Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NVIDIA GeForce 560 - Komputer sam się restartuje. Chciałbym się upewnić czy kart

03 Lip 2019 10:51 189 19
  • Poziom 6  
    Witam, wczoraj podczas grania dostałem crasha, najpierw ukazały się powiedzmy „żółte paski”, następnie wyświetlił się jakiś error (niestety go nie pamietam za bardzo - mój błąd), który WYDAJE mi się miał coś w związku z grafika. Po kilku sekundach ekran zrobił się czarny, komputer kompletnie się zawiesił, wiec musiałem niestety go wyłączyć przytrzymując przycisk zasilania. Po ponownym uruchomieniu wszystko ładowało się bardzo powoli, znów się zawiesił, znów wyłączyłem „na sile”. Od tamtego momentu Windows ani razu w pełni się nie załadował, ponieważ komputer sam się resetował, a dokładniej tak jakby monitor przestawał wykrywać obraz, ekran robił się czarny, by po chwili ukazał się ekran startowy i ponowna próba włączenia windowsa. Pomyślałem, że „wysypał” się system, więc zrobiłem kompletnego formata. Przebiegało to z małymi problemami, ponieważ po drodze resetował się (niezaplanowanie przez instalator). W końcu udało się zainstalować świeży system. Chwilę działało, chociaż nie mogłem (najprawdopodniej) ustawić rozdzielczości jaką miałem wcześniej, wiec postanowiłem, ze może zaktualizuje sterowniki karty graficznej. Od tego momentu dzieje się dokładnie to samo, czyli kolejno ekran startowy producenta - okno ładowania windowsa - czarny ekran przez około 30sek - i znów to samo. Odpiąłem kartę graficzną i podłączyłem przez HDMI do telewizora z płyty głównej i wszystko pięknie chodzi. Jednak nadal mam wątpliwości zanim stwierdzę, że inwestuje w porządna kartę graficzna.
    Tutaj więcej specyfikacji:
    Intel core i3-2105 3,10 ghz
    8 gig (2X4) ddr3 ram
    500 GB hdd
    120 GB ssd
    Nvidia GeForce gtv 560
    Sfp raider 650

Dodatkowo, czy jeśli będę wymieniał kartę graficzną na coś w stylu GeForce’a GTX 1060 to czy powinienem od razu ulepszyć inne podzespoły czy jakoś będzie to chodzić?

EDIT: Przy włączaniu komputera z podłączona karta graficzna na ekranie startowym producenta pojawia się czarny kwadrat, co nie występuje na telewizorze.

• Poziom 39  
    To jednoznacznie wskazuje na kartę.
    Po formacie działał, bo nie miał sterowników, tylko te domyślne zainstalowane przez system, dlatego nie mogłeś zmienić rozdzielczości.

1060 jest zdecydowanie za mocna na ten zestaw.
    RX 570 są teraz w dobrych cenach, też za mocne, ale najbardziej opłacalne.
    Chyba, że kupisz coś używanego, jakiegoś GTX 760, 960.

Dodano po 1 [minuty]:

Neefe napisał:
    Dodatkowo, czy jeśli będę wymieniał kartę graficzną na coś w stylu GeForce’a GTX 1060 to czy powinienem od razu ulepszyć inne podzespoły czy jakoś będzie to chodzić?

Jeśli chcesz GTX 1060 to nie ulepszać podzespoły, tylko zmienić całą platformę.
  • Poziom 6  
    Zamówiłem kartę graficzną i wymieniłem procesor jak do tej pory. Karta ma przyjść jutro, wiec stwierdziłem, że wszystko sobie zainstaluję itd dzisiaj z pomocą telewizora, ku mojemu zaniepokojeniu - czarny kwadrat nadal się pojawia. Poza tym mam problem z zainstalowaniem windowsa (zbootowany pendrive oryginalnie). Kiedy kończy się pierwszy etap instalacji, komputer się resetuje (powinien), ale włącza instalacje jakby zupełnie od nowa, zamiast ja kontynuować. Jak na razie wyciągnąłem dysk na który próbowałem wgrać windowsa i próbuje go wgrać na inny.

Jakieś pomysły skąd ten nadal niepokojący mnie kwadrat?

Dodam również, że pamięci RAM zostały już sprawdzone.

• Poziom 39  
    Neefe napisał:
    Kiedy kończy się pierwszy etap instalacji, komputer się resetuje (powinien), ale włącza instalacje jakby zupełnie od nowa, zamiast ja kontynuować.

Jak się zrestartuje, to wyciągnij pendrive i wejdź w BIOS. Ustaw bootowanie z dysku.

Jaki procesor?
    Jak podłączasz monitor?
    Pokaż ten kwadrat.
  • Poziom 6  
    Procesor został wymieniony na Intel Core i5-3570 Quad Core 3.4GHz.
    Monitora nie mogę podłączyć, bo nie pasuje mi wejście, wiec korzystam z telewizora przez HDMI.
    Zdjęcie niedługo podeśle.
  • Poziom 6  
    Okej, dostałem kartę, podłączyłem. Ten śmieszny kwadrat zniknął (dlatego nie wrzuciłem zdjęcia). Pojawia się natomiast inny problem. Podczas instalacji sterowników do karty komputer się wyłącza wyrzucając niebieski ekran. NVIDIA GeForce 560 - Komputer sam się restartuje. Chciałbym się upewnić czy kart

Co może być przyczyna tym razem?

EDIT: Tak teraz patrzę w menedżera urządzeń i nie widzę tam w ogóle kart graficznej? Ale skoro mam podłączony monitor do tej karty to przecież musi działać. NVIDIA GeForce 560 - Komputer sam się restartuje. Chciałbym się upewnić czy kart
  • Poziom 21  
    Jaka to karta i czy m zasilasz ten komputer?
  • Poziom 6  
    Karta to GTX 960 4GB, a zasilacz to Raider RA650

• Poziom 39  
    Masz pewność, że karta jest sprawna?
    W menedżerze urządzeń nie ma zakładki karty graficzne?
  • Poziom 21  
    W menadżerze karta widnieje jako Basic microsoft display adapter.
    Sterowniki na pewno dobre instalujesz? Skąd masz kartę? Nowa, czy używana?
  • Poziom 6  
    Okej. Myślałem, że karty w ogóle jakby nie wykrywa, ale kiedy podłączam tv przez HDMI bez karty pokazuje się po prostu Intel graphics. Sterowniki pobrane ze strony producenta, karta jest używana.
    To samo dzieje się kiedy próbuje pobrać sterowniki za pomocą wyszukiwarki sterowników windowsa

EDIT: Dokładnie to samo dzieje się ze starą karta?
  • Poziom 21  
    Neefe napisał:
    EDIT: Dokładnie to samo dzieje się ze starą karta?
    Opcje są 3 w takim razie. Zacznij od przetestowania starej karty na innym komputerze (najprawdopodobniej jest sprawna). Jeśli karta zadziała normalnoe, to masz problem z płytą, bądź zasilaczem. Ja stawiam na płytę.
  • Poziom 6  
    Jest jakiś prosty sposób, żeby sprawdzić czy to płyta czy zasilacz w takim razie?
    I jeśli to płyta, jaką w takim razie najlepiej kupić w przystępnej cenie?
  • Poziom 21  
    Neefe napisał:
    Jest jakiś prosty sposób, żeby sprawdzić czy to płyta czy zasilacz
    Domowego sposobu, bez narzędzi raczej nie ma, chyba że masz inny zasilacz, który możesz podpiąć dla testów.
    Neefe napisał:
    jaką w takim razie najlepiej kupić w przystępnej cenie?
    Jaka jest przystępna cena dla Ciebie?
  • Poziom 6  
    Nie wiem czego się spodziewać, wiec może inaczej. Coś co miałoby jakiś sens przy tym setupie za jak najmniej 😂
  • Poziom 21  
    Zanim wydzasz pieniądze na nową płytę, przetestuj grafikę w innym komputerze i jak masz możliwość to pożycz zasilacz na testy.
  • Poziom 6  
    W takim razie są tylko te 3 możliwości? Na pewno je sprawdzę w ciągu kilku dni, ale zastanawiam się też czy na pewno nie ma to jakiegoś związku z dyskiem? Niby go skanowałem i wszystko powinno być ok, ale nie chciałbym, żeby wyszło później, że zamówię płytę główna, a okaże się ze to tez nie jest jej wina.

Dodano po 8 [godziny] 33 [minuty]:

Problem został rozwiązany. Nie wiem dlaczego, ale sterowniki ze strony producenta powodowały bluescreena. Pobrałem inne i wszystko śmiga.

Dodano po 1 [godziny] 12 [minuty]:

Albo i jednak nie. Spróbowałem odpalić jedną z gier, ale cały czas crashowała i pojawiały się jakby powiedzmy piksele. Wywalało jakiś błąd, po wygooglowaniu otrzymałem informację, ze muszę zaktualizować sterowniki... i wracamy do tego samego punktu.
  • Poziom 6  
    NVIDIA GeForce 560 - Komputer sam się restartuje. Chciałbym się upewnić czy kart

Wnioskuję, że i tak muszę sprawdzić kartę na innym komputerze i martwi mnie dlaczego w nazwie karty jest [FAKE]...

Dodam, że musiałem zainstalować jakieś sterowniki, żeby w ogóle odpalić ten test.
  • Poziom 21  
    Wrzuć zdjęcie tej karty oraz zainstaluj Windows na nowo, bo skoro karta wytrzymała test, to problem sprzętowy nie istnieje.