Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa ciepła CWU Galmet basic GT 270L

30 Cze 2019 11:47 237 14
  • Poziom 14  
    Witam,

mam taki dylemat co do tej pompy ciepła. Wychodzi mi zużycie na dzień 10,975 kWh. Nie ukrywam liczyłem na mniej. Temperatura na zbiorniku 50 stopni zadana. W domu 5 osób z czego 3 małe dzieci i dwóch dorosłych. Dziennie 1xprysznic 2xwanna. Wanna oczywiście nie lana na full. Zmywarka jest więc zlew w kuchni używany czasami. Nie wiem czy coś jeszcze można ustawieniami się pobawić by osiągnąć lepszy wynik. Czy ktoś z was ma tą pompę i może pochwalić się swoimi osiągnięciami ?

Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    coś nie tak u mnie stary BUDERUS 300l 4 osoby zużycie na poziome 700-800W dzienne temp 45 (eco)

daj zdjęcie jak masz podłączone wężownice i wlot i wylot powietrza?
  • Poziom 14  
    Witam,

muszę porobić lepsze zdjęcia te są z dzisiaj rana.

Pompa ciepła CWU Galmet basic GT 270L Pompa ciepła CWU Galmet basic GT 270L Pompa ciepła CWU Galmet basic GT 270L Pompa ciepła CWU Galmet basic GT 270L Pompa ciepła CWU Galmet basic GT 270L Pompa ciepła CWU Galmet basic GT 270L Pompa ciepła CWU Galmet basic GT 270L Pompa ciepła CWU Galmet basic GT 270L Pompa ciepła CWU Galmet basic GT 270L Pompa ciepła CWU Galmet basic GT 270L
  • Poziom 29  
    widzę ze montaż skopany
    nawiewu i wywiewu widzę ze są obok siebie a powinna być odległość jak największa zalecana jest 10m

powiedz mi pompa cyrkulacyjna jak chodzi czas?
    czy czasowo?
    czy inteligentnie zsynchronizowana z systemem alarmowym czujniki w łazienkach i kuchni pobudzają pompę czasowo.

napisz jak długo chodzi pompa i ile razy dzienne się załącza
    u mnie chodzi godzinę i włącza się co około 23 godziny
  • Poziom 14  
    Witam,

dzięki za odp.

Z kanałami powietrznymi masz rację są za blisko siebie, ale twoje 10m to za dużo, według instrukcji 5m na kanał to max.
    Pompa cyrkulacyjna chodzi 24/7. Nie ma inteligentnego zsynchronizowania.
    Jak odłączę pompkę muszę dłużej czekać aż ciepła woda będzie w kranie. Dlatego pompka chodzi cały czas. Na noc mogę wyłącznik czasowy użyć i pompkę wyłączać, zobaczymy czy to da jakiś efekt.

Pompa ciepła CWU Galmet basic GT 270L Pompa ciepła CWU Galmet basic GT 270L
  • Poziom 30  
    Czy nie jest za blisko łatwo sprawdzić, trzeba umieścić termometr w czerpni i wyrzutni, może PC ma takie czujniki i wystarczy odczytać. 1,5m jest pewnie z przepisów dotyczących wentylacji sanitarnej, gdzie w rozporządzeniu WT jest podana wartość z wymaganym zapasem by nie zaciągać powietrza zużytego (dla czerpni i wyrzutni ściennych). 10m jest dla niektórych przypadków czerpni i wyrzutni na dachu. Kotły gazowe mają zblokowane zakończenia powietrzno-spalinowe, bo w odległości >1D od krawędzi czerpni prędkość zasysania jest już bliska 0.
  • Poziom 14  
    Witam,

teraz mam mały problem. Nie wiem czy dobrze podpięli instalatorzy cyrkulacje. Jest inaczej opisane na samej pompie (zdjęcie1) a inaczej w instrukcji (zdjęcie2)

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2
  • Poziom 30  
    Na obu obiegach powinieneś mieć zawory bezpieczeństwa, zwykle na obiegu grzewczym 2.5Bar, na wejściu wody zimnej 6bar. Gdyby Ci włączyli odwrotnie, a ciśnienie w instalacji wody było powyżej 2.5 bara wywaliłoby zawór bezpieczeństwa. No i cyrkulacja powinna mieć wyraźniej mniejszą średnicę króćca - DN20 vs DN25 pozostałe.
  • Poziom 43  
    Na 50st.c juz chyba włącza sie grzałka. Najlepiej na 49-48 ustawić.
  • Poziom 14  
    Połączenie jest poprawne, grzałka też się nie włącza (gdy temp. ustawiona na 50 stopni).
    Pobawiłem się trochę ustawieniami, wyłączyłem cyrkulacje w nocy, zeszło na jakieś 4kWh na dzień.
  • Poziom 14  
    Niestety ostatni punkt poboru wody jest daleko. Widzę 3 możliwości:
    1. Tak jak teraz jest 3 obieg w instalacji i jak tylko kran się odkręci leci od razu ciepła woda.
    2. Cyrkulacja wyłączona i wypuszczanie wody, czekanie aż dojdzie ciepła woda (5s - 10s)
    3. W najbardziej oddalonym punkcie dodać podgrzewacz wody

Dla mnie wariant numer 1 jest najlepszy.
  • Poziom 43  
    Sterownik cyrkulacji z 50zł. W nocy pompa nieaktywna , w godzinach życia domu , co pół godziny na 10-15s włączy, można zaprogramować sobie dowolnie.
  • Poziom 14  
    Miałem ustawiony na 15min przerwa 45 min, ale nie zdało to testu (Długie czekanie na ciepłą wodę w ostatnim punkcie) Sprawdzę jeszcze 30min przerwy 30min działania. Na noc tak jak piszesz pompa jest nieaktywna.
  • Poziom 43  
    To rury pewnie bez otuliny. Hm lepiej raczej nie będzie. Grzejesz tynk