Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Satel Integra 65 + ETHM1 Plus + INT-GSM - nie wysyła sms i clip

hubiwit 30 Jun 2019 13:22 2085 3
Optex
 • #1
  hubiwit
  Level 25  
  Witam,
  Płyta Integra64, do niej podłączony ETHM-1 po magistrali manip. do ETHMa po rs485 podłączony INT-GSM. ETH-1 podpięty do centali także kabelkiem rs232. Najnowszy soft w centali, ethm, int-gsm, najnowsza wersja dloadX.

  Moduł nie wysyła sms i nie dzwoni, czasami dostaję smsy i clip o downloadingu - losowo po kilkunastu minutach od połączenia. Infolinia Satel obwinia operatora gsm - Play karta m2m telemetryczna - w tej samej szafie jest GSM Ropama podłączony do tej centrali i działa od wielu lat bez problemu w tą kartą sim. Zasięg 100% karta sim wymieniona na nową.

  Proszę o pomoc, czy komuś udało się uruchomić ten nowy moduł gsm?

  Satel Integra 65 + ETHM1 Plus + INT-GSM - nie wysyła sms i clip Satel Integra 65 + ETHM1 Plus + INT-GSM - nie wysyła sms i clip Satel Integra 65 + ETHM1 Plus + INT-GSM - nie wysyła sms i clip Satel Integra 65 + ETHM1 Plus + INT-GSM - nie wysyła sms i clip Satel Integra 65 + ETHM1 Plus + INT-GSM - nie wysyła sms i clip Satel Integra 65 + ETHM1 Plus + INT-GSM - nie wysyła sms i clip Satel Integra 65 + ETHM1 Plus + INT-GSM - nie wysyła sms i clip Satel Integra 65 + ETHM1 Plus + INT-GSM - nie wysyła sms i clip

  EDIT:

  Wszystko przychodzi tylko średnio jeden sms i telefon na jakieś 20 min - dostaję teraz co chwilę wszystko co powinno przyjść już dawno:

  Satel Integra 65 + ETHM1 Plus + INT-GSM - nie wysyła sms i clip Satel Integra 65 + ETHM1 Plus + INT-GSM - nie wysyła sms i clip

  Ktoś ma może jakiś pomysł na to?
 • Optex
 • #2
  dariusz.bembenek
  Stationary Alarms specialist
  Konfiguracja wygląda na poprawną (przynajmniej w kontekście powiadamiania SMS i CLIP), przy czym nie wiem jak z parametrami APN i DNS dla takiej karty jak Play telemetryczna (nie jestem pewien, że w telemetrii playa nie ma przypadkiem innego apn'a, ale to i tak nie ma związku - nie powinno mieć - z powiadamianiem).

  Niestety albo stety - rozumiem opinię Satela na temat operatora, bo sam mam podobną. Stosowanie fioletowego operatora w alarmach to najczęstsza przyczyna kłopotów. Zawsze proszę klientów, żeby po prostu zmienili i przestali się przy tym upierać. Skutki są takie (najczęściej), że zaczyna działać. Dobrze, że w Ropamie zadziałało, przy czym to nie znaczy, że operator jest w 100% ok.
  Jeżeli kolega ma możliwość, zachęcam do spróbowania z innym operatorem.

  Dodano po 1 [minuty]:

  BTW:
  zakładam, że kolega integruje Satela z Fibaro albo czymś innym? Jeżeli tak, nie ma tematu, ale warto w filtrze ustawić dodatkowo adres IP na Home Center 2. Jeżeli nie, proponuję odznaczenie opcji "Integracja" w module ETHM.
 • Optex
 • #3
  hubiwit
  Level 25  
  Dziękuję za sugestię, jutro spróbuje włożyć kartę Orange i zobaczę jak będzie działało. Co do integracji to na razie tak sobie eksperymentowałem z tym ich protokołem checksumami itp., dla tego jest aktywna - sieć i tak jest dobrze zabezpieczona a dostępy z zewnątrz jedynie przez VPNy na certach.
 • #4
  hubiwit
  Level 25  
  Na kacie Orange dokładnie to samo. Infolinia nie potrafiła nic doradzić. Podejrzewałem, że w ETHM może być źle zapisana konfiguracja np. przy aktualizacji coś się nie zaktualizowało itp. Pomogła zmiana adresu ETHM i ponowne jego wyszukanie. Po tym pojawił się błąd:
  Satel Integra 65 + ETHM1 Plus + INT-GSM - nie wysyła sms i clip

  I tutaj na infolinii dowiedziałam się że jest to błąd wysyłany z INT-GSM. Należało wyczyścić konfigurację INT-GSM i wszystko działa jako tako normalnie.

  Jedynie jest problem z wysyłaniem powiadomień o awariach które są z wejść np. od centrali ppoż, upsa serwerowni itp. Nic nie przychodzi mimo że centrala ma w pamięci awarię.
  Satel Integra 65 + ETHM1 Plus + INT-GSM - nie wysyła sms i clip Satel Integra 65 + ETHM1 Plus + INT-GSM - nie wysyła sms i clip