Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak możliwości resetu centralki - napęd bramy Somfy SG501

studioBD61 03 Jul 2019 12:43 3684 3
    studioBD61
    Level 11  
    Witam
    Ponieważ zmieniły mi się parametry skrzydeł bramy, chcę zaprogramować ich ruch "od zera". I tu pojawia się problem - centralka nie chce się "zresetować". Przycisk "Kasowanie" naciskany przez 7 sekund usuwa z pamięci jedynie 1 ostatnio zaprogramowany pilot. Pomimo takiego zapisu w instrukcji: "Każde programowanie nowego pilota anuluje i zastępuje poprzednie ustawienia przesuwu skrzydeł bramy. W takiej sytuacji należy ponownie wykonać czynności z punktu «Programowanie przesuwu skrzydeł»" nie mogę ponownie zaprogramować ruchu skrzydeł.
    Co robię nie tak?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    studioBD61
    Level 11  
    Dziękuję za sugestię, ale - oczywiście - dopisywałem skasowanego pilota; nie pisałbym posta, gdybym nie wyczerpał wszystkich możliwości.
    wmarkoni
    Level 2  
    Dołączam się do tematu ponieważ mam jeszcze gorzej. Brama waliła mi w słupki bo nie zwalniała w końcowym cyklu i często wybijało przeciążenie więc postanowiłem zaprogramować na nowo. udało mi się zrobić reset ale dopiero po zdjęciu na chwilę napięcia i wtedy trzymanie przycisku spowodowało zapalenie wszystkich diód. No i teraz zaczęły się schody. Zgodnie z instrukcją chciałem wprowadzić na na nowo trzy piloty, teoretycznie kiedy programuję piloty to dioda danger zapala się a prog miga tak jak w instrukcji ale kiedy chcę przejść do programowania ruchu skrzydeł to po wciśnięciu przycisku pilota zapala się tylko dioda danger i nic się nie dzieje. Napęd nie reaguje. Co ciekawe uruchomiony przyciskiem stacjonarnym podpiętym do centralki uruchamia się ale działa tak jakby stary ruch skrzydeł był dalej zapamiętany więc oczywiście wali w słupki i wybija przeciążenie siłownika (jedzie do końca z pełną prędkością). Najgorsze jest to, że teraz po resecie piloty nie działają wcale. To już jest trzecia centralka w ciągu 13 lat więc chyba pora się pożegnać z tym badziewiem somfy (SGS500).
    Zastanawiam się czy czegoś źle nie robię z tymi pilotami, że napęd nie wchodzi w programowanie ruchu.