Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór zestawu IP - na start 1500zł

28 Cze 2019 16:51 159 3
  • Poziom 3  
    Witam,

Chciałbym prosić o pomoc w doborze zestawu startowego który będzie rozbudowywany w czasie.

Monitorowany będzie obszar koło domu i wjazd do domu. Tu link do zdjęć terenu i i żeby było widać gdzie kamery będą montowane (tak +- :) )

Link

Na chwile obecną chce kupić rejestrator, switch PoE i jedna lub dwie kamery (w kolejnych miesiącach będę dokładał kolejne kamery).

Kamer minimum będzie 5 a max 8.

I system chciałbym, oprzeć o IP, ze względu na rozbudowana sieć LAN i Wi-Fi na posesji.

Pierwszą kamerę chciałbym zakupić nad wejście do domu, czyli to zdjęcie gdzie widać cały podjazd i chodnik i kwietniki. Tu chciałbym po prostu widzieć że ktoś podjechał pod bramę i na przykład jest przy bramce. Nie wymagam żeby było widać dokładnie kto stoi. Bo znane osoby rozpoznam a o resztę osób chodzi, że wiem, że ktoś podjechał itd.

Ogólnie monitoring w nocy będzie podglądowy a nie służył wykrywaniu twarzy, rejestracji itd. Mam wiedzieć że coś się dzieje i w sumie tyle.

Mama kilka pytań technicznych:
    1. Są rejestratory z jednym portem LAN i np z 8xLan. Czy w tych 8xLan muszę kamery podpinać bezpośrednio do każdego z portów z osobna czy może 8 kamer lecieć w jednym kablu?
    2. Czy kamery muszą być w tej samej podsieci? czy można mieszać np 192.168.1.1 i 162.168.0.1?
    3. Czy jest możliwość utworzenia dodatkowego konta do podglądu z internetu tylko do jednej kamerki?

Taki zestaw wybrałem: (budżet 1500zł nie musi zawierać switch PoE)
    Rejestrator - DHI-NVR4108-4KS2 lub DHI-NVR4108HS-4KS2
    PoE - Switch 4-portowy PX-SW4-P60-U2 (4 kanały wystarczą bo niektóre kamery będą zasilane bezpośrednio. jestem z zwolennikiem żeby rejestrator i PoE były osobne w razie jakiś awarii można wymieni to lub to.

I z kamerą mam problem bo już się tak dużo tego naoglądałem, że zdaje się na waszą propozycje :)

Pozdrawiam,
  • specjalista-kamery przemysłowe
    benek1077 napisał:
    Są rejestratory z jednym portem LAN i np z 8xLan. Czy w tych 8xLan muszę kamery podpinać bezpośrednio do każdego z portów z osobna czy może 8 kamer lecieć w jednym kablu?

Trochę źle to sobie tłumaczysz.
    Po pierwsze to nie bierz rejestratora z wbudowanym switchem PoE(w razie awarii portów nie masz kamery z danego portu). W opcji z 8 portami LAN+PoE, każda kamera to jeden przewód, który musisz doprowadzić do rejestratora. W opcji z 1xLAN doprowadzasz jeden przewód od rejestratora do osobnego switcha, i w tym przewodzie masz 8, 16 lub więcej kamer - obsługuje je switch PoE.

benek1077 napisał:
    Czy kamery muszą być w tej samej podsieci? czy można mieszać np 192.168.1.1 i 162.168.0.1?

Lepiej nie mieszać adresacji.

benek1077 napisał:
    Czy jest możliwość utworzenia dodatkowego konta do podglądu z internetu tylko do jednej kamerki?

Tak.

benek1077 napisał:
    PoE - Switch 4-portowy PX-SW4-P60-U2 (4 kanały wystarczą bo niektóre kamery będą zasilane bezpośrednio. jestem z zwolennikiem żeby rejestrator i PoE były osobne w razie jakiś awarii można wymieni to lub to.

A jak prześlesz sygnał od kamer do rejestratora? Jeśli po WiFi to zły pomysł. Połóż od każdej kamery skrętkę do switcha.
  • Poziom 3  
    Dzięki za odpowiedz na moje pytania. I tak, wszędzie będzie skrętka.

Czy ten biały model będzie ok? DHI-NVR4108-4KS2 Czy do czegoś innego dołożyć?
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Ogólnie to nie znam tych modeli, ale po opisie można wywnioskować, że jeden i drugi to praktycznie to samo. Do zastosowań domowych wystarczą.