Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 96r TD Klimatronic SERVICE

15 Wrz 2005 02:22 6542 6
  • Poziom 12  
    MAm powzny proble którego niemogo rozwiazac od jakis 2 lat chodzi dokladnie o klimatronic. Klimatyzacja była czyszczona sprawdzane było czy nieucieka gaz. POMOCY

Dodano po 3 [minuty]:

Po chwili zapala sie komunikat service i klimatyzcja sie wyłacza niewiem gdzie wogole sa czujniki temperatury . A przy okazji gdzie jest termometr słyszlem ze jest gdzies koło lusterka lewego albo prawego patrzylem i nic :( bo termometr terz czasami herezje pokazuje w latem tego niewiedac ale zima to czasami pokazije -40 :(
  • Poziom 27  
    cujniki są cztery podaj typ silnika zobaczyny co w trawie piszczy
  • Poziom 16  
    Czujnik temperatury zewnetrznej znajduje sie w prawym lusterku w dolnej jego czesci. Jest on plastikowy i dochodza do niego 2 przewody co widac po wymontowaniu szkielka.
    Jesli ten czujnik pokazuje - 40 st C to znaczy ze jest w nim przerwa lub w instalacji do czujnika. I wtedy klimatronic wykrywa defekt i klima nie dziala i zaswieca sie service. Czujnik moze rowniez przeklamywac. Jesli instalacja jest ok to wymien czujnik.
    W serwisie cena takiego czujnika moze wynosic ok 180 zl. Pozdrawiam!
  • Poziom 10  
    witam
    mam kłopot z climatronikiem w mojej Lagunie1,8 94r
    nie startuje mi silnik dmuchawy napięcie dochodzi12-13V
    silnik jest sprawny wymieniłem mosfety i dalej nic
    może ktoś posiada schemat do climatronika chodzi mi jakie powinny być napięcia na kostce dmuchawy i sterownika
    pozdrawiam
  • Poziom 16  
    vimax napisał:
    witam
    mam kłopot z climatronikiem w mojej Lagunie1,8 94r
    nie startuje mi silnik dmuchawy napięcie dochodzi12-13V
    silnik jest sprawny wymieniłem mosfety i dalej nic
    może ktoś posiada schemat do climatronika chodzi mi jakie powinny być napięcia na kostce dmuchawy i sterownika
    pozdrawiam

Jesli napiecie dochodzi do silnika to sprawdz tez prad najlepiej za pomoca mocnej zarowki oczywiscie przy zalaczonym silniku. Jak jest prad to cudow nie ma silnik musi sie krecic no chyba ze jest spalony. Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    silnik jest bez szczotkowy napięcie dochodzi
    chce się dowiedzieć jakie jest napięcie sterowania i na które piny przychodzi
  • Poziom 12  
    cujniki są cztery podaj typ silnika zobaczyny co w trawie piszczy

typ silinika ?

hm no turbo disel 2.2 dT rok 96