Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FORD KA PLUS KA+ 2017 rok - Brak sterowania szyby drzwi kierowcy i lusterek

25 Cze 2019 07:30 183 3
  • Poziom 5  
    Witam serdecznie! Potrzebuje pomocy i informacji, ewentualnie opisów pinów, oznaczeń benzpieczników, schematów. Po odebraniu auta od Lakiernika stwierdziłem brak sterowania (zero reakcji) na przełączniku lusterek, elektrycznie sterowane i składane, oraz szyby kierowcy z autoamatem. Drzwi były zdejmowane do lakierowania na stojak i stwierdziłem ze została uszkodzona przelotka, wiązka kabli, około 4 przewody miały uszkodzoną izolacje, poprawiłem odizolowanie, sprawdziłem przewody od progu auta do wtyczek na przejście, żarówka 21W i wszystko jest ok. Dziala poprawnie centralny zamek i 3 szyby, nie działają lusterka i szyba kierowcy. Dodatkowo zauważyłem że przełącznik na drzwiach kierowcy 4 szyb i blokady, składa sie z 3 standardowych styczników które podnosza/opuszczają szyby a własnie przełącznik szyby kierowcy jest zbudowany inaczej taki "microstyk a dokładnie 4 na płytce, dodatkowo na sterowanie lusterek z tego zespolonego przełacznika od szyb wychodzi wiązka na sterowanie lusterek. 3 pozostałe szyby (bez autamatu) działają poprawnie. Moje podejrzenie to uszkodzenie delikatnej elektroniki na tym zespolonym przełącnziku szyb, przez zwarcie spowodowane zwarciem na przelotce, czy to jest dobry trop ? Podmieniłem sterowanie lusterek ale nie reagują. Czy według Was da coś kupno (drogiego) zespolonego przełącznika szyb ? Nr tego przełącznika to g1b514a132da.
    Z góry dzięki za wszelka pomoc!
  • Poziom 29  
    Trop jest dobry, zwarcie mogło coś uszkodzić. Podłącz pod komputer i zobacz co system zgłasza bo może diagnoza będzie szybciej i pewniejsza.
  • Poziom 5  
    Właśnie brak testera ogarniającego ten model 2017 rok w górę ... u mnie w okolicy na dana chwile, jakoś mogę sprawdzić sam przełącznik ? Jakiś schemat ? Rezystancje ? SprawdZilem wszystkie bezpieczniki jakie znalazłem, za schowkiem przed pasażerem i w skrzynce pod maska 100% dobrych
  • Poziom 29  
    Schematu samego przełącznika raczej nie znajdzie. Co do schematu instalacji to od pewnego czasu Ford stosuje zasadę - dostęp do Etis i tam schemat po VIN danego bloku(modułu). Nie wiem czy w Nowej Ka jest tak samo - nie było mi to potrzebne :)