Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] vivaro 2010 2.0cdti - Nie odpala po wymianie rozrzadu

28 Cze 2019 20:09 774 16
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich udalo mi sie to auto nastepna awaria i rece opadaja .Zaczelo sie od tego ze zgaszone auto cofnelo mi sie na 5 biegu do tylu.Rozrzad poszedl o minimum 180* przestawiony.Nie wiem co dostalo po glowie czy zawory czy dzwigienki zaworowe a moze nic sie nie stalo.
    Wymiana lancucha rozrzadu +kola zebate i napinacz oem czesci renault sam ustawilem na blokadach 100%prawidlowo.Przy kreceniu silnikiem przed wymiana rozrzadu (na przestawionym o 180*??) nie bylo sprezania rozrusznik krecil jak by nie bylo wtryskiwaczy .Po korekcie ustawienia GMP , DMP na znakach zgodnie z narzedziami blokujacymi wal i walki rozrzadu .Silnik zaczol miec sprezanie 123 i 4 cylinder ciezko bylo przekrecic walem kazdy cyli,der mial podobnie .Proba startu silnik jakby chcial odpalic ale nie wiem tak jakby mi uciekla kolejnosc zaplonu ,to znaczy opor na rozruszniku jest i przy preparacie samostart jakby chcial odpalic,mysle ze polamaly sie dzwigienki zaworowe .Dwa pytania czy to sa winne dzwigienki zaworowe notabene bardzo delikatne ,a zawory bedac caly czas zamkniete utrzymujac kompresje .Czy moze przestawila mi sie kolejnoc zaplonu poniewaz jest czujnik polozenia walu i jest miejsce skad czujnik ma sygnal a nie wiem ile stopni wal sie cofnol mogl cofnac moze nawet o 360*.Wtryskiwacze piezzoelektryczne dostaja sygnal z komputera a ten analizuje dane polozenia walu z czujnika i okresla na tej podstawie kolejnosc wtryskow w pozostalych cylindrach ,moze komputer mysli ze zaplon jest powiedzmy pierwszym cylindrze a faktycznie warunki do tego sa powiedzmy na 4 ,a na pierwszym jest moment wydechu nie wiem .moze ktos ma jakies pomysly.Dzieki za pomoc i pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 21  
    Kolego, skoro Ci przeskoczył rozrząd to masz połamane dźwigienki zaworowe i uszkodzone zawory. Piszesz, że 2010r ale jeszcze na wtryskiwaczach piezoelektrycznych, więc ściągaj osłony plastikowe i odkręcaj odmę. Przez otwory (patrz zdjęcie) wprowadź małą kamerkę lub magnes na gietkiej lancy i szukaj dźwigienek. Znajdziesz jedną ->rwij głowicę.

PS. Rozrząd poszedł o 180 stopni? Nie wierzę.

vivaro 2010 2.0cdti - Nie odpala po wymianie rozrzadu
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 9  
    Przepraszam nie dopisalem model silnika M9R 786 troszke sie rozni vivaro 2010 2.0cdti - Nie odpala po wymianie rozrzadu

Dodano po 2 [minuty]:

Uwierz dolne kolko z godziny 12 na 5 :)
  • Poziom 21  
    Kamerką byś podejrzał, ale przy tak przeskoczonym rozrządzie nie ma sensu.
    Ostatnio miałem przypadek, że rozrząd przeskoczył o 1 ogniwo, czego skutkiem były cztery zawory i dźwigienki do wymiany.

vivaro 2010 2.0cdti - Nie odpala po wymianie rozrzadu vivaro 2010 2.0cdti - Nie odpala po wymianie rozrzadu
  • Poziom 9  
    ale ja sie tam dostac wtryskiwacze trzeba wywalic
  • Poziom 21  
    Aha jeszcze jedno, jeśli to zdjęcie Twojego silnika to wtryski nie piezo...

Dodano po 3 [minuty]:

rafa0015 napisał:
    ale ja sie tam dostac wtryskiwacze trzeba wywalic

Trzeba, ale takie jak na załączonym zdjęciu trochę łatwiej wyciągnąć
  • Poziom 9  
    Pocieszajace troche latwiej /i jak wycignac /to jakie ja mam wtryskiwacze //
  • Poziom 21  
    Elektromagnetyczne. Patrząc po rdzawych nalotach na łapkach i wtryskiwaczach bez prasy pewnie się nie obejdzie, ale przynajmniej jest większa szansa na wyciągnięciu w całości.
    PS. Uważaj przy odkręcaniu śruby mocującej wtryskiwacz chociaż z drugiej strony i tak będziesz zwał głowice więc jak się urwie to łatwiej będzie nawiercić i przegwintować na stole.
  • Poziom 9  
    a dopasowany mlotek bezwladnosciowy da rade ?
  • Poziom 21  
    Próbować możesz, ale uważaj na gwinty. Jak uszkodzisz gwinty (cewki czy zaworka) to wtryskiwacz na śmietnik, utrudnisz pracę i zwiększysz koszty robocizny fachowca z prasą. Zobacz czy rozruszasz wtryskiwacz za króciec paliwowy -> nasadka z przedłużką i próbuj na boki, ale wątpię.
    Gdzie masz auto? W Polsce czy Irlandii?
  • Poziom 9  
    Witaj auto w irlandii / postaram sie nic nie urwac a moge uzyc i pogrzac okolice wtryskiwacza opalarka //
  • Poziom 21  
    rafa0015 napisał:
    a moge uzyc i pogrzac okolice wtryskiwacza opalarka //

Nic to Ci nie pomoże.
  • Poziom 9  
    Rozumiem w takim razie plyny oleje penetrujace moczymy gniazda i zobaczymy poczekam

Dodano po 12 [godziny] 58 [minuty]:

witam czy te pokrywy zaworowe sa zamienne i czy glowica powiedzmy od calej rodziny silnikow M9R jest taka sama
  • Poziom 9  
    witam ponownie postep prac :uwazalem przy odkrecaniu śrubek wtryskiwaczy 3:1 (3 urwane jedna odkrecona)|oni chyba zaprojektowali ten silnik jako nie do naprawy /wtryskiwaczy to nic nie ruszy /po co w odlewie pokrywy zaworow te krawedzie zachodzoce pod kolnierz wtryskiwaczy to jest tendencyjne /z pokrywa uwazlem rozwiercilem dokola gniazd wtryskiwaczy /8 dzwigienek zaworowych polamanych ./w czwartek sprawdze cisnienie sprezania ile powinnien miec ?Dziekuje
  • Poziom 9  
    Witam koledzy samochod jezdzi ale niestety musi byc nowa glowica pytanie do kolegi pp_pablo czy bedzie pasowac glowica taka jak na fotce w Twoim komentarzu do mojego silnika ,mam na mysli kanaly olejowe ,chlodzenie //hm...osprzet przewody wysokiego cisnienia do wtryskow itp.//generalnie czy glowice sa te same ale roznia sie tylko pokrywa zaworow ?dzieki za podpowiedz
  • Poziom 9  
    witam ponownie podsumowanie ; nowa glowica i pokrywa rorzadu /nowe zawory /nowe wtryskiwacze /auto jezdzi //dzieki koledzy za pomoc /na ogolnym pytanie o kodowanie wtryskiwaczy ? /
  • Poziom 9  
    Wymiana glowicy ,pokrywy rozrzadu nowe wtryskiwacze nowe zawory brr. drogie mi sie stalo to auto