Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hydrofor WZ 750 schemat podlaczenia

03 Lip 2019 08:38 264 5
  • Poziom 16  
    Witam. Posiadam Hydrofor WZ750. Wszystko jest ok tylko, że do tego hydroforu mam podłączone nawadnianie ogrodu. Problem polega na tym, że gdy odkręcę zawór i puszczę wodę do zraszaczy gdy ciśnienie wody spadnie w hydroforze on się włączy i pompuje wodę do beczki, jednakże nie jest mi w stanie nabić wody do beczki z uwagi na małą wydajność pompy, dopóki nie zamknę zaworu kulowego odcinającego dopływ do zraszaczy a nie chcę żeby cały czas hydrofor pracował. I tu jest moje pytanie. Czy jest możliwość zastosowania jakiegoś elektrozaworu lub innej rzeczy w taki sposób aby w momencie załączenia się pompy automatycznie zamykało dopływ wody do zraszaczy a gdy nabije do określonego ciśnienia automatycznie otwierał zawór wody do zraszaczy???? Bo stać i co chwilę zamykać ręcznie zawór to jest trochę denerwujące. Proszę o pomoc i z góry dziękuje.
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 33  
    Zakładasz zawór NO i podłączasz pod zasilanie pompy. W momencie jej uruchomienia zawór zamknie się odcinając wodę na zraszacz.
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 16  
    A możesz kolego podesłać mi link jak wygląda ten zawór???Bedę bardzo wdzieczny.

Dodano po 9 [minuty]:

I ewentualnie napisałbyś schemat podłączenia tego zaworu do hydroforu.
  • Poziom 16  
    Dobra dzięki kolego. Już wszystko wiem.Można temat zamknąć.
  • Poziom 33  
    Boryc2014 napisał:
    Dobra dzięki kolego. Już wszystko wiem.Można temat zamknąć.

Musisz zamknąć sam temat