Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SRV45T03EU - Pompa myjąca do wymiany?

24 Cze 2019 22:39 339 9
  • Poziom 11  
    Witajcie,

Wziąłem w kredyt mieszkanie ze zmywarką w zabudowie i po miesiącu ta odmówiła współpracy (coś pechowe te mieszkanie bo 2 tygodnie temu lodówka padła, a raczej po rozmrożeniu byłych gospodarzy już nie mroziła). Podczas normalnego cyklu poczułem swąd jak ktoś przypalił (sądziłem ze sąsiadka coś gotowała), ale w związku z jednoczesną usterką zmywarki zastanawiam się czy ten swąd nie był od niej. W każdym razie po uruchomieniu cyklu przypomniałem sobie o naczyniach po kilku godzinach (nie było sygnału dźwiękowego).

Otwieram zmywarkę, a ona zatrzymała się na 1 min. Naczynia częściowo brudne, na dole woda. Jedna tabletka rozpuszczona, druga nie (wyjątkowo raz dałem dwie).
    Reset wypompowuje wodę. Włączenie nowego programu pobiera wodę (jest na spodzie urządzenia) i tyle. Nie słychać dysz tylko cykanie. Czas na wyświetlaczu leci na ona nie myje. Profilaktycznie przeczyściłem odpływ, aquastop nic tam nie było. Pod zmywarką sucho.

Przeryłem elektrodę i wynika ze pompa myjąca. Myślicie, że to faktycznie pomopa czy mogę szukać gdzieś jeszcze?

Przy okazji do czego służy otwór na środku prawej strony zmywarki (był zastawiony dużą blachą podczas mycia i się zastanawiam czy to nie był błąd, który uśmiercił zmywarkę?
  • Poziom 20  
    Otwor to odpowietrzenie płaszcza, a najpierw sprawdz kondensator rozruchowy silnika pompy.
  • Poziom 17  
    Tylko i wyłącznie na "plecy"
  • Poziom 17  
    Zdejmij boczną obudowę to się dowiesz
  • Poziom 11  
    UczenEl napisał:
    Zdejmij boczną obudowę to się dowiesz
    Na razie się nie dowiem bo dojście do kondensatora jest możliwe jednak od przodu bez przechylania czy zdejmowania bocznych obudów, a w środku 9µF/ 420-470V
    Bosch SRV45T03EU - Pompa myjąca do wymiany? Bosch SRV45T03EU - Pompa myjąca do wymiany?
  • Poziom 11  
    Obudowy zdjete. Po lewej smrodu silnika nie czuc. Po prawej elektrozawory czyste, ogolnie stan dobry jedynie przy tym niebieskim troche kamienia jest na zewnatrz. Za co odpowiada ta czesc?

i jaki sposob dostac sie do pomyp myjacej? Wyglada jakby elementy byly przymocpwane do tego bialego plastiku. Jak go bezpiecznie zdemontowac?

• Poziom 11  
    Dojście do pompy myjącej wymagało zdjęcia plastykowej podłogi. Dwie śrubki od frontu + wyciągnięcie sprężyn ze sznurkiem. Następnie wyciągnięcie 3 rurek i odpięcie złączki od kabla Aquastopu. Jedyną luźną częścią opartą o dno plastikowej obudowy był czerwony spławik oparty o szare "wahadło" i to dalej oparte o styropianowe koło nałożone plastykowe dno.

Następnie odpięcie kabli od pompy myjącej i ręczne wykręcenie samej pompy (niestety górny obręcz metalowa ściskająca rurę jest jednorazowa także trzeba złamać i założyć nowy ścisk). Finalnie okazało się, że był kawałek porcelany w pompie. Po przeczyszczeniu i przedmuchaniu kompresorem kręci i myje.