Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wtyczka RJ45, pomarańczowy kabel nie wciśnięty do końca

28 Cze 2019 19:36 213 3
  • Poziom 4  
    Podłączyłem wtyczkę rj45 do kabla ethernet i jest połączenie z komputerem. Internet działa i nie przerywa, ale widzę, że nie dopchnąłem do końca pomarańczowego kabla, ale styka się z tą blaszką zaciskającą. Dlatego mam wątpliwości czy internet będzie działał prawidłowo i czy w jakiś sposób nie będzie przez to ograniczona jego prędkość?
  • Pomocny post
    specjalista-kamery przemysłowe
    Gdyby było coś nie tak to zapewne od razu by Ci internet nie działał. We wtyczce masz takie ząbki(tu akurat 3):

Jeśli one są zaciśnięte to jest ok. Sama żyła nie musi dochodzić do końca ścianki wtyczki, byleby tylko dobrze te ząbki się wgryzły w żyłę.
  • Poziom 4  
    dawidedziu napisał:
    Gdyby było coś nie tak to zapewne od razu by Ci internet nie działał. We wtyczce masz takie ząbki(tu akurat 3):

Jeśli one są zaciśnięte to jest ok. Sama żyła nie musi dochodzić do końca ścianki wtyczki, byleby tylko dobrze te ząbki się wgryzły w żyłę.

Wydaję mi się, że jeden ząbek nie zaciska dobrze dwóch żył, no ale dobra działa. Chociaż i tak to pewnie utnę i jeszcze raz założę, bo mnie to trochę drażni :-?
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Warto się do tego przyłożyć, bo teraz będzie wszystko ok, a za jakiś czas coś może być nie tak. Koszt praktycznie żaden, a działać musi konkretnie.