Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stałe buczenie w głośnikach niezależnie od natężenia dźwięku i balansu

27 Cze 2019 09:37 102 3
 • Poziom 10  
  Witam serdecznie,
  Posiadam dość irytujący problem - mianowicie buczenie wydobywające się z kolumn głośnikowych niezależnie od poziomu głośności oraz balansu (podłączony tylko prawy kanał a gałka balansu przekręcona w lewo - buczenie nadal występuje).
  Oczywiście do wzmacniacza nic nie jest podłączone, żadne źródło dźwięku - tym bardziej jest to zastanawiające.
  Budzenie ustępuje dopiero jak wypnę zworki / cinch z gniazd które są na zdjęciu, sam dźwięk porównałbym do tego jaki wydobywa się z kolumn gdy np wepniemy kabel sygnałowy do wzmacniacza a z drugiej strony będziemy łapać jego koniec..

  Wzmacniacz to SeoUm SA-3180-B
  Stałe buczenie w głośnikach niezależnie od natężenia dźwięku i balansu

  Jakieś sugestie?
 • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  Jeżeli to buczenie to przydźwięk sieci to przyczyną może być słabe filtrowanie napięcia zasilania. Dzieje się tak na skutek wyschnięcia lub uszkodzenia kondensatorów elektrolitycznych.
  Taki przydźwięk nazywa się brumieniem.
 • Pomocny post
  Poziom 21  
  SsEeBbEeXx napisał:

  Budzenie ustępuje dopiero jak wypnę zworki / cinch z gniazd które są na zdjęciu,
  Jakieś sugestie?

  Oznacza to, że źródłem przydźwięku jest układ przedwzmacniacza. Wyjmując te zworki, odpinasz przedwzmacniacz od końcówki mocy. To jest miejsce, w które wpina się korektor graficzny (equalizer).
 • Poziom 10  
  Hmm zauważyłem jedną dziwną rzecz... jak mocno przekręcę gałką głośności lub balansem w lewo to buczenie zdecydowanie ustaje, jest praktycznie niesłyszalne - bardziej już słuchać delikatny szum z kolumn - chyba w potencjometrze leży problem..przynajmniej z obserwacji tak wynika.

  @edit

  Problem rozwiązany - okazało się, ze płytka od potencjometru głośności ułożona jest w dziwaczny sposób (po skosie zamiast poziomo czy pionowo) i oderwał się jeden z drucików od masy między płytkami... załączę zdjęcie dla potomnych, może kiedyś komuś się przyda bo szczerze powiem, że wczoraj go kupiłem i u sprzedawcy żadnego buczenia nie było więc aż wstyd było cokolwiek do chłopaka pisać...być może podczas transportu na cudownych, Polskich, dziurawych drogach coś się stało w środku...bądź co bądź - działa

  Stałe buczenie w głośnikach niezależnie od natężenia dźwięku i balansu Stałe buczenie w głośnikach niezależnie od natężenia dźwięku i balansu