Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beretta Ciao Green 25 C.S.I vs Quadra Green 25 C.S.I.

28 Cze 2019 19:44 540 2
 • Poziom 9  
  Witam forumowiczów,
  Mam do Was gorącą prośbę o podpowiedź w zakresie wyboru pieca gazowego dwufunkcyjnego kondensacyjnego.
  Obecnie posiadam piec firmy Beretta Super Kompakt Turbo 21 ESI (zamknięta komora spalania). Piec ma już 18 lat, a w związku z planowanym remontem mieszkania (budynek wielorodzinny, mieszkanie 64 m2, piętro II, lokalizacja mieszkania po środku, budynek ocieplony, okna plastikowe, piec zlokalizowany w łazience), nadszedł już czas, aby go wymienić. W związku z tym, że fachowcy/serwisanci twierdzą, że najprościej będzie wymienić na piec tego samego producenta (mniejsza skala przeróbek przyłączy, podłączenie koncentryczne komina prawdopodobnie będzie pasować ze starego pieca), proszę o informację czym różnią się od siebie dwa piece - Beretta Ciao Green 25 C.S.I oraz Quadra Green 25 C.S.I. W specyfikacji nie ma żadnych praktycznie różnic prócz wagi -Ciao 27 kg, Quadra 29 kg. Który z tych pieców jest lepszy, mniej awaryjny, lepiej się go użytkuje itp.. Biorę pod uwagę te dwa modele, ponieważ ich głębokość to 248 mm Ciao, 250 mm Quadra, a w małej łazience każdy centymetr ma znaczenie (Super Kompakt ma głębokość 366 mm). Jedyny mankament tych urządzeń to ich moc minimalna na poziomie 5kW, a przydałaby się modulacja poniżej 3 kW (taką posiada EXCLUSIVE GREEN E -2,8 kW, ale i cena jego jest prawie dwukrotnie większa, więc odpada).
  Z góry dziękuję za pomoc w wyborze najlepszego rozwiązania do takiego mieszkania.
 • Poziom 19  
  Obydwa te kotły są dokładnie takie same. Różnica jest tyko w wyprowadzeniach podejść.
  Ciao green ma wyprowadzenia hydrauliczne takie same jak twój poprzedni kocioł czyli super kompact, a Quadra green ma wyprowadzenia hydrauliczne tak jak pozostałe kotły na rynku, np. Termet, Ariston, Junkers itp.
  Jeśli ja miałbym wybrać to wolałbym najtańszego TERMETA np. TERMGAS Condens ma nowoczesny wymiennik ze stali nierdzewnej i schodzi mocą min. do ok 3 kW.
  Beretty mają wymienniki ze stopu krzemowo aluminiowego który bardzo często trzeba czyścić ale wybór należy do ciebie.
 • Poziom 9  
  Witam,
  Bardzo dziękuję "serwis25" za informację. Od początku zastanawiałem się nad Termetem (wersja Ecocondens Slim, głównie ze względu na jego głębokość 25 cm), natomiast serwisanci twierdzili i twierdzą, że będzie konieczna duża przeróbka, stąd była sugestia na zmianę kotła na tego samego producenta. Może się mylę, ale z instrukcji wynika, że część przyłączy hydraulicznych od Super Kompakta Turbo 21 esi nie będzie pasować do Ciao Green. Całkowita długość dla SK 21 esi to 244 mm, a dla Ciao 300 mm.Beretta Ciao Green 25 C.S.I vs Quadra Green 25 C.S.I. Beretta Ciao Green 25 C.S.I vs Quadra Green 25 C.S.I. Beretta Ciao Green 25 C.S.I vs Quadra Green 25 C.S.I.