Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głowica Gloria - kilka pytań

15 Sep 2005 05:19 2013 3
  • Level 16  
    Witam, na początku chciałem przeprosić Moderatorów że z radiami samochodowymi mój temat ma tylko wspólną głowicę, w razie czego prosiłbym o przeniesienie tematu.

mieszkam 30 km od Warszawy, wkurzyłem się na swój amplituner bo słabo odbiera, podczas gdy np. mikrowieża Sony na kawałku drutu odbiera nawet radio akademickie Politechniki Warszawskiej. Postanowiłem więc wstawić dobrą głowicę albo do tego amplitunera albo do radia, które swojego czasu zrobiłem ale w nim jest słabiutka głowica. Słyszałem, że teraz radia samochodowe są bardzo czułe, co się potwierdza, bo np. sam słyszałem jak radio samochodowe Sony odbierało koło mnie Radio Pin, które do najsilniejszych nie należy. W związku z tym mam pytania:

1. jaka jest czułość (stereo) głowicy Gloria w mV, albo przynajmniej na słuch, tzn. czy jest taka jak w firmowych radiach samochodowych, czy to tylko taki zamiennik, który się wstawia "żeby chodziło"

2. czy tą głowicę można wstawić tylko do radia z syntezą, czy również do takiej samoróbki przestrajanej potencjometrem wieloobrotowym?

Dzięki za odpowiedzi!
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Moderator of Car Radios
    Czułość jest bardzo dobra

Można , tylko inny zakres zmian napięcia strojenia niż w większości sprzętu audio
  • Helpful post
    Level 20  
    Jeżeli jest to amplituner to napięćie stojenia jest od kilku voltów do 30V .Gloria ma napięcie strojenia do 6V więc trzeba zastosować dzielnik napięcia żeby napięcie strojenia było do 6V
  • Level 16  
    OK, dzięki za odzew!
    Pozdrawiam bf214