Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Avensis T25 - Czy polecili byście ten samochód?

filip2431 07 Lip 2019 20:35 1686 79
    filip2431
    Poziom 3  
    Jeden znajomy polecił mi Audi a4 b5. Sam takim jeździł i podobał mu się. Nie zdążyłem przyczynach opinii ale moze powiecie mi coś o tym samochodzie? On też miał 1.8 w benzynie ( bez gazu ).
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  
    W twoim budżecie kupisz prawie 20- letni wóz być może w normalnym stanie, ale jednak 20-letni, czyli proszenie sie o kłopoty. Magia audi... ( 5 właściceli, 200 tys zdjete z licznika itd) Wg mnie ciasnawy, przereklamowany wóz, z przeciętnym ospałym silnikiem 1,8 20V, które to dodatkowe zawory nic nie dały poza ceną i komplikacją.
    Citroena o którym Ci pisałem kupisz 10 x łatwiej od pierwszego właściciela i z 10- krotnie większym prawdopodobieństwem, że nie był kręcony licznik.
    Ponadto 6-7 lat młodsze, z lepszym, mocniejszym i oszczedniejszym silnikiem 2,0 140KM vs 1,8 125KM.
    filip2431
    Poziom 3  
    Jeśli chodzi o tego citroena C5 II to brać z silnikiem 2.0 czy 1.8 ( byc moze jakbym go kupił to moze będę go gazował ). Na jakie silniki benzynowe zwracać uwagę, czy brać z hydrozawieszeniem czy lepiej unikać tego typu rozwiązań ( nie chce żeby ją starcie samochód mi pochłoną - mam namysłu jakieś naprawy po kupnie - 5 tys? Co w nim najczęściej się psuje? Jak wygląda sytuacja z korozją? Napiszcie wszystko co musiałbym wiedziec na temat tego samochodu żebym nie kupił starego zajeżdżonego samochodu którego nie będzie się opłacało robić.
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  
    1,8 pali 0,5 litra mniej od 2,0 przy zdecydowanie mniejszej dynamice (ważne zwłaszcza w nieco ociezałym aucie jakim jest C5).
    Hydro nie jest takie drogie w utrzymaniu, a czasme tańsze niz na amortyzatorach. wszystko zależy od stanu i świadomości i kultury technicznej poprzedniego właścicela i mechanika.
    Lepiej bez hydro w 12 letnim aucie. Korozja to rzadkośc , po jakiś naprawach tylko.
    Silnik 2,0 RFJ czy RFN to bardzo udane i trwałe jednostki, nie biorą oleju, hydraulika zaworowa idelany do gazu. Na silniku RFN w evasionie przejechałem ponad 70kkm na LPG a auto miało przebieg ponad 300kkm i nie brał oleju, trzymał kompresje i moc.
    amator2000
    Poziom 21  
    Chętnie bym przytulił jakąś C5-2 gen. na hydro w atrakcyjne cenie i z pewnych rąk - tyle, że hydro prawie nic nie ma na rynku, bo każdy się bał i wolał klasyczne zawieszenie.
    Pozostaje tylko wyjazd do France i szukać ...
    :D
    elektronik68
    Poziom 17  
    Co do Avensisa to na pewno nie polecam diesli, bo są w tym modelu wyjątkowo nieudane, całkiem dobry jest właśnie 1.8 benzyna, ale auto z tym silnikiem nie jest jakimś demonem szybkości. A4 B5 też nie jest teraz zbyt dobrym wyborem, bo te auta są już przeważnie zakatowane, dojechane i z cofniętym przebiegiem. Polecam Octavię I z legendarnym 1.9 TDI (ten z pompą rozdzielaczową, bo te nowsze z wtryskiem już nie są takie solidne). Za 10 tysięcy kupisz egzemplarz z około 2003 roku w dobrym stanie. Jak się dba o to auto, to może posłużyć na lata. Mało pali i jest tanie w eksploatacji.
    filip2431
    Poziom 3  
    Wszyscy którzy pisali o samochodach w tym temacie pisali, że w takich pieniądzach to benzyna. Czemu? Bo podobno tańsza - nie ma turbo sprężarek i czegoś chyba jeszcze, bo są to drogie rzeczy w naprawie. Mogą być więcej udogodnień typu jakieś czujniki deszczu zmierzchu czy czegoś, ale najbardziej chodzi o to żeby był to hatchback lub kombi, silnik 1.8 lub 2.0 ( silnik który jest tańszy w utrzymaniu czyli pewnie większość będzie za benzyniakiem ) bo może będę go dawał do założenia instalacji gazowej, auto po 2000 roku ale żeby było przynajmniej w miarę łatwe w naprawie i oczywiście klima ( bo to już by była podstawa w tych czasach ). A samochody np. rok 2005, 2008 lub coś w tych okolicach?
    elektronik68
    Poziom 17  
    Z nowszych to Astra H (produkowana w latach 2004-14), też całkiem fajny samochód, prosty w naprawie, nie polecam benzyniaka 1.4, bo miały wadliwe łańcuchy rozrządu, dobry jest 1.6, powinien być dobry do gazu, w rodzinie u mnie jest Meriva 1.6 z 2005 i fajnie sobie radzi z LPG.
    filip2431
    Poziom 3  
    Silniki z 1.6 są ponoć pancerne. Ale ja bym wolał tak jak pisałem wyżej. Chociaż i tak dobrze, że podałeś kolejny samochód któremu mógłbym się przyjrzeć. Przynajmniej będzie w czym wybierać.
    filip2431
    Poziom 3  
    Stwierdziłem, że jak już to bym brał hatchbacka. Czemu? Bo jest to prawie jak o samo co kombi ale trochę mniejsze a mi nie jest potrzebny wielki samochód.

Dodano po 11 [minuty]:

Jeśli chodzi o tą Octavię I to na co trzeba uważać czego i jakiego silnika i ewentualnie z jakimi oznaczeniami lepiej nie brać czy lepszy jest silnik benzynowy czy diesel i jakie pojemności. Bo chciałbym mieć 1.8 lub 2.0 i pewnie w benzynie.
    bearq
    Poziom 37  
    Octavia nie ma jakiś dużych bolączek jeśli chodzi o całokształt, to samo co VW czyli wieczne problemy z elektryką ale pod względem mechanicznym jak i blacharskim nie ma się do czego przyczepić a bezwypadkowe nie gniją w ogóle.
    Diesel to potencjalna mina o czym już było pisane, mam w rodzinie 1.6 i jak na taki motor całkiem dobrze się to zbiera. Na pewno będzie lepsza jak wypierdziane Ałdi od 5 właściciela.
    filip2431
    Poziom 3  
    Co z elektryki mam że w tym samochodzie się psuć? Tak np.
    bearq
    Poziom 37  
    filip2431 napisał:
    Co z elektryki mam że w tym samochodzie się psuć? Tak np.

Miałem kiedyś dwie sztuki to w oby dwóch był problem wiecznie jak nie z centralnym zamkiem to z szybami, to znowu lusterka i tak w kółko. Sam samochód sprawował się dobrze i nigdy nie zawiódł.
    filip2431
    Poziom 3  
    Czyli octavia i tak jest tak sprawiała problemy. Wiem, że każdy samochód ma OD czasu DO czasu jakieś rzeczy do zrobienia ale nie chce mi się ciągle i przez cały czas bez końca męczyć z samochodem w którym co chwilę coś się psuje.
    kakibara
    Poziom 31  
    To kup auto z gwarancją.
    Nie ma aut ktore z czasem nie będzie wymagało naprawy - nawet najgorszy pojazd według opinii może być perfekcyjny i działający latami, a uznany za najlepszy będzie co chwila w warsztacie.
    Wedlug twojej opinia np opel astra h 1.6 jest pancerny - wedlug mnie to dobre auto - małe, głośne, 1.6 ma problem z głowicą na gazie plus regulacja mechaniczna zaworów, brak wskaznika cieczy chłodzącej siedzenia to taborety.
    Kilka osób piszę kup auto zadbane nie patrz na rocznik i przebieg. - a ja ci gwarantuję że i tak bedziesz musial go zrobić za chwilę.
    Kup auto od wujka ktory wymienił niedawno rozrząd i zmienił opony na letnie a zimowki wrzucił do bagażnika na stalowkach.
    Wtedy zostanie Ci tylko wymienić jakieś łożysko czy swiece za pół roku.
    I czy to będzie toyota czy octavia - duzo kasy nie pochlonie bo juz praiw wszystko wymienione.
    A tak powaznie to kupił bym hondę civic.
    filip2431
    Poziom 3  
    Z poprzednim postem to chodziło mi, że np. raz na miesiąc lub pół roku, rok coś będzie do zrobienia, lub rzadziej. A nie, że jeden dzień/tydzień to drugi dzień/tydzień tamto.

Czemu polecasz ten hondę Civic?
    kakibara
    Poziom 31  
    Jezeli kupisz złom bedziesz naprawial w kółko nie przesadzajmy jezeli raz kiedyś cos jest do naprawy to jest norma.
    filip2431
    Poziom 3  
    Wiem. Dlatego już się trochę uczuliłem na temat octavii.
    filip2431
    Poziom 3  
    Panowie co mozecie mi powiedzieć na temat Mitsubishi Galanta?

Dodano po 26 [minuty]:

Citroen C5 II czy I generacji? Jak wpisałem na olx w moim województwie to jest citroen C5 i to wszystko ale patrząc na Wikipedię to na olx mają I generację. Druga jest od roku 2008. Także która generacja? Samochód max do 8 tys zł i, że pierwsza generacja była w liftbacku i chyba kombi s druga w sedanie i kombi. A mi zależy na liftback ( klapa bagażnika otwierana z tylną szybą ). Bo II gen pewnie nie znajdę w tych pieniądzach chociaż mogę się mylić napiszcie która generacja za te pieniądze i jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o rdzę, jaki silnik benzynowy, czy nadaje się pod gaz itd.
    filip2431
    Poziom 3  
    Mój brat ma od jakiś 3 miesięcy forda focusa mk1. Oprócz wymiany rzeczy eksploatacyjnych ( po zakupie samochodu ) wymienił lub dał do naprawy jeszcze jakieś inne rzeczy ale to nie takie, że ci chwilę po prostu od czasu do czasu. Pytałem sie czy poleca swój samochód powiedział: " oczywiście ". Samochód już trochę zna. Kupiony za prawie 4000 zł od ludzi którzy o niego dbali mi brat polecał od rocznika 2004 żeby szukać. Silniki benzynowe z focusa nie są przystosowane do gazu , tego co słyszałem od mojego brata. Ale przynajmniej nie ma jakoś szczególnie dużo bajerów a mi właśnie o to chodzi.
    Co mozecie mi powiedzieć na temat tego samochodu?
    bearq
    Poziom 37  
    Kup sobie Octavię, one jak nie miały żadnej przygody to nie gniją a wtedy możesz zrobić z takim samochodem wszystko, proste zawieszenie, silniki trwałe a jak boisz się elektroniki to kup sobie golasa. Na pewno będzie lepsza od gnijącego Focusa.
    filip2431
    Poziom 3  
    Golasa czyli golfa?
    bearq
    Poziom 37  
    Nie, wersję z jak najmniejszą ilością elektryki. Miałeś tutaj tyle propozycji że spokojnie z tego możesz wybrać jakiś ciekawy samochód dla siebie.
    filip2431
    Poziom 3  
    Chodzi mi po głowie ten citroen C5 ale I generacji. A jeśli chodzi o skode z najmniejszą ilością elektryki to w jakim okresie produkowana? Czy chodzi o taką co ma najmniej tych różnych elektronicznych gadżetów typu czujniki parkowania i inne? Tylko jeśli bym wydał np. 6 tys na citroena + wydatki na " rozruch " ( oleje, filtry itd. ), a bo się okazało jeszcze, że zrobienie instalacji LPG kosztuje jakieś 5 tys to po zakupie samochodu mosiałbym przez pół roku oszczędzać na instalację. Ale mam czas na podjęcie decyzji także się zobaczy.
    filip2431
    Poziom 3  
    To, że kosztuje 5 tys to tak "rzuciłem" jakby to było do 3 tys to ok. Polecacie coś trzeba C5 I gen? Bo kolega który pisał o citroenie C5 się chyba pomylił pisząc o II gen bo za taką bym musiał chyba płacić więcej niż 10 tys. Tylko, że boję się o to chydro bo nie chce żeby mi zeżarło portfel jak będzie tam coś do wymiany a nigdy nie miałem z tym styczności.

Dodano po 2 [minuty]:

A właśnie co byście powiedzieli o Mitsubishi Galant i citroenie Xsara?
    user64
    Poziom 23  
    Nie wiem co inni, ale ja bym ci powiedział, weź się zastanów w końcu co potrzebujesz i za ile, bo skaczesz z kasą, wielkością auta, jego renomą od całkiem niezłych po kompletne kaszaloty i w zasadzie to nic zupełnie nie wynika. Raz pytasz o jedno, raz drugie i co, no nic w gruncie rzeczy.
    filip2431
    Poziom 3  
    Powtarzam. Chodzi mi o hatchbacka, z silnikiem benzynowym 1.8 lub 2.0 ( bo takie są ponoć najprostsze i najtańsze ) jak się coś popsuje. Najlepiej coś po 2000 roku, i żeby była klima. Samochód w kwocie do 8 tys. Prawdopodobnie dam go do zrobienia instalacji lpg. Kolega wyżej pisał o CITROENIE C5 II gen. Patrzyłem na Wikipedię, II GEN. JEST od 2008 roku WIĘC się pytam o jaką dokładnie GENERACJE chodzi bo pisze ( ja piszę ), że druga generacja jest od 2008 roku więc TEN samochód ( citroen C5 II gen. jest produkowany od 2008 roku ) WIEC mam przypuszczenia, że TEN samochód może kosztować powyżej 10 tys ( nie ja chcę tyle wydać tylko ten samochód tyle pewnie kosztuje, te 10 tys ) a ja chcę wydać max 8 tys na samochód więc PYTAM się która generacja I czy II no kolega który pisał wyżej o citroenie pisał o II generacji. Nie chcę tu nikogo obrażać a jeśli ten post tak został przez was zrozumiany to przepraszam.

Dodano po 3 [minuty]:

Wiem o co chodzi. Ok. Ale patrząc w sieci zobaczyłem tego Mitsubishi i citroena i myślałem, że ktoś mi coś napiszę o tych samochodach.
    user64
    Poziom 23  
    Colta to sobie daruj, z rudą nie wygrasz. C5 II nie zmieści się w kasie, więc oczywistym jest C5 I i osobiście sądzę, że to najlepszy wybór, wygodne auto. Spalanie nie będzie małe, bo duże i stosunkowo cięzki samochód, ale z lpg sytuacja jest inna już (kasowo przynajmniej).

Powiem tak, nie znajdziesz zupełnie bezawaryjnego auta, obojętnie w jakich pieniądzach, jeśli na to liczysz to niestety, nic z tego. Nawet w obrębie tego samego modelu są dziwne przypadłości, czasami związane z przebiegiem (Niemiec płakał jak sprzedawał), czasami z niską kulturą motoryzacyjną poprzedniego właściciela, czasami z dziwnym sposobem oszczędzania przez ciebie. Np. zamiast paliwa ze sprawdzonej stacji, tankowanie gdzieś tam, bo 8gr taniej na litrze, albo wymiana filtrów paliwa co 10 lat, że o wyświechtanym "olej co 10 tysięcy wymieniam" czyli co 5 lat, a niektórzy tak robią.

Zmierzam do tego, że w ten sposób samochodu nie kupisz. Oglądaj jakieś sam na początek, zobaczysz w którym/których dobrze się czujesz. Będziesz miał modele, których szukać. Wtedy już szukasz egzemplarza, który będzie w dobrym stanie. Tyle ode mnie, co z tym zrobisz Twoja sprawa.