiązań.

  Moduł NVIDIA Jetson AGX Xavier ustanawia nowy standard gęstości obliczeniowej, wydajności energetycznej i możliwości wnioskowania AI na urządzeniach brzegowych. Jest w stanie uruchomić trzydzieści równoległych strumieni H.264 1080p przy 30 klatkach na sekundę i oferuje rozwiązania inteligentnej analityki na każdej klatce tych strumieni. Wszystko to pobierając tylko 30 W.  Źródło: materiały prasowe Arrow.com

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9215 postów o ocenie 6769, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.