Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FIRST 343 - tylko piszczy

Sałata 15 Sep 2005 08:22 774 2
 • #1
  Sałata
  Level 11  
  Witam
  Ostatnio wyciągałem i wkładałem moje radio z kieszeni na desce rozdzielczej no i pech chciał, że zwarłem przypadkowo niezaizolowane zasilanie z obudową. Trochę zaiskrzyło i poszumiało i radio nie działa. Bezpiecznik który jest na kablu jest w porządku, w samochodzie też wszystkie bezpieczniki są ok. Zadne ścieżki nie są popalone, co byłoby dziwne, gdyby były. Natomiast jak podłączam radio do prądu i włącze to zaczyna pikać w głośnikach. Wyświetlacz nic nie pokazuje.
  Nie znam się za bardzo na reperacji radii i nie za bardzo wiem od czego zacząć. Jeśli ktoś ma jakiś mądry pomysł, lub rozwiązanie to czekam cierpliwie.
  Dzięki
 • #2
  MirkoRTV
  Level 23  
  Witam.
  Proponuję pomierzyć napięcia na scalakach, na koncówce mocy i procesorze - ok5V podstawa to sciągnąć schemat.
  Sprawdzić , czy chodzi magnetofon.
  Pozdrawiam.
 • #3
  Sałata
  Level 11  
  hm, szczerze mówiąc to miałem nadzieję, że ktoś już się spotkał z takimi objawami niedziałania radia i będzie znał szybką odpowiedź na pytanie są się popsuło.
  Pozostaje więc studiowanie schematu i szukanie na własną rękę, co w przypadku posiadania dużej ilości czasu jest bardzo pożyteczne. Ja niestety mam trochę zapieprz w pracy, ale nie mam wyjścia. Schemat już mam, trochę kiepskiej jakości, ale lepszy niż żaden. Jutro po pracy wezmę się za jakieś mierzenie i zobaczymy co się uda znaleźć.