Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Micron redukuje CAPEX i wznawia dostawy do Huawei

ghost666 28 Jun 2019 01:20 441 0
 • Micron redukuje CAPEX i wznawia dostawy do Huawei
  Dostawca mikroukładów pamięci z USA, firma Micron Technology, poinformował, że redukuje swoje plany dotyczące wydatków kapitałowych na rok budżetowy 2019 i 2020. Spadek CAPEX rozpoczyna się w obliczu trwającego obecnie spowolnienia popytu, które spowodowało redukcję aktywności na rynku pamięci.

  Micron podał, że zmniejszy wydatki kapitałowe na rok budżetowy 2019, który zakończy się w sierpniu, do poziomu około 9 miliardów dolarów - o około 10% mniej niż szacowano na początek roku podatkowego. Wydatki kapitałowe w roku budżetowym 2020 będą "znacząco niższe", jak podaje firma, niż w roku budżetowym 2019. Nie są znane precyzyjne plany spółki. Prezes i dyrektor generalny firmy Micron, Sanjay Mehrotra, poinformował, że firma będzie kontynuować wcześniej ogłoszone 5% obniżenie liczby produkowanych podłóż dla DRAM, co według kierownictwa firmy spowodują wzrost popytu na rynku.

  Micron poinformował, że dalsze cięcie produkcji płytek NAND rozpocznie się od 5% do 10%, co spowoduje dalszy wzrost popytu w drugiej połowie roku. Podczas gdy ogólny rynek NAND pozostaje przesycony w związku z przyspieszonym wzrostem podaży wynikającym z przejścia przemysłu na 3D NAND, Micron pozostaje optymistą, że rynek pamięci NAND zacznie się stabilizować w drugiej połowie tego roku, jak powiedział Mehrotra podczas telekonferencji z analitykami.

  "Z uwagi na wyższy poziomowi makro niepewności na rynku i relatywnie wysokiemu poziomowi zapasów w sektorze, podejmujemy zdecydowane działania w celu zarządzania produkcją podłoży DRAM i NAND?, powiedział Mehrotra.  Wznawianie współpracy z Hauwei? odrobinę

  Micron zaskoczył analityków twierdząc, że wznowiono w ciągu ostatnich dwóch tygodni wysyłki niektórych produktów do chińskiej firmy Huawei Technologies, która została umieszczona na czarnej liście eksportowej przez administrację prezydenta Trump w zeszłym miesiącu. Kierownictwo poinformowało, że firma wznowiła dostawy niektórych produktów po stwierdzeniu, że produkty te nie podlegają ograniczeniom nałożonym przez administrację Trump. "Jednak w sytuacji Huawei istnieje znaczna niepewność i nie jesteśmy w stanie przewidzieć wielkości ani okresów, w których będziemy mogli wysyłać produkty do tej firmy" powiedział Mehrotra.

  Zapowiedzi dotyczące nakładów inwestycyjnych i handlu z Huawei pojawiły się po upublicznieniu wyników finansowych Micron za trzeci kwartał, które pobiły oczekiwania Wall Street pomimo znacznych spadków sprzedaży i zysków. Po silnym wzroście przy rosnących średnich cenach sprzedaży zarówno w 2017, jak i 2018 roku, rynek układów pamięci wszedł w etap spowolnienia i przewiduje się, że zredukuje się o około 30% w tym roku, jak przewidują analitycy z IC Insights. "Chociaż wcześniej zapowiadane cięcia nakładów inwestycyjnych zaczną wpływać na podaż przemysłu w drugiej połowie roku kalendarzowego, nasza ocena jest taka, że ??konieczne będą dalsze cięcia nakładów inwestycyjnych i dostaw, aby przywrócić przemysłowi równowagę podaży i popytu" podsumował Mehrotra w rozmowie z analitykami.

  Podczas gdy pogorszenie kondycji sektora pamięci jest w pełni, kierownictwo Microna zasugerowało, że firma niebawem dostrzeże wczesne oznaki ożywienia popytu. Mehrotra powiedział, że poprawa stanu zapasów klientów postępuje w dużej mierze zgodnie z oczekiwaniami Microna na większości rynków, wzmacniając zaufanie kierownictwa, że ??zapotrzebowanie na pamięci DRAM powróci do zdrowego wzrostu z roku na rok w drugiej połowie 2019 roku.

  W trzecim kwartale roku fiskalnego, który zakończył się 30 maja, firma Micron odnotowała sprzedaż na poziomie 4,79 miliarda dolarów, co stanowi spadek o 18% w stosunku do drugiego kwartału roku finansowego i spadek o 39% w porównaniu z trzecim kwartałem roku budżetowego 2018. Micron zgłosił dochód netto w trzecim kwartale w wysokości 840 milionów USD, co oznacza spadek o 48% w stosunku do poprzedniego kwartału i spadek o 78% w porównaniu z kwartałem rok wcześniej.

  Źródło: https://www.eetimes.com/document.asp?doc_id=1334863

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11189 posts with rating 9462, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.