Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulator do alarmu satel integra

27 Cze 2019 22:38 588 31
  • Poziom 10  
    Witam posiadam alarm satel integra 64. Wiszą w garażu dwie skrzynki jedna oznakowana logiem solid druga od alarmu. Wyskoczył komunikat awarii akumulatora. Który to akumulator i jakiej pojemności kupić? Czy wymieniając go muszę na coś uważać? Nie rozprogramuje mi się coś? Czy jest jakiś kod aby sprawdzić czy to akumulator napewno? Dzięki
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    fantomek napisał:
    Czy jest jakiś kod aby sprawdzić czy to akumulator napewno?

No jak wyskoczył komunikat to na pewno coś z akumulatorem.
    A kiedy był wymieniany ostatnio?
  • Poziom 23  
    Zadzwoń do tego co zamontował ten system . Jest na gwarancji ?
  • Poziom 10  
    koledzy po co ten spam piszecie? jeśli nie stanowi odpowiedzi w problemie? Nic nie wnosi do dyskusji
  • Poziom 23  
    Pierwsze dzwonisz do tych Solidnych żeby cię nie wynieśli z domu . Po drugie akumulator 12V 7 Ah . Gorzej jak otworzysz skrzynkę i się wszystko "wysypie" bo i tak bywa .

• Poziom 43  
    paszczakq napisał:
    o drugie akumulator 12V 7 Ah

Prędzej 17Ah.
    fantomek napisał:
    koledzy po co ten spam piszecie?

Znasz kod serwisowy by otworzyć obudowę bez wywoływania alarmu?
    paszczakq napisał:
    Zadzwoń do tego co zamontował ten system

Rysiek2 napisał:

@fantomek Zamiast się oburzać odpowiedz na zadane pytania a będzie łatwiej.
  • Poziom 23  
    No nie napisał jakich wymiarów skrzynki bo jak dwie małe to 7Ah wejdzie. Zależy ile w środku napchane makaronu .
    fantomek napisał:
    koledzy po co ten spam piszecie? jeśli nie stanowi odpowiedzi w problemie? Nic nie wnosi do dyskusji

Kolego, zadałem ci konkretne pytanie po to aby ci pomóc. Skoro uważasz, że to spam to bardzo mi przykro :(

• Poziom 43  
    Rysiek2 napisał:
    sosarek napisał:
    Rysiek2 napisał:

Zamiast się oburzać odpowiedz na zadane pytania a będzie łatwiej.

Z czego wnosisz, że się oburzam? Trzeba czytać ze zrozumieniem i nie zakładać narcystycznie, że wszyscy mają Twój charakter.

Rysiu, to ne było do Ciebie a do Autora ;)

Mój też błąd, został poprawiony.

paszczakq napisał:
    No nie napisał jakich wymiarów skrzynki bo jak dwie małe to 7Ah wejdzie.

Widziałeś i montowałeś Integrę w Awo 005? Bo ja nie. Nawet w OPU-4.
    Pomijam fakt że to usterka z centrali a nie nadajnika który tego nie sygnalizuje ponieważ SS nie jest na tyle bystry i wtedy byłby inny komunikat.
  • Poziom 23  
    Mało widziałeś widocznie :) A autor jak się ciepie to jego sprawa . 17Ah wejdzie ale jest przecież drogi to 7Ah weźmie i tak .

• Poziom 43  
    paszczakq napisał:
    Mało widziałeś widocznie :)

Tym bardz9iej przez naście lat...może odpuść i idź na rower który masz wpisany w profilu.
    paszczakq napisał:
    17Ah wejdzie ale jest przecież drogi to 7Ah weźmie i tak .

No to wytłumacz jaki Autor ma system, jaki przewidziany pobór, czas podtrzymania itd.
  • Poziom 23  
    Teraz nie ma żadnego . Wciśnie tam cokolwiek i tyle . Skończy się na braku pieniędzy. A jeśli ma być to porządnie wykonane to powinien zająć się ktoś kto ma pojęcie co już dawno napisałem.

• Poziom 43  
    paszczakq napisał:
    Teraz nie ma żadnego

Czytałeś początek czy piszesz żeby pisać?
    fantomek napisał:
    Wyskoczył komunikat awarii akumulatora

Nie masz pojęcia o niektórych rzeczach więc skończ.
    paszczakq napisał:
    Wciśnie tam cokolwiek i tyle . Skończy się na braku pieniędzy .

Poczekajmy na odp.Autora i czekam na odp. Wróżbito
    sosarek napisał:
    jaki Autor ma system, jaki przewidziany pobór, czas podtrzymania itd.
  • Poziom 10  
    aku w skrzynce nie oznaczonej nalepką solida ma wymiary dłxwysxszer / 180x170x70mm
    skrzynki oklejonej solida nie otwierałem - ktoś wspomniał ze trzeba znać kod serwisowy, po co? jak się włączy alarm wpisze kod i zawieszę w solidzie na czas operacji
    aku ma 5 lat
  • Poziom 38  
    To sporo czasu przetrwał. Wymień na taki sam.
    fantomek napisał:
    ktoś wspomniał ze trzeba znać kod serwisowy, po co? jak się włączy alarm wpisze kod i zawieszę w solidzie na czas operacji
    aku ma 5 lat

Pod warunkiem że po tej operacji nie zostanie komunikat na klawiaturze "był sabotaż, wezwij serwis".
    Masz akumulator 17-18 Ah.

• Poziom 43  
    alster1 napisał:
    antomek napisał:
    ktoś wspomniał ze trzeba znać kod serwisowy, po co? jak się włączy alarm wpisze kod i zawieszę w solidzie na czas operacji
    aku ma 5 lat

Pod warunkiem że po tej operacji nie zostanie komunikat na klawiaturze "był sabotaż, wezwij serwis".

Dlatego pytałem o kod serwisowy i kontakt z Instalatorem - jeśli system jest własnością Autora tym bardziej po okresie gwarancyjnym powinien ten kod uzyskać.
  • Poziom 10  
    kod w menu rozszerzonego klawiatury posiadam, ale jak go wykorzystać? nie utracę jakiś ustawień przy tej operacji? co po kolei wykonać? czy musi być 17ah aku czy żelowy 7ah może być?
    czy w tej skrzynce drugiej oklejonej logo solid (której nie otwierałem) też jest aku? i skąd mieć pewność (w przypadku jeśli jest) który jest do wymiany
    Potrzebujesz kod serwisowy, ustawień nie utracisz. Pojemność akumulatora dobierana jest do poboru prądu przez system (bilans prądowy) i czasu podtzrymania, jeżeli był akumulator 17Ah to widocznie taki jest potrzebny.
    W skrzynce Solida też jest akumulator, lecz on nie jest kontrolowany przez centralę alarmową, jeżeli na klawiaturze wyświetla się awaria akumulatora to dotyczy to akumulatora centrali.

• Poziom 43  
    Jak napisał @alster1 - interesuje Cię tylko swoja obudowa i aku w niej zawarty.
    fantomek napisał:
    kod w menu rozszerzonego klawiatury posiadam, ale jak go wykorzystać?

sosarek napisał:
    alster1 napisał:
    antomek napisał:
    aku ma 5 lat

Dlatego pytałem o kod serwisowy i kontakt z Instalatorem - jeśli system jest własnością Autora tym bardziej po okresie gwarancyjnym powinien ten kod uzyskać.
  • Poziom 23  
    w nadajniku solida aku w tym samym stanie. oni o tym wiedzą zresztą tylko mają to gdzieś . ostatnio klient zadzwonił mi z tekstem że AO powiadomiła go o słabym akumulatorze właśnie w nadajniku. wypas a w zasadzie niestety norma.
  • Poziom 10  
    A w nadajniku solida jaki aku siedzi? To chyba dwa czas wymienić? Dziś podoć alarm sie wywołał na jeden sygnal I byli. Może to też wina aku?
  • Poziom 23  
    Alarm wywołany przez system czy "z niczego" ?

W nadajniku już pora wymienić. Tego nie ruszaj. Tam będzie 7Ah ale często spotykam 1,2Ah .
  • Poziom 10  
    Nie wiem solid powiedzial ze "jeden sygnał" był ale nic wiwcej nie wiem

• Poziom 43  
    fantomek napisał:
    A w nadajniku solida jaki aku siedzi? To chyba dwa czas wymienić?

Pewnie 7Ah. Dlaczego chcesz go wymieniać - to leży w ich gestii by zapewnić komunikację.
  • Poziom 10  
    Sosarek a może własnie to aku z ich nadajnika dało powiadomienie o włamie. Jak ich zmusić do wymiany aku w nadajniku?

Przy wymianie aku w centrali jest jakaś kolejność odpinania jego przypinania?

Czy to możliwe koledzy żeby przy takiej awarii aku nie można było załączyć alarmu. Prąd jest.

• Poziom 43  
    fantomek napisał:
    Sosarek a może własnie to aku z ich nadajnika dało powiadomienie o włamie. Jak ich zmusić do wymiany aku w nadajniku?

Wyłączyć bezpiecznik pod który podpięty jest ich nadajnik, wywołać alarm parę razy w różnych odstępach, zrobić zrzut historii z centrali i walczyć że sygnały nie dochodzą i zagrozić wypowiedzeniem - zejdą z ceny abonamentu przy okazji.
    fantomek napisał:

Przy wymianie aku w centrali jest jakaś kolejność odpinania jego przypinania?

Mało oryginalne ale spójrz do instrukcji ;)
    fantomek napisał:

Czy to możliwe koledzy żeby przy takiej awarii aku nie można było załączyć alarmu. Prąd jest.

Owszem, masz jakieś błędy na klawiaturze przy próbie uzbrojenia?
  • Poziom 10  
    Dziękuje.
    A zrzut historii alarmu jak wykonać najprościej?
    Jeśli chodzi o błędy to info o awarii aku tylko.

• Poziom 43  
    Połączyć się komputerem z centralą, odczytać, zapisać do pliku i wydrukować.
  • Poziom 10  
    solid stwierdził że wymiana aku w nadajniku po gwarancji nie odbywa się bezpłatnie z czym się nie chciałem zgodzić, pozostał przy swoim zdaniu pomimo zagrożenia wypowiedzeniem umowy