Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

amplituner Onkyo TX-SR576 - Nie można wyłączyć funkcji konfiguracji dźwięku

26 Cze 2019 15:26 198 2
 • Poziom 24  
  Po włączeniu na wyświetlaczu cały czas jest informacja żeby podłączyć mikrofon i włączyć klawiszem Enter konfigurację głośników. Funkcję można uruchomić, ale oczywiście bez podłączonych głośników i mikrofonu wyskakuje Error. Nie można tej funkcji wyłączyć, można tylko wyłączyć amplituner wyłącznikiem albo Enterem uruchomić tą funkcję.
  Według klienta przez jakiś czas funkcja ta włączała się, ale klawiszem RETURN można ją było wyłączyć. Po włączeniu sprzętu można przez kilka sekund sterować urządzeniem normalnie, aż załączy się funkcja konfiguracji głośników.
  Próbowałem zgodnie z instrukcją przeprowadzić inicjalizację sprzętu, ( klawisz VCR/DVD i Power On ) - wyświetla się CLEAR, ale nic to nie zmienia.
  Klawisz Return na klawiaturze lokalnej jest sprawny.
  Ktoś podpowie czego się przyczepić?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 43  
  Możliwe, że ustawiajac konfigurację należy potwierdzić to odpowiednim klawiszem., Dopiero wtedy ustawienie zostanie zapisane (i będzie możliwość jego wywołania - klawiszem RETURN).
  Jeśli Klient dokonał konfiguracji i jej nie zapisał procesor jest pusty - i domaga się wpisania ustawień (więc całkowitej konfiguracji i jej zatwierdzenia). Mógł również (o ile jest taka opcja) skasować ustawienia ale nie wprowadzić nowych. Efekt byłby więc podobny - pusty procesor, domaga się wprowadzenia danych.

  Jeśli nie ma możliwości kasowania zapisanej już konfiguracji - możliwe, ze sama pamięć w której ustawienia są przechowywane uległa uszkodzeniu.
  W obu wypadkach należy więc dokonać pełnej kalibracji (z podłączonymi wszystkimi kolumnami i mikrofonem). Jeśli nie pomoże - pamięć do wymiany (i zapisu ustawień jak wyżej).
 • Pomocny post
  Poziom 12  
  Amplitunery Onkyo automatycznie wykrywają podłączenie mikrofonu - w momencie włożenia jack-a do wejścia mikrofonowego amplituner przełącza się sam w tryb autokalibracji głośników.

  Proponuję sprawdzić gniazdo jack mikrofonu - czy nie ma tam uszkodzenia (zwarcie?)