Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Stacja pogody TFA czujnik 30.3187.IT kreski

30 Cze 2019 21:33 384 3
  • Poziom 11  
    Witam,
    Mam problem ze stacją pogody TFA Neo Plus 35.1109, nie działa czujnik zewnętrzny 30.3187.IT. Wyświetla tylko kreski zamiast temperatury i wilgotności. Może ktoś podpowie jak to naprawić?
    Stacja pogody TFA czujnik 30.3187.IT kreski Stacja pogody TFA czujnik 30.3187.IT kreski Stacja pogody TFA czujnik 30.3187.IT kreski Stacja pogody TFA czujnik 30.3187.IT kreski Stacja pogody TFA czujnik 30.3187.IT kreski
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 4  
    Popsutego czujnika nie opłaci się wymieniać, lepiej kupić nową pogodynkę...
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 12  
    @DobreRady , ale może da się jakoś naprawić?

Mam ten sam problem. Dwa dni temu mi również padł sensor z tematu.
    Przez lat 5 sprawował się wyśmienicie.
    Na koniec zarejestrował dziwną wartość temperatury (57,1*C o godz. 8 rano). Może padł sam czujnik (smd) zamontowany na płytce nadajnika?
    Ogólnie to nadajnik działa. Bez problemu łączy się ze stacją tylko za bardzo nie ma o przesłać.
    Gdy podam masę (-) na pin nr 4 to na nadajniku pokażą się wartości minimalne (temp. -39,5 oraz 1 %RH). Gdy zewrę 3 pin z 4 pinem (data z clk?) to nadajnik wyświetli wartość OFL (poza zakresem?). Nadajnik bez problemu wartości przekazuje do stacji bazowej.
    Może padł przetwornik AC i po wymianie samego sensora nadajnik odzyskałby 100% sprawność?

Stacja pogody TFA czujnik 30.3187.IT kreski
    P.S.
    Czy jeden nadajnik będzie się komunikować z dwiema stacjami w tym samym czasie?

Pozdrawiam
    Sojer