Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

安iece NGK - LPG Laser Line

25 Cze 2019 21:16 1581 16
  • Poziom 30  
    Witam Panowie...

Aktualnie w moim silniku.. mam dedykowane 鈍iece zap這nowe producenta samochodu... czyli NKG 3-elektrodowe.. takie zaleca ASO

Ostatnio... rozwa瘸m wymian 鈍iec... autko 15kkm temu mia這 za這穎n instalacj LPG. Zastanawiam si.. nad specjalnymi 鈍iecami do LPG.. co my郵icie ?

NGK - LPG Laser Line

• Poziom 11  
    Przyda這 by si troch wi璚ej informacji. Jaka marka auta, rocznik typ silnika itd.
  • Poziom 32  
    Odpu嗆 sobie, z do鈍iadczenia jako mechanik, monter lpg wiem 瞠 to tylko naci庵anie kasy. Nic wi璚ej nie zyskasz jak na dedykowanych 鈍iecach.
  • Poziom 23  
    makaronmc napisa:
    Zastanawiam si.. nad specjalnymi 鈍iecami do LPG.. co my郵icie ?

kupisz specjalne 鈍iece do gazu a co w przypadku jak prze陰czysz na zasilane PB? Kupuje si takie 鈍iece do silnika jakie zaleca producent.
  • Poziom 12  
    zrobi貫m 80000km Subaru imprez w LPG je寮zi貫m na NGK, Bosch, teraz na Beru. 安iece do LPG maj mie jedn elektrod, mieszanka gazu mniej przewodzi pr康 ni benzyny. Na benzynie b璠zie pali這 na ka盥ych 鈍iecach, na LPG najd逝瞠j wytrzymuj platynowe 鈍iece. Z mojego do鈍iadczenia w praktyce tylko Beru, dla mojego auta Z340 odst瘼 elektrod 0,7mm orygina 1,1mm
  • Poziom 23  
    sebba1 napisa:
    na LPG najd逝瞠j wytrzymuj platynowe 鈍iece

zamiast platynowych 鈍iec, lepiej kupi jedno elektrodowe i je cz窷ciej wymienia np co 20 tys km koszt stosunkowo nie wielki a mam pewno嗆 瞠 iskra jest odpowiednia
  • Poziom 12  
    Wszystko zale篡 jak silniki sobie radzi na LPG, niestery gaz jest u nas s豉biej jako軼i, wi璚 lepiej mie dobr iskr. Jak nie gubi zap這n闚 to nie trzeba przep豉ca, ale jak jest trudna wymiana to warto bo wytrzymuj d逝瞠j.
  • Poziom 23  
    sebba1 napisa:
    ale jak jest trudna wymiana to warto bo wytrzymuj d逝瞠j.

jak najbardziej si zgadzam ( jak trzeba 軼i庵n望 kolektor ss帷y itp.), szkoda tylko 瞠 u篡tkownicy aut nie wymieniaj uk豉du zap這nowego przy okre郵onym przebiegu tylko jak ju co si dzieje..

Dodano po 1 [minuty]:

makaronmc napisa:
    Zap這nu nie gubi, ale wyskakuje mu na gazie "zbyt uboga mieszanka"

czyli to nie jest problem z uk豉dem zap這nowym tylko z regulacj instalacji albo z wtryskiwaczami LPG
  • Poziom 12  
    wtryskiwacze jak zaczynaj szwankowa, to wyrzuca wypadanie zap這n闚 (najcz窷ciej na biegu ja這wym) b喚d p0300, p030x - x to numer cylindra na kt鏎ym wypadaj.

Wszyscy chc, 瞠by auto ma這 pali這, ale tak nie mo積a.
    Zbyt uboga mieszanka- konieczna jest zmiana mapy LPG, przy ubogiej mieszance temperatura spalin jest du穎 wy窺za i siadaj gniazda zaworowe. Lepiej mie bogat - wtedy na wydechu jest troch sadzy, ale nie szkodzi to silnikowi.
  • Poziom 39  
    Ja we wszystkich moich zagazowanych silnikach mia貫m i mam oryginalne 鈍iece, a dla pewno軼i, 瞠by nie mie ewentualnych k這pot闚 z cewkami zap這nowymi zmniejszam odst瘼 mi璠zy elektrodami do 0.7 mm. A 鈍iece wymieniam po takich przebiegach jak przewiduje producent silnika.
  • Poziom 14  
    安iece do gazu r騜ni si jedynie zmniejszonym odst瘼em elektrod.
    Mo積a to zrobi samemu z dowoln 鈍iec przy pomocy szczelinomierza.
    Najgorsze 鈍iece na jakich je寮zi貫m to Iskra do LPG. Od 50 tys. km. je盥輳 na DensoTT - zaskakuj帷o tanie i trwa貫. Zapomnia貫m dzi瘯i nim 瞠 uk豉d zap這nowy jest w moim aucie.
  • Poziom 23  
    ED11 napisa:
    安iece do gazu r騜ni si jedynie zmniejszonym odst瘼em elektrod.
    Mo積a to zrobi samemu z dowoln 鈍iec przy pomocy szczelinomierza.
    Najgorsze 鈍iece na jakich je寮zi貫m to Iskra do LPG. Od 50 tys. km. je盥輳 na DensoTT - zaskakuj帷o tanie i trwa貫. Zapomnia貫m dzi瘯i nim 瞠 uk豉d zap這nowy jest w moim aucie.

Co to znaczy "trwa貫"? M鎩 kolega m闚i, 瞠 NGK s trwa貫, bo robi na nich 20 tys. km na LPG, bo co tyle wymienia.
    Ja na Briskach DR15TC 3-elektrodowych przejecha貫m 125 tys. km w Fabii 1.4MPI na LPG i do ko鎍a pracowa造 bez wypadania zap這n闚.
  • Poziom 23  
    nom napisa:
    Ja na Briskach DR15TC 3-elektrodowych przejecha貫m 125 tys. km w Fabii 1.4MPI na LPG i do ko鎍a pracowa造 bez wypadania zap這n闚.

co ile kilometr闚 zaleca producent auta wymiany 鈍iec? przez zamortyzowane 鈍iece szybciej zu篡waj si cewki zap這nowe wymiana 鈍iec to koszt oko這 50z cewki to w granicach 300-400z
  • Poziom 23  
    maiami napisa:
    nom napisa:

co ile kilometr闚 zaleca producent auta wymiany 鈍iec? przez zamortyzowane 鈍iece szybciej zu篡waj si cewki zap這nowe wymiana 鈍iec to koszt oko這 50z cewki to w granicach 300-400z

Za 鈍iece p豉ci貫m 40z za komplet, producent zaleca wymian co 60 tys. km, ale chcia貫m sprawdzi ile wytrzymaj. Cewka od nowo軼i jest ta sama, ma ju 18 lat, na szrocie orygina kosztuje 50z.
  • Poziom 41  
    Ja na tych laserach przejecha貫m 120 tys km, producent auta zaleca max po 180 tys wymian.
  • Poziom 36  
    Jest sekwencja to maj by 名IECE ZALECANE PRZEZ PRODUCENTA SILNIKA !
    Nie by這 i nie b璠zie dedykowanych do LPG - mo積a por闚na do tych瞠 wynalazk闚 jak 鈍iece strumieniowe.
    Je瞠li na prawid這wych 鈍iecach dla Twojego silnika s problemy, to jed do tego cz這wieka, co gaz Tobie w這篡. Musi go dogra idealnie - w innym wypadku, za這篡 Tobie jakie najta雟ze graty i nawet wiara nie pomo瞠.