Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FIRST 343 - tylko piszczy

Sałata 15 Sep 2005 08:22 774 2
    Sałata
    Level 11  
    Witam
    Ostatnio wyciągałem i wkładałem moje radio z kieszeni na desce rozdzielczej no i pech chciał, że zwarłem przypadkowo niezaizolowane zasilanie z obudową. Trochę zaiskrzyło i poszumiało i radio nie działa. Bezpiecznik który jest na kablu jest w porządku, w samochodzie też wszystkie bezpieczniki są ok. Zadne ścieżki nie są popalone, co byłoby dziwne, gdyby były. Natomiast jak podłączam radio do prądu i włącze to zaczyna pikać w głośnikach. Wyświetlacz nic nie pokazuje.
    Nie znam się za bardzo na reperacji radii i nie za bardzo wiem od czego zacząć. Jeśli ktoś ma jakiś mądry pomysł, lub rozwiązanie to czekam cierpliwie.
    Dzięki
    MirkoRTV
    Level 23  
    Witam.
    Proponuję pomierzyć napięcia na scalakach, na koncówce mocy i procesorze - ok5V podstawa to sciągnąć schemat.
    Sprawdzić , czy chodzi magnetofon.
    Pozdrawiam.
    Sałata
    Level 11  
    hm, szczerze mówiąc to miałem nadzieję, że ktoś już się spotkał z takimi objawami niedziałania radia i będzie znał szybką odpowiedź na pytanie są się popsuło.
    Pozostaje więc studiowanie schematu i szukanie na własną rękę, co w przypadku posiadania dużej ilości czasu jest bardzo pożyteczne. Ja niestety mam trochę zapieprz w pracy, ale nie mam wyjścia. Schemat już mam, trochę kiepskiej jakości, ale lepszy niż żaden. Jutro po pracy wezmę się za jakieś mierzenie i zobaczymy co się uda znaleźć.