Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania Irizar Century 2008 - Po naprawie centralki rozkodowany pilot

01 Lip 2019 11:35 126 3
  • Poziom 13  
    Scania Irizar Century 2008 - Po naprawie centralki rozkodowany pilot Scania Irizar Century 2008 - Po naprawie centralki rozkodowany pilot Scania Irizar Century 2008 - Po naprawie centralki rozkodowany pilot
    Scania Irizar Century 2008 - Po naprawie centralki rozkodowany pilot

Po naprawie centralki (zdj1) przestały działać piloty od alarmu i otwierania drzwi.
    Czy ktoś potrafi podpowiedzieć jak je spowrotem zaprogramować?
    Do tej pory doczytałem że w odbiorniku (2) i pilocie (3) wpychając coś do tych otworków na cieńki szpikulec można to zrobić, ale dokładnie kolejności, co i jak nie mogę znaleść.
    Ktoś kto się na tym zna i to robił mógłby wytłumaczyć dokładnie, jak krowie na rowie?
    Proszę i dziękuję.

PS. Wiecie jak to jest w PeKaeSach, kierowca musi sam wszystko kombinować.
    Dali mi pilota uniwersalnego, ale żeby tym otworzyć auto trzeba kombinować 15 min bo zanim otworzy drzwi to pierwej przeleci wszystkie inne funkcje typu światła, radio, ośw. wnętrza itd itp.
  • Poziom 13  
    Może odświerzę temat. Ktoś coś na ten temat?
  • Poziom 2  
    Cześć, też jeżdżę Irizarem ale PB, mam instrukcję do swojej. Czy sterownik na zdjęciu jest na pewno od przednich drzwi?
    Testowałem na swoim i działa, ale centralkę mam inną, programujesz zawsze do centralki przednich drzwi.

Procedura programowania w autobusach IRIZAR ze sterownikiem MASATS 42648B24 wygląda następująco:
    1. Trzeba wyjąć sterownik i rozkręcić obudowę od strony złączy elektrycznych aby dostać się do przycisku P3 (mikroprzełącznik w środkowej części płyty - nie jest opisany).
    2. Podłączyć przynajmniej wtyczkę J1 - zasilającą (ja podłączałem wszystkie aby sprawdzić czy pilot zadziała)
    UWAGA aby nie dotykać otwartym sterownikiem np. do masy - może ulec uszkodzeniu!
    3. Wcisnąć przycisk P3 na 3 sekundy.
    4. Po zwolnieniu P3 wcisnąć żółty przycisk na pilocie przez 5 sekund.
    5. Zwolnić przycisk i odczekać min. 3 sekundy.
    W instrukcji jest napisane, że trzeba powtórzyć punkty 3,4,5, jeszcze dwa razy (tym samym pilotem) -
    - ja tego nie robiłem.
    6. Odczekać 15 sekund aż sterownik przejdzie w stan normalnej pracy.
    I PILOT DZIAŁA.

Skręcić obudowę i zamocować sterownik.
    Pamiętaj że "kabelek" który wystaje od strony przeciwnej niż wtyczki ( albo nie wystaje jak ktoś już coś robił) to antena i kiedy pozostaje wewnątrz obudowy znacznie skraca odległość z jakiej działa pilot.

Testowałem u siebie w Irizar PB, kiedy po wymianie baterii pilot przestał otwierać drzwi i DZIAŁA.
    Może spróbować analogicznie w twojej i oby pomogło, bo wiem jak wkurza kiedy coś jest i nie działa.
  • Poziom 13  
    Dzięki za podpowiedź. Centralka na zdjęciu steruje wszystkim, to właśne po jej naprawie padły piloty, była zalana wodą. Spróbóję i dam znać, nie wiem kiedy to będzie. Firma planuje przy okazji wyjazdu do serwisu załatwić tą sprawę więc na razie tego nie tykam.
    Jest szansa żebyś wstawił fotkę twojej centralki przednich drzwi?