Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 4480 - resetowanie drukarki dla drukowania z zamienników

29 Cze 2019 07:32 396 2
  • Poziom 10  
    Witam.

Mam podobny problem jak opisywany ok. 10 lat temu na tym forum, ale jednak trochę inny. Mam w/w drukarkę HP Photosmart C4480 i od dłuższego czasu drukuję na zamiennikach HP 350 i 351. W między czasie pojawiały się komunikaty z problemami z pojemnikami z tusze, ale jakoś udawało się je rozwiązać.
    Nie tym razem.
    Pojawiają się 2 komunikaty:
    "niezgodne pojemniki z atramentem"
    "tusze znajdują się w niewłaściwych gniazdach"
    Oczywiście wykonuję wszystkim znaną procedurę resetowania https://www.youtube.com/watch?v=g_IX7bp7eEc , ale bez rezultatów.
    Dokładnie to po wykonaniu takiego resetu wydaje się być wszystko OK, ale po wyłączeniu drukarki mam znowu komunikat: "niezgodne pojemniki z atramentem" i tak w kółko.
    Jak rada?
    Czy ze względu na blokowanie od 2017 roku przez HP tuszy, zostaje tylko zakup tuszu oryginalnego? Może jest jakiś sposób na ominięcie tego? Czy kupić oryginalny pojemnik do czarnego tuszu i samemu napełniać? Tylko czy drukarka przyjmie jeszcze oryginalny pojemnik?
    Czy po prostu drukarka jest już uszkodzona i trzeba kupić nową?
    Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Pozdrawiam.
  • Użytkownik obserwowany
    Ale masz ten komunikat i drukarka drukuje czy masz komunikat i nic nie da się zrobić? Wcześniej na tych samych kardridzach było ok?
  • Poziom 10  
    Po resecie zaraz można drukować. Po wyłączeniu drukarki przyciskiem i ponownym włączeniu znowu komunikat "niezgodne pojemniki z atramentem", znowu reset i tak w kółko.
    Wcześniej tego nie było wystarczyło jeszcze raz wyjąć i włożyć pojemnik i było OK. Próbuje na starym pojemniku, w którym jest jeszcze trochę tuszu i jest to samo.