Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei Ascend P7 - wymiana baterii i modyfikacje hw. Aktualizacja Androida.

26 Cze 2019 13:09 267 10
  • Poziom 31  
    Proszę o opinię według zdjęć, czy tam jest coś oprócz Gorilla Glass 3. Czy wystarczy nakleić folię i na stałe założyć etui? Smartfon ostatnio "tarany" przez mnie i pojawiły się odpryski.

Huawei Ascend P7 - wymiana baterii i modyfikacje hw. Aktualizacja Androida. Huawei Ascend P7 - wymiana baterii i modyfikacje hw. Aktualizacja Androida.
  • Poziom 32  
    Sadzac po 3 zdjeciu na telefonie jest naklejona albo folia albo szklo hartowane (raczej to drugie).

Gorila Glass nie sa ani specjalnie wytrzymalsze na pekniecie ani rysy. Mozesz je skrobac skalpekem i sladow nie bedzie ale juz piasek czy inny syf jaki sie potrafi w kieszeni spodni pojawic juz moze je porysowac. Jakas forma zabezpieczenia, czy to szklo czy folia zawsze sie przyda.
  • Poziom 31  
    blahfff napisał:
    Sadzac po 3 zdjeciu na telefonie jest naklejona albo folia albo szklo hartowane (raczej to drugie).

Tak, chyba szkło, bo jest dość grube. Lecz jaki sens nakładania na palcującą się powierzchnię kolejną równie paskudnie się palcującą? Jest to tak irytujące jak komary gdy sprawdzasz ścieżkę OsmAnd-em.
  • Poziom 32  
    Taki sens, ze szklo ma szanse uchronic to pod spodem przy upadku i zabezpiecza przed zarysowaniem. Szkla sa roznej jakosci, gole, z wartwa oleofobowa ktora ma przed tymi sladami chronic itp, co kto lubi/potrzebuje. Zawsze mozna tez jakas matowa folie zalozyc - na tym brud mniej widac.
  • Poziom 31  
    Bateria nie jest wymienialna. Jaki krótki adapter microUSb F/M zakupić dobrej jakości nie-OTG?
  • Poziom 34  
    1. Prześlij zdjęcia lepszej jakości.
    2. Jak będziesz chciał rozbić lcd to i tak rozbijesz.
    3. Kto Ci naopowiadał takich głupot że w tym modelu bateria jest niewymienialna??
  • Poziom 31  
    KRY5PIN napisał:
    Kto Ci naopowiadał takich głupot że w tym modelu bateria jest niewymienialna??

HB3543B4EBW jest wymienialna, ale wyjmowalna na co dzień nie. Do demontażu są poradniki choć nie wiem który najlepszy.
    KRY5PIN napisał:
    Prześlij zdjęcia lepszej jakości.

Pod ręką na teraz mam kamerkę Eken ze słabą matrycą do robienia zdjęć. Nowe fakty - zdjęcie nr 2 - pod szkłem hartowanym podłożono folię, stąd widoczne plamy pochodzą ze źle naciągniętej folii. Można zostawić jak jest i tylko etui Mercury Goospery dokupić na razie. Albo pozdejmować bo chyba było odwrotnie zakładane?

Temat postawiłem bo coraz mniej do niego rzeczy jest na internetach nawet.
  • Poziom 32  
    kuferekczasu napisał:
    Nowe fakty - zdjęcie nr 2 - pod szkłem hartowanym podłożono folię, stąd widoczne plamy pochodzą ze źle naciągniętej folii.

Malo prawdopodobne. Szklo sie nie bardzo chce trzymac folii i kiepsko by to wygladalo. W zasadzie nie spotkalem sie zeby ktos takiego babola strzelil. Te "plamy" u gory wystepuja bo szklo nie przykleilo sie poprawnie do szyby pod spodem. Sam szklo to tak naprawde 2 warstwy zlaczone w jedno - folia, zeby utrzymac wszystko w calosci i na to szyba. Stad tez czasem zaczyna po upadkach szyba zaczyna sie lekko kruszyc i smiesznie to wyglada.
    W tym przypadku, w gornym lewym rogu moze byla brudna, moze to syf ktory czasem zostaje po sciagnieciu warsty ochronnej (w miejscu paska, ktory ma ulatwic jej odklejenie), moze wadliwe szklo. Zdarza sie prawde mowiac.

Jesli ci to nie przeszkadza to zostaw, jesli przeszkadza to zdejmij i ewentualnie wymien na nowe i tyle.

Cytat:

Do demontażu są poradniki choć nie wiem który najlepszy.

A jaka to roznica skoro wszystkie prowadza do tego samego? Trzeba odkleic tylna klapke, odkleic stara baterie (nie uszkadzajac tasmy wyswietlacza), zalozyc nowa i wkleic klapke jesli wszystko dziala i nowa bateria zachowuje sie poprawnie.
  • Poziom 31  
    Prawdopodobnie ona ze starości sama się zaczęła rozlatywać.....
  • Poziom 31  
    blahfff napisał:
    Sam szklo to tak naprawde 2 warstwy zlaczone w jedno - folia, zeby utrzymac wszystko w calosci i na to szyba.

Po prawej nowe szkło według informacji tych warstw jest cztery. Po lewej opakowanie po szkle do Samsunga, które subiektywnie mimo wszystko mniej się palcuje. Nie jestem pewny czy te szkła na rynek polski produkuje jedna fabryka w Chinach.
  • Poziom 31  
    Update: mam przeczucie że te wszystkie szkła nie są 9H...
    https://komorkomat.pl/zabezpieczenie-ekranu-szklo-czy-folia/

9H materiał może być zarysowany tylko ostrzem diamentowym
    ..
    7H twardość materiału pozwala zarysować inne szkło

Nie wiem czy one są nawet 7H jedno z tych co kupiłem przy niefartownym upadku smartfonu zbiło się sie z boku, zostało wymienione na następne. Czytelność i dotyk bez zastrzeżeń, smugi pozostają.