Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Ford Focus MK1 1999r - Centralny Zamek - sygnał impulsowy

28 Cze 2019 21:22 174 9
  • Poziom 3  
    Witam, posiadam Focusa MK1 z fabrycznym centalnym zamkiem bez pilota, zakupiłem zestaw alarmu z pilotami. I tu pojawia się moje pytanie jak sprawdzić jaki sygnał impulsowy steruje otwieraniem drzwi + czy - ? Bo od tego zależy sposób podłączenia zestawu. I jedno pytanie dla pewności podłączając steronik z pilota i cała centralke alarmu powinnem się wpinać w kable przy centralce znajdującej się za schowkiem po stronie poasażera? Proszę o pomoc i wskazówki.
  • Poziom 1  
  • Poziom 14  
    Pytanie (pewnie post factum), czy nie taniej i lepiej dołożyć fabryczny centralny na pilota? Trzeba wymienić moduł centralnego, który znajduje się za schowkiem pasażera (2 śruby). Opis modułów tutaj:
    https://focusmk1.wordpress.com/2014/11/05/moduly-komfortu-ctm-zv-gem/

Niedawno kupiłem taki za 32zł z przesyłką.
    Potem droższa opcja, bo trzeba kupić kluczyki "jajka" z czystym grotem - w cenie 100zł sztuka.
    Docinamy grot w dowolnym miejscu.
    Przekładamy pastylkę immo między kluczykami. Chyba że są 2 oryginalne kluczyki to kodujemy kolejne sami - wkładamy 1 kluczyk, 0-II na sekundę, wkładamy drugi i samochód wchodzi w tryb kodowania - wkładamy kolejne i się dopisują same.
    Pilota kodujemy - wsiadamy do auta, 4 razy 0-II w ciągu 6 sekund i naciskamy dowolny przycisk na pilotach.
    Jak w aucie są 4 elektryczne szyby do działa ich domykanie z pilota
  • Poziom 3  
    Ja wiem że można tak zrobić rozważałem tą opcje ale wybrałem opcje z nową centralką i moje pytanie jest tylko i wyłącznie jaki impuls + czy - idzie na otwieranie, zamykanie drzwi z centralki. Za większość porad dziękuje.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    KacperVen napisał:
    Ja wiem że można tak zrobić rozważałem tą opcje ale wybrałem opcje z nową centralką i moje pytanie jest tylko i wyłącznie jaki impuls + czy - idzie na otwieranie, zamykanie drzwi z centralki. Za większość porad dziękuje.

Przecież wszystko masz w pdf, który wysłałem.
  • Poziom 3  
    Ta instrukcja własnie za wiele mi nie mówi, do podłączenia tego alarmu
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Sterowanie minusem. Pomarańczowo czarny to zamykanie, zielono czarny to otwieranie. Oba przewody 0.5 mm w przelotce drzwi kierowcy.
    Zasilanie ze skrzynki bezpieczników.
    Kierunkowskazy to niebiesko czerwony i niebieski w progu po stronie kierowcy.
    Oczywiście najpierw mierzysz, aby się upewnić że to te przewody, później podłączasz.
    Za schowkiem pewnie też można znaleźć potrzebne kabelki , tylko trzeba pomierzyć.
  • Poziom 3  
    Ok dzieki za pomoc, temat do zamknięcia.
  • Poziom 3  
    Ok dzieki za pomoc, temat do zamknięcia.

Dodano po 1 [minuty]:

Problem rozwiazany dzieki informacji od użytkownika Piwko