Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka + Suszarka Electrolux - co warto wybrać?

27 Jun 2019 13:18 789 4
  • Level 2  
    Witam,
    Stoję przed zakupem pralki oraz suszarki (osobne urządzenia) i zastanawia mnie oferta Electrolux z kilku powodów:

1) Dosyć dobra opinia suszarek tu na forum - ma bęben obracany w dwie strony, więc pranie aż tak się nie gniecie i nie skręca
    2) Ciekawy "dizajn", choć wiem że to nie jest aż tak istotne
    3) Możliwość przedłużenia gwarancji producenta aż do 5 lat (odpłatnie) na stronie Electrolux. Jest to o tyle ciekawe, że na urządzenie typu pralka/suszarka, koszt dodatkowych 3 lat spokoju to ok. 370zł, więc wg mnie warto. I nie jest to ubezpieczenie tak jak w sklepach (potwierdzałem to na infolinii), lecz standardowa gwarancja, realizowana przez Electrolux.
    4) Dostęp w suszarce do wymiennika ciepła, żeby wyssać kłaczki np. odkurzaczem.

I teraz jeśli chodzi o szczegóły: czy warto brać pralkę z funkcjami pary, jeśli w te same lub podobne funkcje parowe będzie zaopatrzona suszarka? Czy ogólnie warto się funkcjami pary interesować?
    Czy warto pakować się w modele z najwyższych serii - PerfectCare 800/900?

Wcześniej brałem pod uwagę Siemens - pralka serii iQ500 oraz Suszarka iQ700, i tu do pralki nie miałem zastrzeżeń, ale obawiam się suszarki i tego jej samoczyszczącego się wymiennika. No i tu jest gwarancja zwykła 2-letnia vs 5 lat przedłużonej Electrolux.

Z góry dzięki za pomoc, bo od przebierania i wybierania mamy już z żoną kwadratowe głowy.
  • Level 15  
    Witam.

Odradzam zakup sprzętu firmy Elektrolux. Ja miałem pralkę tej firmy i niecały rok po gwarancji wysiadła mi płytka sterowania z mikroprocesorem. Sama płytka to koszt 600 zł. Próbowałem naprawić ale brak schematu i możliwości zakupu procesora lub próba jego reanimacji (zaprogramowania) spowodowały, że bardziej opłacało sie kupić nową pralkę. Mam obecnie pralkę Siemens już 9 rok i tylko musiałem wymienić 2 kondensatory elektrolityczne zasilania oraz szczotki silnika.
  • Level 2  
    Czeka mnie podobny zakup, i też zastanawiałem się nad zestawem pralki+ suszarki Elektrolux lub Siemens. Za Elektroluxem niższa cena a dopłacając mam 5 lat gwarancji, do tego dobre opinie od znajomych. Za Siemensem automatyczne dozowanie płynu do prania w pralce. (Bosch też to ma, ale ta firma zawiodła mnie wielokrotnie). Wertuję dalej fora i opinie, coś kupić muszę. Sprzęt dla rodziny z 2 małych dzieci.
  • Level 15  
    Przeciez Bosch i Siemens to to samo...
  • Level 2  
    Obecnie stoję przed wyborem zestawu:
    EW8F248BP i EW8H258BP
    EW9H378SP i EW8F229SP
    Skłaniam się ku pierwszemu zestawowi, jakieś sugestie lub podpowiedzi?
    Pozdrawiam.