Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dyktafon o wyglądzie mikrofonu do nagrywania w terenie

02 Lip 2019 00:56 222 3
  • Poziom 7  
    Witam
    Na potrzeby kanału youtube zamierzam nakręcić pewien odcinek - będę chodził po mieście i zaczepiał ludzi i cośtam z piłką nożną będzie, jakieś sztuczki, no ale mniejsza o to. Na audio z kamery polegać nie można ze względu na oddalenie o 2,3 metry. Czy jest może taki dyktafon, który ma wygląd mikrofonu i jest na kartę pamięci? Nic takiego nie znalazlem przeglądając google. Bo tak głupio dyktafon przystawiać do ludzi, fajniej by to wyglądało jakbym przystawiał mikrofon gdy ktoś mówi, ale jednocześnie ja nie chcę by to wzmacniało dźwięk a co by nie robić zamieszania dookoła a tylko nagrywało audio na kartę pamięci. Potem ja sobie audio zsynchronizuje w Wondeshare Filmora ze ścieżką wideo z kamery.
    Być może nic takiego nie ma takiego dyktafonu wyglądającego jak mikrofon, bo nawet jak w sejmie w TVN24 ogląda się relacje z wywiadów polityków to tam różne stacje dyktafony przykładają.
    Aha moja kamera feiyu summon+ nie ma możliwości podłączenia mikrofonu zewnętrznego, ale nawet jakby miała to też niepraktyczne by było rozwiązanie bo by tam 3 metry przewodu zwisało.
  • Poziom 13  
    Myślę, że najprościej w twoim przypadku będzie zakupić osobno dyktafon i mikrofon, i to będzie najpewniejsze rozwiązanie.
  • Poziom 43  
    Praktycznie do każdego dyktafonu PRO, można podłączyć zewnętrzny mikrofon.

Jak ma być mały, nie rzucający się w oczy, to jest spora grupa mikro dyktafonów (np. tzw. dyktafony szpiegowskie), choćby w kształcie długopisu, czy pendrajwa, ale jakość dźwięku niespecjalna - wszystko zależy od ceny.

Pozdrawiam.