Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

D-Link DGS-3100-48P ST - Wymiana wiatraków

25 Cze 2019 15:35 378 5
 • Poziom 10  
  Witam,

  potrzebuję informacji ile i jakie wentylatory są w tym modelu lub jakie można zastosować zamienniki. Mam taki przełącznik i wiem że muszę wymienić wentylatorki ale nie chcę specjalnie rozbierać szafy w serwerowni i przełącznika żeby się dowiedzieć.

  Z góry dziękuję za pomoc
 • Poziom 10  
  Dziękuję ale to nie dokładnie ten sam model przełącznika. Po drugie to nie daje info ile i jakich dokładnie jest wentylatorów.
  Pozdrawiam.
 • Moderator - Sieci, Internet
  "P" w wersji oznacza wyposażenie PoE, nie sądzę, aby elektronika przełącznika była tak zaprojektowana, żeby do wersji PoE trzeba było stosować zupełnie inne wentylatory.

  Ogólnie dostępne źródła (hardware guide) mówią:
  The number of fans on the devices are:
  DGS-3100-24 & DGS-3100-24TG – 2 fans.
  DGS-3100-24P, DGS-3100-48 & DGS-3100-48P – 4 fans.

  Z kolei opis na jednej z aukcji na "innym znanym portalu":
  Note: there are total of 4 fans inside the DGS-3100-48. 3x thin fans and 1x thick fan.

  "Thin" to 40x40x10, "thick" - 40x40x20, na 99% 12V, z kontrolą obrotów, w okolicach 0,6-1W, co do przepływów - trzebaby faktycznie znać model wentylatora.
  Nie sądzę jednak, żeby ktoś miał otwarty dokładnie identyczny model przełącznika i podał Ci "z żywca", jeśli ktoś je u siebie użytkuje, to musiałby zrobić dokładnie to samo, czego Ci się nie chce....

  Edit: Tu masz zdjęcie wnętrza -48 ale już po wymianie wentylatorów, więc też nie musiały tam oryginalnie siedzieć dokładnie te modele.
 • Poziom 10  
  Dziękuję Ci za podpowiedzi....pewnie nikt dokładniej nie będzie wiedział... Ja miałem podobne przypuszczenia co do tych wentylatorków...ale mam zamówić wiatraczki i jak kupie nietrafnie to wiadomo co będzie...wiec jeszcze się zastanawiam.

  Dla wszystkich informacja, że w moich DGS-3100-24 są wentylatorki oryginalne:

  Y.S.TECH
  DC Brushless fan
  FD124010HB
  DC12V
  0.09A

  Ja zastąpiłem je tymi:
  Sunon MagLev
  MF40101V1-1000U-G99
  DC12, 0,72W

  Napięcie takie same, moc mniejsza, wymiary takie same...

  Jednak był problem bo one nie mogły same wystartować tak jakby dostawały za małe napięcie...obeszłem to tak, że podłączyłem je bezpośrednio pod złącza z modułu zasilania - o dziwo były tam właśnie 2 złącza 12V, przewód sygnałowy zostawiłem na złączach z płyty głównej.

  Wiesz może jaki parametr źle dobrałem?

  W DGS-3100-48 pewnie te cienkie są takie same jak i w 24 portowym i nie chciałbym powtarzać błędu.
 • Moderator - Sieci, Internet
  Nie wiem, może literka "G" w oznaczeniu wentylatora (funkcja "auto-restart" zaimplementowana w wentylatorku), jeśli switch nie zasila na stałe wyjść wentylatorów a próbkuje i czeka na pojawienie się sygnału obrotów, autorestart być może "głupieje" - chociaż w cytowanym przeze mnie wątku oznaczenie, na zdjęciu niewyraźnie, wygląda właśnie też na -G99). Ewentualnie na starcie nie ma pełnego napięcia zasilania, sterowanie obrotami wykonywane w inny sposób, itp. Z kolei kształt łopat na zdjęciach sugeruje serię "MB" - wg katalogu druga litera oznacza "typ silnika" bez sprecyzowania na czym polegają różnice. Wg autora tamtego wątku te wentylatory kręcą się aż za głośno, a jak widać są zasilane z płyty.
  Z oznaczeń oryginału nic znaczącego nie wynika - normalny, 12-woltowy wentylatorek DC s kontrolą obrotów, bez wodotrysków..