Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch WAW24540PL Serie 8 - brudzi robiąc brązowe plamy. Co robić?

29 Cze 2019 13:20 561 20
  • Poziom 9  
    Pralka Bosch zakupiona 7 miesięcy temu od 3 tygodni brudzi pranie. Powstają brązowe plamy - nie do usunięcia. Plamy są od 5-8 milimetrów, a czasem większe.
    Pralka Bosch WAW24540PL Serie 8 - brudzi robiąc brązowe plamy. Co robić? Pralka Bosch WAW24540PL Serie 8 - brudzi robiąc brązowe plamy. Co robić? Pralka Bosch WAW24540PL Serie 8 - brudzi robiąc brązowe plamy. Co robić? Pralka Bosch WAW24540PL Serie 8 - brudzi robiąc brązowe plamy. Co robić?
    Był wczoraj serwisant Bosch. Pan odkręcił tył wyjął grzałkę, stwierdził, że jest czysta i w środku jest czysto i, że łożysko na pewno jest sprawne i to nie ono brudzi. Zadałem pytanie pokazując plamy, a skąd są one ? Odpowiedział - "nie jestem chemikiem, nie wiem, pralka jest dobra " to niemożliwe. Jak niemożliwe, skoro trzy prania brudzi - fotki, a co któreś nie brudzi. Czy to David Copperfield?
    Czy ktoś miał podobny przypadek i co robić?
  • Poziom 43  
    To są punktowe ślady, w cyklu prania niemożliwe. Jak by coś kapało na pranie leżące w bębnie po zakończeniu cyklu z góry. Wiór śrubka, coś utkwiło w otworze bębna, i rdzewieje?
  • Poziom 9  
    Pralka jest na gwarancji, dlatego sami nic nie rozkręcamy. Serwisant Bosch jedynie zaglądał do bębna z latareczką przez drzwiczki. Jest jeszcze opcja, że na bęben coś zardzeiałego kąpie w środku od czasu do czasu. Jak sprawdzić co?
  • Poziom 38  
    Jeśli masz małe dzieci to któryś rozrabiaka mógł wrzucić coś metalowego do dozownika detergentów i ów przedmiot zablokował się w wężu dozownik- zbiornik i teraz korodując wytwarza rdzawe krople spływające do bębna pralki. Oczywiście to tylko hipoteza, ale sprawdzić można.
  • Poziom 9  
    Dzieci małych brak :) i to trzeba wykluczyć. Niemniej coś kapie w środku od czasu do czasu i okrutnie barwi, a nie powinno...
  • Poziom 2  
    Czy wiadomo co powoduje te brązowe plamy? Mam identyczny problem z 4-letnim Whirlpoolem AWE65360P. Po praniu na bawełnianych koszulkach co jakiś czas pojawiają się brązowe plamy różnej wielkości - czasem kropki malutkie, czasem większe plamki, krótkie smugi. Ostatnio nawet bardzo intensywna plama wielkości 1x1cm. Niestety nie do usunięcia żadnym wybielaczem. Ręce opadają. Wszystkie bawełniane koszulki poszły na szmatki do czyszczenia roweru :( Pranie zazwyczaj nastawiane jest na 40°C lub 60°C, ale jakieś pół roku temu w środku bębna wystawał ok. 2 cm. kawałek folii w brązowym kolorze. Takim samym jak te plamy - w górnej części pod plastikowym podłużnym wybrzuszeniem (nie wiem jak ten "dinks" się fachowo nazywa).
  • Poziom 9  
    virga2106 napisał:
    Czy wiadomo co powoduje te brązowe plamy? Mam identyczny problem z 4-letnim Whirlpoolem AWE65360P.
    Coś widocznie odpada z góry pralki i wpada do obiegu wody w bębnie brudząc co jakiś czas, a nadal nie wiem co... Był u mnie serwisant i nic nie stwierdził, co wydaje się być dziwne.
  • Poziom 30  
    Tak na logikę to nawet jakby kapało albo obsypywało się coś rdzewiejącego, to jak może to zabarwiać tak miejscowo w sytuacji gdy tkaniny są w ciągłym ruchu i w wodzie?
    Może plamy od czegoś są już wcześniej a pranie a zwłaszcza proszek lub temperatura tylko je uwidaczniają?
  • Poziom 9  
    abart64 napisał:
    Tak na logikę to nawet jakby kapało albo obsypywało się coś rdzewiejącego, to jak może to zabarwiać tak miejscowo w sytuacji gdy tkaniny są w ciągłym ruchu i w wodzie?
    Plamy wyglądają na takie, które powstały w momencie jak bęben się nie ruszał np, podczas podgrzewania i wtedy coś skapnęło.
  • Poziom 29  
    Te plamy wyglądają jak by były z uszkodzonych łożysk.
  • Poziom 9  
    Gobro napisał:
    Te plamy wyglądają jak by były z uszkodzonych łożysk.
    Był serwisant Bosch i stwierdził, że łożyska są ok. i też mówiłem mu o łożyskach, a pralka roku jeszcze nie ma.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Poziom 43  
    Przed łożyskami jest uszczelniacz jak by już to by spływało po bębnie i na zewnątrz bębna pod pralkę. Po drugie łożyska w takim stanie by huczały strasznie.

Raczej coś wpadło pod bęben albo do dozownika lub na magistrali wodnej.

Odkręć węża zasilającego i zobacz jakie jest sitko.
    Następnie dozownik i kołnierz przy drzwiczkach.
  • Poziom 43  
    Srubka,wiór stalowy.
  • Poziom 9  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    Przed łożyskami jest uszczelniacz jak by już to by spływało po bębnie i na zewnątrz bębna pod pralkę. Po drugie łożyska w takim stanie by chuczały strasznie.

Raczej coś wpadło pod bęben albo do dozownika lub na magistrali wodnej.

Odkręć weża zasilającego i zobacz jakie jest sitko.
    Następnie dozowniki i kołnierz przy drzwiczkach.

Dzięki , zobaczę

Dodano po 3 [minuty]:

andrzej20001 napisał:
    Srubka,wiór stalowy.

dzięki , zobaczę w sitku - jak jest
  • Poziom 2  
    Obawiam się, że mój majster też rozkręci pralkę i powie, że wszystko jest ok. Plamy wyglądają jak od brązowej farby i są nie do ruszenia. Żadna rdza . Wychodzą nie po każdym praniu. Tropem na pewno jest ten kawałek folii, w identycznym kolorze jak te francowate plamy, który wylazł wewnątrz bębna. Tak jakby zamontowali coś w tej folii. Nie ma opcji, że folia wylądowała w bębnie z brudnym praniem, bo odkąd x lat temu wyprałam sobie chusteczkę higieniczną z czarnymi spodniami, skrupulatnie sprawdzam wszystkie kieszenie. Dziadostwa żadna gwarancja teraz nie obejmie.
  • Poziom 9  
    virga2106 napisał:
    Obawiam się, że mój majster też rozkręci pralkę i powie, że wszystko jest ok. Plamy wyglądają jak od brązowej farby i są nie do ruszenia. Żadna rdza . Wychodzą nie po każdym praniu. Tropem na pewno jest ten kawałek folii, w identycznym kolorze jak te francowate plamy, który wylazł wewnątrz bębna. Tak jakby zamontowali coś w tej folii. Nie ma opcji, że folia wylądowała w bębnie z brudnym praniem, bo odkąd x lat temu wyprałam sobie chusteczkę higieniczną z czarnymi spodniami, skrupulatnie sprawdzam wszystkie kieszenie. Dziadostwa żadna gwarancja teraz nie obejmie.

nikt nie wie co to ... i dlaczego co jakiś czas jakieś plamy powstają
  • Poziom 38  
    Spróbować kilku prań czyszczących czyli bez wsadu najdłuższy program z najwyższą możliwą temperaturą. Można użyć octu i sody oczyszczonej lub dedykowanych preparatów do tego typu zabiegów lub kapsułek do zmywarki: http://www.webniusy.com/przedluzenie-zywotnosci-pralki/ oczywiście producenci pralek nie zalecają tego sposobu i radzą by stosować dedykowane środki przeznaczone do tych celów.
    Jeśli te sposoby zawiodą to pozostaje tylko zabieg tego typu: https://youtu.be/9SVoh3JbQmo
  • Poziom 9  
    Kenworth 18 napisał:
    Spróbować kilku prań czyszczących czyli bez wsadu najdłuższy program z najwyższą możliwą temperaturą. Można użyć octu i sody oczyszczonej lub dedykowanych preparatów do tego typu zabiegów lub kapsułek do zmywarki: http://www.webniusy.com/przedluzenie-zywotnosci-pralki/ oczywiście producenci pralek nie zalecają tego sposobu i radzą by stosować dedykowane środki przeznaczone do tych celów.
    Jeśli te sposoby zawiodą to pozostaje tylko zabieg tego typu: https://youtu.be/9SVoh3JbQmo

Pan serwisant Bosh jedynie odkręcił tylną ściankę mojej pralki i stwierdził że to niemożliwe że łożysko. Powinien się dużo, dużo nauczyć. W Rosji widać podchodzą bardziej profesjonalnie do serwisu niż u nas
  • Poziom 43  
    Zrób dokumentacje ,opinia rzeczoznawcy i zwróć złom w ramach rękojmi do sklepu.
  • Poziom 9  
    andrzej20001 napisał:
    Zrób dokumentacje ,opinia rzeczoznawcy i zwróć złom w ramach rękojmi do sklepu.

Jest jeszcze na gwarancji , fotki są zrobione
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Nic do rzeczy ma gwarancja, pakujesz sprzęt i odwozisz, towar niezgodny. Zgłoś się do rzecznika konsumenta w Twoim starostwie.