Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Jaki laser cz-b do domu, koniecznie duplex?

Piottr242 03 Jul 2019 13:02 768 7
 • #1
  Piottr242
  Level 23  
  Kto mi doradzi, jaką drukarkę laserową z dupleksem kupić do domu w budżecie do 600 zł?
  Moja hp1010 jest już na ostatniej prostej po lekko licząc 15 latach eksploatacji, więc zaczynam się rozglądać za zamiennikiem.

  Podstawową funkcjonalnością jaki mieć musi, to druk dwustronny, czyli duplex. I żadne "urządzenie wielofunkcyjne", po prostu drukarka laserowa.
  Druga rzecz, żeby dobrze drukowała na papierze kredowym (-->termotransfer).
  Dostępność tonerów zamiennych będzie dodatkową zaletą.
 • #2
  copyman
  Photocopiers specialist
  W tym budżecie powinieneś się zmieścić z HP LJ P2055dn Mocna , mało awaryjna i doskonale znosi zamienniki.

  C.
 • #4
  copyman
  Photocopiers specialist
  Uwierz mi że chyba żadna nowa drukarka dostępna teraz z duplexem w tej cenie nie będzie nawet w połowie tak dobrze i bezawaryjnie działać . Koszty eksploatacji miłosiernie pominę ...

  C.
 • #5
  Piottr242
  Level 23  
  Wierzę, biorąc pod uwagę Twoją specjalizację i dotychczasowe doświadczenia własne: mógłbym dać stówę za wymianę wałka pobierającego w mojej 1010 i eksploatować ją kolejne 15 lat, ale ona nie ma dupleksu,który jest mi potrzebny coraz częściej.

  Czy poradzisz jak nie kupić "bitej i klepanej"? Obawiam się, że jeśli ktoś się pozbywa tak dobrej i niezawodnej drukarki, to znaczy, że zajechał ją na amen.
 • Helpful post
  #6
  copyman
  Photocopiers specialist
  Rolka do 1010/1015/1018 to koszt circa 20 zł w oryginale ale chętnie Ci za 100 zł wymienię ;) Co do bitej i klepane to się nie zgodzę . Po prostu w firmach zmieniają sprzęt i leci wszystko jak popadnie. Nie ważne że drukarka przekręciła przez 5 lat 3 tys stron albo że tydzień temu maszyna miała full wymianę części - leci z klucza a wchodzi nowa „bo tak” . Czasem właśnie trafiają się niezłe perełki. Co do samej drukarki to możesz ją nabyć z gwarancją sprzedawcy. Poszukaj na naszym forum lub na znanym portalu aukcyjnym kolegi LASERJACK . Sam od niego biorę drukarki i mogę polecić . Na tą chwile ciężko jest z P2055 ale ma na bieżąco jej odpowiednik w Canonie . To samo , ten sam toner tylko inna trochę obudowa.

  C.
 • Helpful post
  #7
  OBCY_
  Level 11  
  Podlacze sie :)
  w tej chwili jest sporo drukarek P2055dn na A.....o.pl z malym przebiegiem (nawet ponizej 5-10tys) w cenie ok. 400-500zl, jak to jest mozliwe?