Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat silnik honda gx390 - Strzela przy gaszeniu

27 Cze 2019 22:56 243 9
  • Poziom 3  
    Witam posiadam agregat Leroy Sommer z silnikiem honda gx 390. Od pewnego czasu agregat zaczął strzelać przy gaszeniu silnika. Strzał następuje zawsze w momencie ostatniego obrotu wału. Zapała i pracuje bez problemu. Czy ktoś wie jaka może być przyczyną strzelania?
  • Poziom 3  
    Nie ssanie jest wyłączone. Gasze go tak jak zawsze i dotąd było ok. Świece i olej wymieniłem.
  • Moderator Elektrotechnika
    sauer89 napisał:
    Świece i olej wymieniłem.

Jaki " kolor" świecy?
    I wszystko jasne, za dużo paliwa dostaje. Wyregulować gaźnik lub co tam jest na zasilaniu w paliwo.
  • Poziom 3  
    Szukam jakiejś instrukcji jak to zrobić ale nic nie mogę znaleźć. Z tego co wiem to agregat sam steruje dawką paliwa w zależności od obciążenia. Widać tylko dźwigienki i sprężynki przy gaźniku.
    Daj zdjęcia gaźnika może któryś kolega doradzi.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    1)Źle ustawiony kąt wyprzedzenia zapłonu - później zapłon. 2)Niewystarczająca moc iskry. 3)Wykorzystanie nietypowych świec zapłonowych. 4)Niskiej jakości paliwo. 5)Brak powietrza do pełnego spalania paliwa - wzbogacona mieszanka - sprawdzić czystość filtra powietrza. 6)Zbyt duży poziom paliwa w gaźniku - sprawdź pływak. 7)Niewłaściwy luz pomiędzy zaworami a popychaczami. Mi znane , ale nie wszystkie, przyczyny takiego problemu .
  • Poziom 3  
    Gaźnik wygląda tak Agregat silnik honda gx390 - Strzela przy gaszeniu Agregat silnik honda gx390 - Strzela przy gaszeniu Agregat silnik honda gx390 - Strzela przy gaszeniu
    Filtr powietrza wyczyściłem. Faktyczne może to kiepskie paliwo bo problemy zaczęły się kiedy agregat zalalem benzyną z innej stacji niż zwykle.