Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie gniazdo natynkowe antenowe na dwa tv i internet

30 Cze 2019 08:24 144 7
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich serdecznie. Nie wiem czy dobrze trafilem tutaj z moim pytaniem. Ale ryzykuje. Otóż, szukam gniazda natynkowego, aby móc podłączyć - tv i internet kablowy (koncentrykiem) w następujący sposób...

Mieszkam w bloku, z głównej puszki, z korytarza (tv kablowa, po koncentryku, operator inea, beznadzieja, sygnał internetowy z zakłóceniami) pociągnięty jeden kabel antenowy do dużego opokoju, później puszka na ścianie i teraz jedno wejście do tego kabla, głównego z korytarza, plus jedno wyjście z sygnałem internetowym i dwa wyjścia do tv (jeden tv w dużym pokoju, drugi tv w małym pokoju, połączony kablem antenowym, puszczonym w listwie przypodlogowej). Zależało by mi, w.tym małym pokoju, na samej telewizji, bo poprzedni operator as media z Piły (jak dla mnie super) zostawił, dużo programów, bez dekodera, na samym kablu, a nie chce płacić dodatkowych pieniędzy, obecnemu operatorowi, co miesiąc za drugi dekoder

Puszka, puszką...Ale chodzi mi o parametry, tego co jest w środku ( decybele, zakres megaherców...)

Może, ktoś coś podpowie, nie wiem gdzie szukać...może gotowe linki, ze stronami internetowymi sprzedawców. Nie znam się na tym kompletnie.

Przepraszam, za zamieszanie. Serdecznie pozdrawiam
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    michalwronki napisał:
    z głównej puszki, z korytarza (tv kablowa, po koncentryku, operator inea, beznadzieja, sygnał internetowy z zakłóceniami) pociągnięty jeden kabel antenowy do dużego opokoju, później puszka na ścianie i teraz jedno wejście do tego kabla, głównego z korytarza, plus jedno wyjście z sygnałem internetowym i dwa wyjścia do tv (jeden tv w dużym pokoju, drugi tv w małym pokoju, połączony kablem antenowym, puszczonym w listwie przypodlogowej).

To jest opis stanu istniejącego czy planowanego? Jesli planowanego to co masz teraz (opisz)?
  • Poziom 3  
    Witam. Teraz mam tylko puszczony jeden kabel z klatki schodowej do dużego pokoju. Wstępnie w tym pokoju miała być ta telewizja, ale teraz pomyślałem, że poprzedni operator, zostawił na tym kablu swoje kanały bez dekodera i pomyślałem aby w małym pokoju poinstalowac właśnie te programy. Czyli reasumując - duży pokój gniazdo antenowe z dwoma wyjściami na tv....jedno pod dekoder inea w dużym pokoju, drugie wyjście na sam koncentryk, puszczony w listwie do małego pokoju ( programy zainstalowane z tego samego kabla głównego od byłego operatora) i jedno wyjście pod koncetryk aby połączyć modem internetowy w dużym pokoju.

Dodano po 3 [minuty]:

Witam. Teraz mam tylko puszczony jeden kabel z klatki schodowej do dużego pokoju. Wstępnie w tym pokoju miała być ta telewizja, ale teraz pomyślałem, że poprzedni operator, zostawił na tym kablu swoje kanały bez dekodera i pomyślałem aby w małym pokoju poinstalowac właśnie te programy. Czyli reasumując - duży pokój gniazdo antenowe z dwoma wyjściami na tv....jedno pod dekoder inea w dużym pokoju, drugie wyjście na sam koncentryk, puszczony w listwie do małego pokoju ( programy zainstalowane z tego samego kabla głównego od byłego operatora) i jedno wyjście pod koncetryk aby połączyć modem internetowy w dużym pokoju.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    michalwronki napisał:
    Teraz mam tylko puszczony jeden kabel z klatki schodowej do dużego pokoju. Wstępnie w tym pokoju miała być ta telewizja, ale teraz pomyślałem, że poprzedni operator, zostawił na tym kablu swoje kanały bez dekodera i pomyślałem aby w małym pokoju poinstalowac właśnie te programy

Moment - w jednym kablu masz kanały anlogowe poprzedniego operatora + internet z Inei? Jak masz podłączony ten kabel obecnie do telewizora i modemu internetowego?
    Bo rozumiem że całość instalacji jest raczej na stałe, zwykle dostawcy zakańczają kabel swoim gniazdem z oznaczonymi portami TV i internet. Wtedy ty potrzebujesz tylko rozdzielacza TV z dwoma wyjściami - jedno do TV w jednym pokoju, drugie do TV w drugim pokoju.
  • Poziom 3  
    Tak. Tym samym kablem jest tv inei, ale nie zlikwidowali jeszcze programów z asa...bo to wciąż ta sama firma, tylko inny właściciel. AS Media z Piły kupiła inea. Jak był As tv i internet miałem jednym koncentrykiem do puszki na ścianie, z puszki były dwa wyjścia - jedno dla tv, bez dekodera, drugie do modemu internet. Teraz jak ma to inea, jest tak samo, tylko, że tv podłączone jest do ich śmiesznego dekodera, a internet, drugim kablem nadal do modemu. A ja teraz szukam gniazdka, żeby miało dwa wyjścia na tv i jedno na internet. Ten kabel internetowy, był również koncentrykiem, Tak samo wkrecany jak do tv. ( kabel zarobiony z końcówką do wkrecania do gniazdka jak i do modemu)

Dodano po 41 [minuty]:

Jakie gniazdo natynkowe antenowe na dwa tv i internet Jakie gniazdo natynkowe antenowe na dwa tv i internet
  • Poziom 3  
    Jakie gniazdo natynkowe antenowe na dwa tv i internet

Dodano po 48 [sekundy]:

Tylko nie wiem, który był gdzie, ale chyba ten górny był do inea
  • Poziom 3  
    Witam. Chłopaki, czas mnie goni. Mam remont, który dobiega końca. Potrzebny jeszcze kabel HDMI... 10 metrów. Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam