Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE43NU7472 ciągle znika źródło PC

24 Cze 2019 20:26 126 2
  • Poziom 10  
    Witam
    Panowie kilka miesięcy temu wymieniłem TV Samsung UE40D5500 na Samsung UE43NU7472 i mam z nim problem.
    Otóż po podłączeniu komputera PC pod nowy TV jest problem z ustawieniem źródła wejścia. Mianowicie po każdym włączeniu TV muszę na nowo ustawiać źródło obrazu gdyż podpisane jest HDMI Nieznane. Źródło zmieniam na PC i w ustawieniach ustawiam na włączone HDR obrazu.
    I tak jest praktycznie za każdym razem kiedy włączę i wyłączę Telewizor. Są czasem dni ze TV zapamiętuje ustawienia przez nawet max 2-3dni ale to zdarza się bardzo rzadko. Ostatnio jest cały czas tak że kiedy TV nawet sam wykryje komputer jako źródło PC to i tak po wyłączeniu komputera i telewizora ustawienia znikają. Jest to denerwujące gdyż za każdym włączeniem PC muszę to konfigurować. Dzwoniłem już kilka razy do serwisu ale tam niestety nie są w stanie mi pomóc, robili przywracanie ustawień fabrycznych, jakieś tam swoje testy i wszystko wychodzi dobrze.
    Dodam jeszcze tylko że na poprzednim TV UE40D5500 ten sam komputer działał beż żadnych problemów, raz ustawione źródło było dostępne cały czas przez 2 lata do czasu wymiany TV i nie było tam takich problemów.

Panowie może Wy mi jesteście w stanie coś doradzić w tym temacie ?
    Poniżej zamieszczam zdjęcie Ikony PC która po wyłączeniu komputera i TV znika i trzeba na nowo ją ustawiać.
    Samsung UE43NU7472 ciągle znika źródło PC
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 31  
    Zmieniałeś oprogramowanie?
    Sprawdzałeś na innym przewodzie?
    Oprócz hdmi da się podłączyć w inny sposób? On ma vga?
  • Poziom 10  
    Mam najnowsza wersje oprogramowania.
    Niestety ten model TV posiada tylko złącza hdmi.
    Jeżeli chodzi o kabel hdm to jest 4m za jakieś 50zl z tym samym kablem na starym TV nie było takich problemów.
    Dodam że jak komputer jest w stanie uśpienia to też znikają ustawienia z TV.