Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Micron redukuje CAPEX i wznawia dostawy do Huawei

ghost666 28 Cze 2019 01:20 276 0
 • Micron redukuje CAPEX i wznawia dostawy do Huawei
  Dostawca mikroukładów pamięci z USA, firma Micron Technology, poinformował, że redukuje swoje plany dotyczące wydatków kapitałowych na rok budżetowy 2019 i 2020. Spadek CAPEX rozpoczyna się w obliczu trwającego obecnie spowolnienia popytu, które spowodowało redukcję aktywności na rynku pamięci.

  Micron podał, że zmniejszy wydatki kapitałowe na rok budżetowy 2019, który zakończy się w sierpniu, do poziomu około 9 miliardów dolarów - o około 10% mniej niż szacowano na początek roku podatkowego. Wydatki kapitałowe w roku budżetowym 2020 będą "znacząco niższe", jak podaje firma, niż w roku budżetowym 2019. Nie są znane precyzyjne plany spółki. Prezes i dyrektor generalny firmy Micron, Sanjay Mehrotra, poinformował, że firma będzie kontynuować wcześniej ogłoszone 5% obniżenie liczby produkowanych podłóż dla DRAM, co według kierownictwa firmy spowodują wzrost popytu na rynku.

  Micron poinformował, że dalsze cięcie produkcji płytek NAND rozpocznie się od 5% do 10%, co spowoduje dalszy wzrost popytu w drugiej połowie roku. Podczas gdy ogólny rynek NAND pozostaje przesycony w związku z przyspieszonym wzrostem podaży wynikającym z przejścia przemysłu na 3D NAND, Micron pozostaje optymistą, że rynek pamięci NAND zacznie się stabilizować w drugiej połowie tego roku, jak powiedział Mehrotra podczas telekonferencji z analitykami.

  "Z uwagi na wyższy poziomowi makro niepewności na rynku i relatywnie wysokiemu poziomowi zapasów w sektorze, podejmujemy zdecydowane działania w celu zarządzania produkcją podłoży DRAM i NAND?, powiedział Mehrotra.

  Wznawianie współpracy z Hauwei? odrobinę

  Micron zaskoczył analityków twierdząc, że wznowiono w ciągu ostatnich dwóch tygodni wysyłki niektórych produktów do chińskiej firmy Huawei Technologies, która została umieszczona na czarnej liście eksportowej przez administrację prezydenta Trump w zeszłym miesiącu. Kierownictwo poinformowało, że firma wznowiła dostawy niektórych produktów po stwierdzeniu, że produkty te nie podlegają ograniczeniom nałożonym przez administrację Trump. "Jednak w sytuacji Huawei istnieje znaczna niepewność i nie jesteśmy w stanie przewidzieć wielkości ani okresów, w których będziemy mogli wysyłać produkty do tej firmy" powiedział Mehrotra.

  Zapowiedzi dotyczące nakładów inwestycyjnych i handlu z Huawei pojawiły się po upublicznieniu wyników finansowych Micron za trzeci kwartał, które pobiły oczekiwania Wall Street pomimo znacznych spadków sprzedaży i zysków. Po silnym wzroście przy rosnących średnich cenach sprzedaży zarówno w 2017, jak i 2018 roku, rynek układów pamięci wszedł w etap spowolnienia i przewiduje się, że zredukuje się o około 30% w tym roku, jak przewidują analitycy z IC Insights. "Chociaż wcześniej zapowiadane cięcia nakładów inwestycyjnych zaczną wpływać na podaż przemysłu w drugiej połowie roku kalendarzowego, nasza ocena jest taka, że ??konieczne będą dalsze cięcia nakładów inwestycyjnych i dostaw, aby przywrócić przemysłowi równowagę podaży i popytu" podsumował Mehrotra w rozmowie z analitykami.

  Podczas gdy pogorszenie kondycji sektora pamięci jest w pełni, kierownictwo Microna zasugerowało, że firma niebawem dostrzeże wczesne oznaki ożywienia popytu. Mehrotra powiedział, że poprawa stanu zapasów klientów postępuje w dużej mierze zgodnie z oczekiwaniami Microna na większości rynków, wzmacniając zaufanie kierownictwa, że ??zapotrzebowanie na pamięci DRAM powróci do zdrowego wzrostu z roku na rok w drugiej połowie 2019 roku.

  W trzecim kwartale roku fiskalnego, który zakończył się 30 maja, firma Micron odnotowała sprzedaż na poziomie 4,79 miliarda dolarów, co stanowi spadek o 18% w stosunku do drugiego kwartału roku finansowego i spadek o 39% w porównaniu z trzecim kwartałem roku budżetowego 2018. Micron zgłosił dochód netto w trzecim kwartale w wysokości 840 milionów USD, co oznacza spadek o 48% w stosunku do poprzedniego kwartału i spadek o 78% w porównaniu z kwartałem rok wcześniej.

  Źródło: https://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1334863

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9215 postów o ocenie 6769, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.