Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ACER Aspire 5250 - czarny ekran, wentylator głośno pracuje

24 Cze 2019 18:41 198 8
  • Poziom 3  
    Acer Aspire 5250, Compal P5WE6 LA-7092P Rev: 1.0
    Laptop po włączeniu zostaje przy całkowicie czarnym ekranie, bez podświetlenia. Na wysokich obrotach pracuje wentylator.
    BIOS programowałem, jednak nic to nie dało, przywrócenie fabrycznego, zgranego z kości BIOS'u też nic. Podmiana pamięci też była, dźwięków komputer nie wydaje żadnych. Czy może ktoś zawęzić koło poszukiwań?
  • Spec od komputerów
    Płyta UMA czy Discrete? Procedura POST startuje? Bateria RTC sprawna? Na zewnętrznym monitorze też ciemno?
  • Poziom 3  
    Na zewnętrznym monitorze również było ciemno, Bateria sprawna, lecz dałem nową. Siedzi tu E 450 z integrą Radeon HD 6320.
    Podgrzałem 3 minuty temperaturą 350 stopni FCH (poprawiłem :) ) i obraz się pojawił. Wentylator głośno szumi nadal, lecz odpaliłem płytę bez baterii CMOS, stąd podejrzewam taki objaw chwilowy i po ustawieniu poprawnie ustawień BIOS wróci do normy. Co w tym modelu to oznacza? Nowe mostek już szukać?
  • Spec od komputerów
    Nie PCH tylko FCH. Toż to AMD! :) Układ do wymiany na nowy.
  • Poziom 3  
    Dokładnie :oops: Czy bez podgrzewacza od spodu podchodzić do tematu?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    delle5540 napisał:
    Czy bez podgrzewacza od spodu podchodzić do tematu?

To jest chwilowe rozwiązanie problemu.

Podgrzewacza i tak musisz użyć jeśli chcesz sam wymieniać.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    delle5540 napisał:
    Czy bez podgrzewacza od spodu podchodzić do tematu?

Nigdy w życiu.
  • Poziom 3  
    No właśnie chodzi mi o samą wymianę. Boję się, że płyta się wygnie jak hotem zacznę grzać tylko. Ok, temat podgrzewacza ogarnę, bardziej zależy mi na poleceniu jakiegoś sklepu z pewnymi układami - czasem zdarzało się, że jakieś stare sprzedawali. Laptop jest nie młody już, lecz jeśli jedynym kosztem jest zakup układu to się pobawię

Dodano po 9 [minuty]:

Puhui T-8280 - to urządzenie musi wystarczyć.

Dodano po 1 [minuty]:

Dziękuję za pomoc, temat zakończę po wymianie. Pzdr