Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Leon 1.6 2002 - W gorące dni wyskakuje: olej, ABS, Airbag, ręczny

podwale619 28 Jun 2019 15:36 1785 15
    podwale619
    Level 9  
    Witam!
    Od jakiegoś czasu mam problem z moim leonardem.

Na początek trochę informacji o pojeździe:

-2002r 1,6 100km 185tyś km benzyna gaz

-olej ,filtry wymieniane 3 tyś km temu
    11 maja ,pierwsza awaria 18 maja

Problem zaczął się jakiś czas temu jak zaczęło robić się ciepło (Wiem to może nie mieć znaczenia ,ale zbiegiem okoliczności problem wystąpił na razie tylko w upalne dni )

Tu filmik z problemu : https://youtu.be/4looUh2cpZw (na filmie tego już nie złapało ale po chwili dochodzi jeszcze kontrolka hamulca ręcznego która miga )

Linki ręcznego już wymieniłem bo były dość mocno zapieczone

a tu krótki opis samego błędu :

Odpalam samochód i nie gaśnie kontrolka abs i poduszki powietrznej ,po ok 3 sekundach jest pikanie i zaczyna migać kontrolka oleju a po chwili pokazuje się kontrolka ręcznego i też mruga ,dodatkowo obrotomierz się nie rusza (zawsze po przejechaniu jakiegoś dystansu wszystko gaśnie [poza airbagiem -to muszę usunąć ręcznie] )

olej jest ,zalany shell helix 5w40 i czy może to być od oleju?

Leona kupiłem bez gazu ,założyłem gaz a jakoś chwile potem wymieniłem olej ,ale teraz się zastanawiam ,że może do samochodu z gazem powinien być inny olej?

Samochód był u mechanika ,ale nic nie znalazł ,powiedział ,że mogę jeździć bo to będzie coś z elektryką

Teraz jeździłem cały tydzień do pracy na RANO i RANO ani razu problem nie wyskoczył a PO pracy jak auto było już nagrzane ( parking stoi na pustym polu więc słoneczko grzeje) problem wyskoczył za każdym razem(dzisiaj po pracy problem nie pojawił się ale na zewnątrz jest chłodno i duże zachmurzenie ) więc stąd moje przypuszczenia na 99% ,że upały na zewnątrz mają znaczenie.

Przepraszam ,że się tak rozpisałem ,ale chciałem opisać problem i dotychczasowe spostrzeżenia jak najlepiej .

Tutaj zdj błędów jak podpinałem samochód pod komputer.
    B Seat Leon 1.6 2002 - W gorące dni wyskakuje: olej, ABS, Airbag, ręczny Seat Leon 1.6 2002 - W gorące dni wyskakuje: olej, ABS, Airbag, ręczny

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady .
    Ps: potrójne pikanie na samym początku filmu mam od pasów jak coś.
    psilos1
    Level 32  
    Na początek sprawdź co się dzieje w skrzynce bezpieczników na akumulatorze...sprawdź wszystkie styki czy nie są wypalone
    podwale619
    Level 9  
    Szyby mam korbotronik, zamek mam na osobnym pilocie (nie w kluczu) i nie ma z nim żadnych problemów
    szymin89
    Level 13  
    Gdzie te bledy sa zapisane?
    Zerknij do licznika czy nie ma zimnych lutów.
    podwale619
    Level 9  
    szymin89 wrote:
    Gdzie te bledy sa zapisane?
    Zerknij do licznika czy nie ma zimnych lutów.

T5 wrote:
    Zobacz w momencie występowania problemu blok pomiarowy 125. I powiedz co tam masz, 0 czy 1

sprawdza się to podpinając pod kompa si?

chyba skończy sie to oddaniem do elektryka bo sam chyba nic nie zdziałam ,miałem nadzieje ,że ktoś mial podobny problem i będzie jasne co jest grane
    szymin89
    Level 13  
    Zimne luty mialem w Octavii pierwszej generacji, tam przestawały wszystkie wskaźniki działać. Poprawienie lutów rozwiązało problem.
    podwale619
    Level 9  
    auto bylo u elektryka
    powiedzial ze problem jest z lutami na liczniku
    rozgrzał luty i je nadlał ,skasował 150 ale problem jest dalej
    powiedzial ze w takim razie do wymiany jest licznik

1. 150 zł za wymiane licznika to dużo?
    2. na co zwracać uwage przy szukaniu licznika na allegro?
    podwale619
    Level 9  
    01m0920802A to nr mojego licznika, na allegro znalazlem z nr 01m0920801A (1 zamiast 2 na koncu) czym się to bedzie różnic i czy podejdzie do mnie? ktos cos doradzi?
    szymin89
    Level 13  
    Dzwon do ASO, może podpowiedzą. Możesz tez podać mi numer VIN w poniedziałek dam Ci odpowiedz.
    podwale619
    Level 9  
    licznik wymieniłem i dalej występuje problem ;( juz ręce opadają ,ktoś cos jeszcze doradzi?
    podwale619
    Level 9  
    odświeżam ;/
    decybel91
    Level 42  
    Zajrzyj do sterownika silnika na podszybiu i kostki obok akumulatora trzeba wyjąć akumulator.
    tzok
    Moderator of Cars
    Z którego modułu są te odczytane błędy? Obstawiałbym problem z wiązką elektryczną, raczej nie licznik, bo jest utrata połączenia ze zbyt wieloma modułami (chyba, ze to błędy czytane z licznika właśnie).