Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Założenie turbo do nissana 1.5 benzyna

01 Jul 2019 14:11 222 1
  • Level 1  
    Witam, mam zamiar dołożyć do swojego Nissana turbo, brakuje mi momentu obrotowego, silnik to 1.5 16v 90km. Wiem, że to wiąże się z wymianą innych części, ale nie wiem jakie turbo do niego włożyć, jakie będzie dobre do tej pojemności. Jeśli ktoś z was robił coś takiego lub ma pojęcie w tej sprawie z góry dziękował bym za pomoc ?
  • Level 15  
    Pytanie o sens i koszty - samo dołożenie turbo to jest w miarę mały problem - musisz zadbać o dodatkowy obieg oleju i możesz w teorii wkładać, jakie chcesz turbo.
    Gorzej z tym, czy silnik to wytrzyma (głowica, tłoki) a jeszcze ciekawiej - jak chcesz to wysterować?

W benzynach jest głównie turbo o stałej geometrii, więc tutaj z górki.
    Silnik jest na wtrysku? Trzeba zmienić mu mapę, bo może nie wiedzieć, jak się zachować, gdy będzie mieć nagle więcej powietrza - nie będzie miał map dla takich wartości i po prostu poda max paliwa, ile teraz podaje - zrobi to może trochę niżej niż teraz jest (choć zależy od sterownika pewnie).
    Do tego - sterowanie jest podciśnieniem w kolektorze czy przepływką? Jak dołożysz turbo to w kolektorze pojawi się NADciśnienie - jak sterownik sobie da z tym radę?

Trochę lepiej, jak w aucie jest gaz sekwencja, to można sobie mapę modyfikować nieco samemu odpowiednim softem i kabelkiem za kilkadziesiąt zł.