Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ksero SHARP AR-121 nie włącza się

14 Wrz 2005 23:10 1257 9

• Poziom 16  
    Kserokopiarka jak w temacie w ogóle się nie włącza. na panelu nic się nie świeci, kopiarka nic nie rusza. cisza. bezpieczniki są dobre. Gdzie szukać przyczyny?

• Poziom 43  
    najpierw sprawdź dniazdo zasialjace, włacznik i napiecia na zasialaczu - bezpieczniki mogą być dobre a paść mogło co innego.

• Poziom 16  
    napięcie dochodzi do zasilacza sprawdzałem na wyjściu mostka pr. to jest.
  • Poziom 12  
    Witam, sprawdz czy xero jest podłączone do PC, miałem kiedyś to samo po odpięciu przewodu LPT wszystko wracało do normy.
    Pozdrawiam

• Poziom 16  
    Ksero jest bez opcji drukarki. Po wymontowaniu płyty zasilacza i po posprawdzaniu napięć - dochodzi tylko do transformatora T1. Na wyjściu zasilcza napięcie zerowe. czy wystarczy wymienić sam transformator?

• Poziom 43  
  • Poziom 23  
    Uszkodzony zasilacz impulsowy , naprawa albo wymiana
  • Poziom 10  
    Witam !!!
    Przyczyną może być uszkodzony zasilacz impulsowy.Miałem już kilka takich przypadków.Jeśli masz schemat tego zasilacza to sprawdź dokładnie czy jest dobry tranzystor kluczujący,jeśli tak to następnie kazdy element w poblizu tego tranzystora,nawet rezystory.Ostatnio miałem przypadek ,że padł poprostu rezystor podciągający napięcie na bramkę tranzystora kluczującego, i z oczywistych względów tranzystor nie działał.Nie bój się naprawiać to nie takie trudne wystarczy tylko dokładnie sprawdzić te elementy.Ja nigdy nie wymieniałem padniętego zasilacza.
    Powodzenia

• Poziom 16  
    Sprawdziłem płytę główną z tej kopiarki w innej kserokopiarce i okazało się że ta kserokopiarka też się nie włącza. Wychodzi na to że płyta główna jest uszkodzona. czy ktoś może naprawiał płytę główną w tym modelu?

• Poziom 16  
    Uszkodzona była płyta główna.
    Wysłałem ją do naprawy do sharpa.
    teraz ksero działa bez zarzutu.
    Zasilacz był dobry.
    Temat uważam za zamknięty.