Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W124 - brak żółtych kontrolek

14 Wrz 2005 22:06 6865 13
  • Poziom 18  
    Coś mi sie popaprało w Mietku W124 i zgasły sobie wszystkie żółte konprolki (te na samym dole licznika) Bezpieczniki niby są OK wiec pytam gdzie szukać ewentualnego uszkodzenia ??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Zauważyłem że z żółtych działa tylko kontrolka od ABS. Wcieło też światła cofania !!!
  • Poziom 18  
    Widze po opisie bezpiecznika że niby ten sam odpowiada za swiatło cofania i kontrolki. Bezpiecznik jest OK wiec potrzebuje jakiegos schematu bo nie bede pruł człej instalacji
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    Nie bardzo wiem wszystko - czy nie działają poszczególne funkcje żółtych kontrolek (czyli nie sygnalizuje np. braku płynu w spyskiwaczu czy chłodnicy) ? W to nie bardzo wierzę, bo również tym napięciem zasilane są w liczniku paliwo, olej oraz temperatura - zauważyłbyś że nie działąją.
    Czy może nie świecą po włączeniu zapłonu? Jeżeli tak, to zwróć uwagę czy zaświeca się równocześnie kontrolka ładowania. Jeżeli nie świeci, to wyjmij regulator napięcia, i sprawdź długość szczotek. To jest najłatwiejsza czynność i od niej proponuję zacząć.
  • Poziom 18  
    Faktycznie obczyściłem kostke przy alternatorze i wszystko sie zaswieciło
  • Poziom 12  
    TE ŻÓŁTE KONTROLKI JESLI WSZYSTKO JEST OK NIEPOWINNY SIE SWIECIC.
  • Poziom 18  
    Jak nie powinny ?? Po włączeniu zapłonu zapalają sie i mają sie przez chwilke palić. Później gasną.
  • Poziom 12  
    czytalem w ksiazce od mercedesów tego modelu ze jesli wszystko jest dobrze kontrolki sie nieswiecą.przy zapalaniu umnie nic niewidac.
  • Spec od Mercedesów
    DJADAMO napisał:
    czytalem w ksiazce od mercedesów tego modelu ze jesli wszystko jest dobrze kontrolki sie nieswiecą.przy zapalaniu umnie nic niewidac.

To masz popsute - w modelu W 124 po włączeniu zapłonu kontrolki żólte mają świecić do momentu uruchomienia silnika. Po czterech sekundach od włączenia zapłonu ma zgasnąć tylko SRS
  • Poziom 2  
    Gerri napisał:
    DJADAMO napisał:

To masz popsute - w modelu W 124 po włączeniu zapłonu kontrolki żólte mają świecić do momentu uruchomienia silnika. Po czterech sekundach od włączenia zapłonu ma zgasnąć tylko SRS

Gerri ma rację. Po przekręceniu kluczyka kontrolki zapalają się (sygnalizują, że poszczególne czujniki są sprawne) i gasną (jeśli wszystko jest OK) po uruchomieniu silnika.
  • Poziom 18  
    Temat dawno wyjasniony. Kolega Gerri słusznie naprowadził że to wina kostki przy alternatorze. Jako że problem sie powtarzał doszedłem że jest upalony jeden z przewodów w kostce (ten najcieńszy chyba o ile dobrze pamiętam) i już nigy wiecej sie problem nie pojawił. Temat zamykam a kolega Gerri otrzymał punkciki. Dzięki raz jeszcze