Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak możliwości resetu centralki - napęd bramy Somfy SG501

03 Lip 2019 12:43 489 3
  • Poziom 10  
    Witam
    Ponieważ zmieniły mi się parametry skrzydeł bramy, chcę zaprogramować ich ruch "od zera". I tu pojawia się problem - centralka nie chce się "zresetować". Przycisk "Kasowanie" naciskany przez 7 sekund usuwa z pamięci jedynie 1 ostatnio zaprogramowany pilot. Pomimo takiego zapisu w instrukcji: "Każde programowanie nowego pilota anuluje i zastępuje poprzednie ustawienia przesuwu skrzydeł bramy. W takiej sytuacji należy ponownie wykonać czynności z punktu «Programowanie przesuwu skrzydeł»" nie mogę ponownie zaprogramować ruchu skrzydeł.
    Co robię nie tak?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za sugestię, ale - oczywiście - dopisywałem skasowanego pilota; nie pisałbym posta, gdybym nie wyczerpał wszystkich możliwości.
  • Poziom 2  
    Dołączam się do tematu ponieważ mam jeszcze gorzej. Brama waliła mi w słupki bo nie zwalniała w końcowym cyklu i często wybijało przeciążenie więc postanowiłem zaprogramować na nowo. udało mi się zrobić reset ale dopiero po zdjęciu na chwilę napięcia i wtedy trzymanie przycisku spowodowało zapalenie wszystkich diód. No i teraz zaczęły się schody. Zgodnie z instrukcją chciałem wprowadzić na na nowo trzy piloty, teoretycznie kiedy programuję piloty to dioda danger zapala się a prog miga tak jak w instrukcji ale kiedy chcę przejść do programowania ruchu skrzydeł to po wciśnięciu przycisku pilota zapala się tylko dioda danger i nic się nie dzieje. Napęd nie reaguje. Co ciekawe uruchomiony przyciskiem stacjonarnym podpiętym do centralki uruchamia się ale działa tak jakby stary ruch skrzydeł był dalej zapamiętany więc oczywiście wali w słupki i wybija przeciążenie siłownika (jedzie do końca z pełną prędkością). Najgorsze jest to, że teraz po resecie piloty nie działają wcale. To już jest trzecia centralka w ciągu 13 lat więc chyba pora się pożegnać z tym badziewiem somfy (SGS500).
    Zastanawiam się czy czegoś źle nie robię z tymi pilotami, że napęd nie wchodzi w programowanie ruchu.