Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Electrolux ESF 4150 podłączenie hydrostatu?

tempur 02 Jul 2019 08:35 1458 8
    tempur
    Level 10  

Witam kolegów.
    Rozebrałem zmywarkę i odpiąłem kabelki od czujników bez zrobienia zdjęcia. Teraz mam problem. Kabelków są dwie pary, a w obu czujnikach trzy piny. Gdzie znaleźć informację do których mam się podpiąć?
    alekt77
    Level 38  
    Zobacz instrukcję serwisową na stronie: :arrow: Link
    tempur
    Level 10  
    Bardzo dziękuję! Jeszcze żebym umiał to zrozumieć . :-) Czarna magia...
    alekt77
    Level 38  
    Przeczytaj punkt 6.4 instrukcji (załącznik). Przejdź do schematów na stronach 33 i 34. Czujniki ciśnienia to PR/RL i PA. Kolory kabli masz na schemacie na str.33, opis kolorów i symbole podzespołów dołączanych do płyty głównej pod schematem na str. 34.
    tempur
    Level 10  
    Prosze o lopatologię :-) Zmywarka Electrolux ESF 4150 podłączenie hydrostatu? Zmywarka Electrolux ESF 4150 podłączenie hydrostatu? Zmywarka Electrolux ESF 4150 podłączenie hydrostatu?
    alekt77
    Level 38  
    Czujnik "A" to na schemacie PR (lub RL), czujnik "B" to PA. Na każdym z nich są opisane konektory 1, 2 i 3, tak jak na schemacie. Nie wiem jakie kolory kabli są u Ciebie ale wg schematu na czujnik "A" wchodzą: Brązowy+Niebieski z Brązowym, a na "B": Niebieski+Niebieski.
    tempur wrote:
    Czarna magia...

To po co "Rozebrałem zmywarkę i odpiąłem kabelki od czujników"?
    tempur
    Level 10  
    Jesteś wielki! Napisz proszę jak wybrać piny, kabelki dwa a piny trzy.
    alekt77
    Level 38  
    Jak już wcześniej pisałem, na obudowach czujników obok pinów do podłączenia konektorów powinny być wytłoczone cyfry "1", "2", "3". Zgodnie ze schematem podłączasz przewody do pinów "1" i "3", pin "2" zostaje wolny. Wg. schematu kabelek "BL" to niebieski, kabelek "MA" to brązowy.

tempur
    Level 10  
    Piekne dzięki, jestem uratowany!