Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Massey Ferguson 7480 - Nie da się włączyć świateł drogowych

29 Cze 2019 19:31 453 4
  • Poziom 6  
    Witam
    Podczas dorabiania oświetlenia bocznego przez przypadek zwarłem piny 1 i 2(zdj poniżej) stycznika R1 przez co nie mogę włączyć przednich świateł drogowych.
    Podczas zwarcia spalił się bezpiecznik F39 i przestały działać wszystkie światła. Po wymianie bezpiecznika i usunięciu zwarcia całe oświetlenie było martwe. Po wyjęciu styczników F1 i F8 można włączać wszystko oprócz świateł drogowych po włożeniu styczników znowu wszystko martwe.
    Wszystkie bezpieczniki sprawdzone, styczniki sprawne. Co mogło się spalić?
    Massey Ferguson 7480 - Nie da się włączyć świateł drogowych Massey Ferguson 7480 - Nie da się włączyć świateł drogowych Massey Ferguson 7480 - Nie da się włączyć świateł drogowych Massey Ferguson 7480 - Nie da się włączyć świateł drogowych
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 39  
    Sterowanie elektroniką, siecią CAN? Skutkiem zwarcia będzie spalenie tranzystora kluczującego cewkę przekaźnika, ewentualnie układu scalonego typu ULN.
    Jeśli instalacja jest zbudowana w klasyczny sposób, to przez zwarcie mogły popalić się mikroprzełączniki w wyłącznikach świateł, przełączniku zespolonym.
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 6  
    Wydaje mi się że instalacja jest wykonana klasycznie ponieważ sprawdziłem miernikiem i jest przejście od przełączników do tej płyty z bezpiecznikami.
    Jestem bardzo ciekawy co znajduje się po drugiej stronie tej płyty ale narazie nie mam możliwości aby rozkręcić pół kabiny aby się do niej dostać.
  • Poziom 6  
    Jest to instalacja klasyczna rozebrałem i wyjąłem płytę. A gdzie mam szukać lub jak modą wyglądać mikroprzełączniki?
  • Poziom 6  
    Jest to instalacja klasyczna rozebrałem i wyjąłem płytę. A gdzie mam szukać lub jak modą wyglądać mikroprzełączniki?

Dodano po 6 [godziny] 35 [minuty]:

Sprawa rozwiązana spalił się przełącznik przy kierownicy wymiana pomogła