Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mondeo mk4 - Immo 7g91-12a650-ph

25 Cze 2019 18:12 291 9
  • Poziom 9  
    Cześć.
    Czy w tym sterowniku 7g91-12a650-ph idzie dograć immo poprzez podmianę samego eepromu? Muszę podmienić ecu na drugie gdyż stare się sfajczyło podczas wypadku.
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 10  
    TAK bodajże 95320

• Poziom 34  
    patrz tylko żeby wersja kalibracji we flash była identyczna, żeby nie skasztanił się wsad EEP. dla własnego bezpieczeństwa zrób kopię. Swoją drogą dopisanie używki IDS trwa 5 min - warto kombinować?
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 9  
    damdam napisał:
    patrz tylko żeby wersja kalibracji we flash była identyczna, żeby nie skasztanił się wsad EEP. dla własnego bezpieczeństwa zrób kopię. Swoją drogą dopisanie używki IDS trwa 5 min - warto kombinować?

Możesz coś więcej napisać jak sprawdzić tą wersję kalibracji?
    Eeprom już podmieniony, bez zrobienia kopii, nawet jeśli się schrzanił to i tak nic mi po wsadzie z niego. Jeśli zajdzie taka konieczność będę musiał wlutować stary i dopisać kompa, lecz nie posiadam IDS. Z tego co widziałem w autelu mam opcję dopisania ale gdzie wygenerować ten kod do immo?

Auto aktualnie nie pokazuję błędu immo, wszystkie błędy się skasowały, oprócz jednego: czujnik położenia wałka rozrządu. Auto nie chce odpalić. Jutro sprawdzę wiązkę ecu-czujnik, a powiedzcie czy ten ford 1,8tdci powinien palić bez tego czujnika?
  • Poziom 9  
    Faktycznie przecież to common rail, sorry za głupie pytanie.

Podmieniłem na stary eeprom, lecz błędy pozostały takie jak były + błąd immo. Niestety dopisać go nie mogę bo auto jest po 2010 roku i nie ma kalkulatora do kodów incode.
    Aktualnie pokazuje błędy:
    P0341 Czujnik położenia wałka rozrządu
    P0563 Wysokie napięcie w układzie (nie wspomniałem o nim wcześniej bo się kasował a samochód był pod prostownikiem, więc myślałem że coś od niego)
    U0426 Błąd od immo

Parametr "this parametr represents the positive voltage from the battery or any circuit connected directly to the battery" pokazuje napięcie 15,93V. Możliwe że własnie od tego napięcia pokazuje błąd czujnika wałka rozrządu, ponieważ mierząc napięcie na kostce od czujnika na pierwszym pinie pokazuje 5V lecz na trzecim 16V (a powinno być 12V sprawdzane na innym aucie). spotkał się ktoś z tym błędem P0563? Przewód od alternatora odłączony ale to nic nie zmienia .
  • Poziom 14  
    P0341 Czujnik położenia wałka rozrządu - w 1.8tdci często padają te czujniki (są 2 - jeden był montowany na pokrywie zaworów i jest łatwo dostępny). Muszą być oba sprawne, aby odpalił. Co ciekawe, jak odpali, to wystarczy już 1 do pracy.
    P0563 Wysokie napięcie w układzie - jakie jest zmierzone napięcie miernikiem? W tym aucie jest smart charge, które może chyba nawet dawać do 16,1V, więc raczej instalacja powinna być pod to przygotowana i nie powinno robić problemów czujnikowi.
    U0426 Błąd od immo - błąd U raczej wskazuje na problem z siecią CAN lub samym sterownikiem (nie ma komunikacji). W przypadku, gdyby immo nie było sparowane to WYDAJE MI SIĘ, że powinien być błąd Pxxxx. Tutaj niestety zgaduję, bo bawiłem się PATS w focusie z max 2007 roku.
  • Poziom 9  
    A gdzie znajduje się drugi czujnik, położenia wałka rozrządu?
  • Poziom 14  
    Gdzieś w okolicy koła zamachowego - zaraz za półosią - nie musiałem go nigdy ruszać, więc jedynie powtarzam to, co znalazłem w serwisówce ak interesowałem się tematem. Powinien być widoczny od spodu wraz z wiązka i wtyczką. W silnikach KKDA/KKDB (115 kucyków) do usunięcia zalecane jest ustawienie cylindra nr 1 w GMP. W mondeo jest 125KM, ale wydaje mi się, że będzie podobnie.
  • Poziom 9  
    Przecież to jest czujnik położenia wału a nie wałka rozrządu, skoro znajduje się na kole zamachowym.
    Błąd od immo jest od tego że sterownik jest od innego silnika (napisałem że wlutowałem stary eeprom żeby sprawdzić błędy)
    Nie ma napięcia dochodzącego do sterownika wyżeszego niż 12,5V. Czyżby sterownik był uszkodzony?
    Może ktoś coś więcej napisać na temat tego błędu P0563

Edit:
    Teraz porównuje sterowniki i numery które są identyczne to:
    7G91-12A650-PH
    EU1H
    J38AC
    SID206
    5WS40591I-T

różnią się zaś tym
    satry: 51132/800118139/10091/031A2 rok produkcji 10-04-01
    nowy: 51132/800292275/10199/031A2 rok produkcji:10-07-18

Czy możliwe że dlatego ten nowy pokazuje błędy wałka i napięcia?
    Czy ten stary był na immo do którego są kalkulatory incode, a ten nowy już tylko serwis do kodu immo? (po dacie produkcji można tak wywnioskować)