Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Aprila amico 50 - Odpowietrzanie hamulca przedniego

27 Cze 2019 21:08 126 6
  • Poziom 20  
    Witam mam problem z odpowietrzeniem przedniego hamulca,Nie mogę go odpowietrzyć.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Robisz tak, że odkręcasz śrubkę (odpowietrznik) przy zacisku pompujesz aż wylewa się płyn i uzupełniasz potem jego stan i nadal brak hamulca?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Kolego przypuszczam, że czynność odpowietrzania przeprowadzasz prawidłowo, tj. że podczas odkręcania odpowietrznika trzymasz "klamkę" hamulca wciśniętą. Naciskasz kilka razy klamkę, trzymasz w pozycji wciśniętej i popuszczasz odpowietrznik i tak aż do skutku. Oczywiście zbiorniczek płynu musi być pełny.
  • Poziom 20  
    Robiłem tak i nic.

Dodano po 16 [minuty]:

Jakoś słąbo leci z tego odpowietrznika.
  • Poziom 11  
    Sprawna pompka? Mi to wygląda na zapowietrzoną pompę hamulca.Spróbuj podpompować i potem trzymasz i luzujesz śrubę przewodu hamulcowego przy pompie, zakręcasz puszczasz klamkę i procedura od nowa i dopiero potem spróbuj przy hamulcu.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Bardzo częstyprzypadek w skuterkach, miałem tak setki razy. Pompy tam mają bardzo słaba wydajnoścc jak jest juz stara to tym bardziej cieżko odpowietrzyć nawet przy prawidłowej procedurze. Ja mam na to sposób robie tak że
    1.Zdjąć zacisk hamulca wcisnąć tłoczek do końca
    2. zalac do pełna płynu
    3. Na zdjectym zacisku jakimiś szczypcami segera lub kombinerkami wyciągamy recznie tłoczek ale takżeby nie wypadł i wciskamy go z powrotem robimy tak 2-3 razy po czym odpowietrzami juz normalnie na założonym zacisku
    Wielokrotnie sprawdzone i zawsze działa tłoczek ma wieksza powierzchnie i wypycha powietrze do góry
    Trzeba ylko uwazać bo może tryskać płyn ze zbiorniczka
  • Poziom 20  
    Pomogli mi forumowicze na elektrodzie