Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnetofon Philips - Wejścia

01 Lip 2019 12:56 501 15
  • Poziom 3  
    Witam,
    dzisiaj doszedł do mnie stary magnetofon reporterski marki Philips. Mam pytanie ,czy mógłby mi ktoś powiedzieć co to za wejścia ?
    Pozdrawiam i z góry dziękuję. Magnetofon Philips - Wejścia
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Mógłby mi ktoś powiedzieć, jaki to model magnetofonu?
    Na razie, to są wejścia typu DIN. Jedno pewnie do nagrywania ze źródła liniowego, a drugie z mikrofonu. Albo odwrotnie i może zupełnie inaczej.

Z góry dziękuję.
  • Poziom 3  
    PHILIPS EL3302

Dodano po 4 [minuty]:

Dodatkowo udało mi się ustalić ,że gniazdo prawe jest od zasilania. Lewe ma być chyba pod mikrofon ,ale mój mikrofon unitry z wtyczką DIN nie pasuje. Co ciekawe pasuje pod gniazdo zasilania.
  • Poziom 3  
    Tylko jaki mikrofon pod to pasuje. Czyżby tylko dedykowany Philipsa ?
  • Poziom 3  
    A i po podłączeniu tego zasilacza to się jakaś magia dzieje. Szpula obraca się w przeciwną stronę. Kupię baterie R14 i zobaczę czy na nich działa.
    Enola Gay B29 napisał:
    Tylko jaki mikrofon pod to pasuje. Czyżby tylko dedykowany Philipsa ?

Praktycznie każdy dynamiczny, który ma wtyczkę właściwie dla magnetofonu skonfigurowaną.

Enola Gay B29 napisał:
    A i po podłączeniu tego zasilacza to się jakaś magia dzieje. Szpula obraca się w przeciwną stronę. Kupię baterie R14 i zobaczę czy na nich działa.

Tak ma być. Przy obecności kasety przy odtwarzaniu i nagrywaniu, obydwie szpulki obracają się w lewo. Inne zachowanie jest anomalią.
  • Poziom 3  
    Moja wina ,źle to wytłumaczyłem. Prawa szpulka rozwija kasetę w miejscu.
    Czyli magnetofon jest niesprawny. "Rozwija kasetę w miejscu."?! To jest niemożliwe.
    Paski się "roztopiły" i mechanizm "zgłupiał".
    Mam nadzieję, że nie zamieniłeś biegunowości przy podłączaniu zasilacza.

Magnetofon Philips - Wejścia

https://www.youtube.com/watch?v=GTZveh5OWVo
  • Poziom 3  
    Mniejsza oto. Grzegorz sorry ,szpula się dobrze kręci. Kaseta się rozwija dlatego ,że rolka się nierusza i kaseta stoi w miejscu.
    To co piszesz jest niemożliwe. Kaseta nie może się rozwijać i stać w miejscu jednocześnie. To drugie jest właściwe dla magnetofonów kasetowych.
    Może pokaż na filmie co się dzieje, bo ja trochę nie rozumiem co się dzieje w tym magnetofonie.
  • Poziom 27  
    Enola Gay B29 napisał:
    zy mógłby mi ktoś powiedzieć co to za wejścia ?
    Podejrzewam że oryginalny mikrofon był z dwiema wtyczkami. Lewe gniazdo do nagrywania a prawe po włożeniu drugiej wtyczki dawał możliwość korzystania z funkcji start / pauza przełącznikiem umieszczonym w mikrofonie.
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    Kolego,TELEWIZOREK52 ! Na zdjęciu potwierdzenie twojej wersji. Magnetofon Philips - Wejścia
  • Poziom 31  
    Enola Gay B29 napisał:
    Moja wina ,źle to wytłumaczyłem. Prawa szpulka rozwija kasetę w miejscu.

Mam nadzieje ze strona 11 i 12 instrukcji serwisowej wytlumaczy dokladnie .
    https://elektrotanya.com/philips_el3302_sm.pdf/download.html
  • Warunkowo odblokowany
    Grzegorz Markowski napisał:
    To co piszesz jest niemożliwe. Kaseta nie może się rozwijać i stać w miejscu jednocześnie. To drugie jest właściwe dla magnetofonów kasetowych.
    Może pokaż na filmie co się dzieje, bo ja trochę nie rozumiem co się dzieje w tym magnetofonie.

A co tu rozumieć? Szpulka nawijająca nie pracuje, a rolka dociskowa odwija taśmę ze szpulki odwijanej i wyciąga z kasety.
    No tak. Teraz to jest jasne. Jak mogłem sam na to nie wpaść?! Może dlatego, że Autor napisał "... rolka się nie rusza...", a rolka w moim rozumieniu, to rolka dociskowa, a nie talerzyk napędzający szpulkę w kasecie.
    Dzięki za wyjaśnienie.