Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda - CIVIC -VIII - 2006r. - Kontrolka oleju (czerwona) włącza się na ciepłym

28 Cze 2019 08:12 231 7
  • Poziom 2  
    Witam,

mam problem w mojej Hondzie Civic VIII (Sedan) 2006r. - sprowadzonej w 2009r. z USA (od 2009 r. w Polsce jeden właściciel - ja jestem drugim i posiadam ją od listopada 2018r.
    Problem z kontrolką oleju:

Zapala się tylko na ciepłym silniku, w momencie odpalenia pojazdu gaśnie i po 2-3 sekundach zapala się ponownie i gaśnie dopiero w momencie dodania gazu. Gdy silnik "ostygnie" - problem nie występuję.
    Zalałem Olej Motul 5w30 ECO LITE, filtr oleju (MANN); wymieniłem czujnik oleju (ten przy filtrze) na nowy, oryginalny Hondy;
    wyczyściłem miskę olejową i smok; sprawdziłem ciśnienie oleju (poprawne wg mechanika - na ciepłym silniku nie schodzi poniżej 1 bara,a na zimnym jest znacznie większe).
    Ostatnio zauważyłem, że kontrolka zaświeca się także po dłuższej trasie (powyżej 20-30km), gdy zjeżdżam do domu z lekkiej górki i hamuje...

Pomocy... nie wiem czy temat odpuścić, czy szukać problemu.
    (Jeżdżę z tym już od grudnia - ok. 10 tyś. km.)
  • Poziom 26  
    20 pln płyn do sprawdzenia czy dobra uszczelka. Przyrząd do mierzenia ciśnienia na cylindrach ponizej 100 PLN. Chyba, że wolisz zapłacić. Od tego bym zaczął..
  • Poziom 2  
    Gdyby silnik padał, to byłoby słychać panewki etc. A tak to cisza.
    Poza tym nie zrobiłbym ponad 10 tyś. km moim zdaniem.
    Nie sądzicie, że problem w elektryce ?
  • Poziom 22  
    A jak z poziomem oleju?
  • Poziom 2  
    Bez zmian...

W sensie w grudniu wymieniłem bo po poprzedniku było już mało (poniżej połowy).
    Od grudnia do maja bez zmian (w maju wymieniłem , też na 5w30 bo przejechałem 10 k.)
    Od grudnia do maja bez zmian było, a teraz od maja tak samo.. nawet barwy nie zmienił.
    Jak rozebrałem michę, to tam były takie dwa oringi chyba od filtra paliwa i były sprasowane. Wymieniłem na nowe i bez zmian,a liczyłem na to...

ciężki temat, a martwię się czy to ruszać czy nie.
    Ciekawi mnie to, że jak zjeżdżam z górki i hamuje, to też się zapala...

Dodano po 6 [minuty]:

Co ciekawe... jak dodam już gaz powyżej 1,5 tyś/obr. , to kontrolka się już nie zapali
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Fabian95 napisał:
    mam problem w mojej Hondzie Civic VIII (Sedan) 2006r. - sprowadzonej w 2009r. z USA (od 2009 r. w Polsce jeden właściciel - ja jestem drugim
    Przebieg rzeczywisty (nie to co pokazuje licznik) może być problemem twojego silnika......